Andrzej Duda z wizytą u Franciszka. Papież dostał w prezencie m.in. kosz z polskim jedzeniem

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Prezydent zaprosił Franciszka do Polski.

W Watykanie papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą i delegacją. W Pałacu Apostolskim prezydent rozmawiał w cztery oczy z Ojcem Świętym blisko 30 minut.

- Bardzo życzliwa atmosfera, rozmawialiśmy o sytuacji w Polsce, Ojciec Święty mówił z wielką aprobatą o wsparciu dla rodzin, które jest realizowane przez polskie władze, oczywiście o programie "500 plus" i innych formach wsparcia - mówił po spotkaniu Andrzej Duda.

- Rozmawialiśmy także o przyszłości Europy, Ojciec Święty pytał mnie, jak ja  postrzegam te kwestie, czy jest szansa, by UE wyszła z kryzysów, w których jest pogrążona - dodał prezydent. 

Andrzej Duda zaprosił papieża Franciszka do Polski w przyszłym roku. - Uśmiechnął się, powiedział: "dziękuję, zobaczymy". Nie powiedział jednoznacznie, że nas odwiedzi - relacjonował prezydent. Andrzej Duda i Franciszek rozmawiali również o pontyfikacie Jana Pawła II.

Wśród członków delegacji byli również m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz prezydenccy ministrowie - Krzysztof Szczerski, Paweł Mucha, Andrzej Dera i Adam Kwiatkowski.

Prezydent Andrzej Duda w Watykanie

Doszło również do wymiany podarunków. Para prezydencka podarowała Franciszkowi kopię obrazu Jezusa Miłosiernego znajdującego się w Wilnie, kosz z polskimi produktami spożywczymi, które Watykan rozda ubogim oraz dwa albumy - o Krakowie i "Apostołowie Bożego Miłosierdzia".

Natomiast Franciszek przekazał kopię medalionu przedstawiającą widok placu św. Piotra sprzed ukończenia kolumnady Berniniego, cztery papieskie dokumenty, w tym adhortację "Evangelii gaudium" oraz podpisane dziś papieskie orędzie na Światowy Dzień Pokoju.

Żegnając się z polskim prezydentem, papież poprosił o modlitwę. Andrzej Duda zapewnił o modlitwie, jak mówił, szczególnie za Ojca Świętego modli się jego matka. Franciszek przekazał wówczas dla niej pozdrowienia.

W Watykanie prezydent Duda rozmawiał również z kardynałem Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej.

Samotna kontemplacja papieża Franciszka. Ojciec Święty oddał hołd pomordowanym w Auschwitz

Więcej o:
Komentarze (88)
Andrzej Duda z wizytą u Franciszka. Papież dostał w prezencie m.in. kosz z polskim jedzeniem
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 24 razy 18

  Papież: Słyszałem, że pan i polski premier łamiecie Konstytucję, kłamiecie i manipulujecie faktami. Jak możecie tak postępować, będąc katolikami?
  Du.pa: Ależ Ojcze Święty, my jesteśmy bardzo dobrymi katolikami: premier w piątki z pierogów z mięsem zjada tylko brzegi, a ja hostię łapię w lot.

 • cezar85

  Oceniono 16 razy 12

  - ależ ojcze święty, u nas dzieci się same pchają do łóżek, więc naszym księżom odpuść proszę - błagał andżej dupa

 • obeznany

  Oceniono 15 razy 11

  Watykan miał zawsze słabość do faszystów.

 • artur0121

  Oceniono 12 razy 10

  Zalosny Adrian Doopa

 • jxl82

  Oceniono 14 razy 10

  Wsłuchując się w okrzyki płynące z Placu Św. Piotra, Ojciec Święty Franciszek z radością powitał prezydenta Będziesz Siedział wraz z małżonką Konstytucją.

 • pavn

  Oceniono 8 razy 8

  A czy może panowie choć przez moment poruszyli temat pedofilii w polskim kościele ? Czy może choć przez moment zastanowili się , że trzeba coś z tym zrobić ? Czy może jednak udają , że problem jest wydumany , marginalny sztucznie rozdmuchany przez wrogów , żydów i cyklistów .... A te miliony na filmie " Kler" to nieistotny margines . niewart chwilki zastanowienia .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX