Marek Suski o plusach lotniska w Radomiu. Komentarze: "i o te 100 km masz mniej na Chalkidiki"

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" wykupiło lotnisko w Radomiu. Marek Suski jest przekonany, że to dobra inwestycja. Dlaczego? Tłumaczenie zaskakuje: Polacy zwykle latają na południe, a Radom jest na południe od Warszawy.

W sobotę rano podpisano umowę o sprzedaży lotniska w Radomiu. Kupcem jest Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Rząd kupił lotnisko w Radomiu

- To jest wielka przyszłość dla Radomia - zwiększenie przepustowości portu, czy zbudowanie tego portu do wielkości zdolnej do przyjęcia 10 mln pasażerów. Portu, który będzie spójny z rozwojem, koncepcją infrastruktury lotniczej, komunikacyjnej Rzeczpospolitej Polskiej - ocenił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Premier stwierdził, że inwestycja jest bardzo ważna "z punktu widzenia tworzenia realnych miejsc pracy".

Marek Suski wyjaśnia

Podczas rozmowy z dziennikarzami inwestycję skomentował też Marek Suski. Okazuje się, że szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów patrzy na kupno lotniska z innej perspektywy. Suski korzyści dostrzega w samym położeniu lotniska, czyli na południu od Warszawy. - Z tych analiz, które były robione, wynika, że większość Polaków lata na południe Europy czy też do krajów afrykańskich. Czyli lotnisko położone na południe od Warszawy, jest bardzo dogodne dla przewoźników i dla pasażerów - stwierdził Suski.

Twitter komentuje słowa ministra

"Rozumiecie tę logikę, że dla pasażerów to lepiej, że lecąc do Włoch polecą z Radomia?" - napisała w komentarzu do słów Suskiego blogerka Kataryna.

"Wsiadasz człowieku w samochód, jedziesz 100 km do Radomia i o te 100 km masz mniej na Chalkidiki. Nie mówcie proszę, że nie ma w tym logiki" - zwrócił uwagę Konrad Piasecki. 

Z kolei inny użytkownik, z lekką nutą ironii, zauważył, że to w sumie genialny pomysł, takie lotniska kierunkowe. "To w ogóle jest genialna myśl - kierunkowe lotniska! Chcesz lecieć na południe to z południa Polski, na północ z północy itd. Taki plan może być motorem postępu i rozbudowy wielu ośrodków miejskich dotychczas niesłusznie zaniedbywanych" - napisał Krystian.

Chopin, Modlin, Radom, CPK. Wiceprezes Modlina: cztery lotniska na Mazowszu nie przetrwają, któreś trzeba będzie zamknąć

Więcej o:
Komentarze (477)
Rząd kupił lotnisko w Radomiu. Marek Suski mówi o plusach inwestycji
Zaloguj się
 • tanebo2.0

  Oceniono 160 razy 158

  Samoloty latają w górze. Zróbmy lotnisko na Kasprowym. Kolejka już jest...

 • puuchatek

  Oceniono 128 razy 124

  Nooo, nie powiem, w cyklicznym konkursie na idiotę miesiąca pan Suski tym razem naprawdę wysoko zawiesił poprzeczkę…

 • yellow_tiger

  Oceniono 69 razy 69

  Gdybym nie wiedział, że to Suski to byłbym pewny, że to dowcip. I to nie najgorszy, taki z cyklu; wchodzi Suski do TVPiS i mówi. Ale to prawdziwy Suski w akcji i ze śmiechu robi się zimny pot na plecach - takie mózgi rządzą Polską.

 • odkrywca5

  Oceniono 69 razy 65

  Co za idiota, ośmieszony cały Gabinet Polityczny Prezesa Rady Ministrów, ale jaki szef taki Premier.Wstyd..!!!

 • remo29

  Oceniono 64 razy 64

  Dobrze chociaż, że tuman odróżnia południe, od popołudnia, bo w tej formacji to może nie być oczywiste.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 61 razy 59

  Ja prdlę, co za debilec, kretinus maximus. Położna go musiała naprawdę mocno w łeb pierdyknąć.

 • spam_box

  Oceniono 55 razy 55

  To ma sens. Trupolewem lecieli z zachodniej części Warszawy i się nie udało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX