Będzie wniosek o odwołanie Morawieckiego. "Nie może być premierem ktoś, kto kłamie"

- Złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów. Nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu.

W sobotę Poznaniu odbyła się regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej. - Przyszedł czas, żeby głośno domagać się poszanowania podstawowych wartości. Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść. Dlatego tu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów - powiedział podczas swojego wystąpienia Grzegorz Schetyna.

- Złożymy ten wniosek, bo nie może być premierem Polski ktoś, komu udowodniono kłamstwo. Nie może rządzić ktoś, kto mówi: - "ludzie są tacy głupi, że to działa". To było o was, o mnie, o każdym z nas: o pielęgniarce, o kierowcy ciężarówki, nauczycielce, sprzedawcy, u którego robimy zakupy. Wszyscy są dla niego głupi, każdego można oszukać, wykorzystać i wykiwać. Jak trzeba gardzić Polakami, żeby tak o nich mówić? - dodał szef Platformy Obywatelskiej.

W trakcie konwencji za wsparcie dziękował prezydent Poznania. Jacek Jaśkowiak, który ubiega się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej przyznał, że cześć jego decyzji, jako włodarza miasta, była zaskoczeniem dla władz PO.

- Nie wszystkim podobało się, kiedy poszedłem w Marszu Równości, jak przystąpiłem do rozliczeń z Kościołem - przypomniał Jaśkowiak. Obiecał także, że w kolejnej kadencji nadal będzie irytował i zaskakiwał. - Nadal będę podejmował decyzje, które nie będą miały na celu większego poparcia w sondażach. One będą miały na celu dobro Wielkopolski - zapowiedział.

- Bardzo wiele się mówi o tym, że to Bitwa Warszawska zdecydowała o zatrzymaniu bolszewików, ale gdyby nie to, co uzyskali powstańcy wielkopolscy, nie udałoby się obronić Polski przed tym bolszewizmem. Jestem przekonany, że tak jak 100 lat temu obronimy Polskę przed tym bolszewizmem ze strony PiS-u - podsumował Jacek Jaśkowiak.

Więcej o:
Komentarze (147)
Będzie wniosek o odwołanie Morawieckiego. "Nie może być premierem ktoś, kto kłamie"
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 48 razy 38

  Jak wiadomo, to wedlug Morawieckiegi i PIS-u mamy pracowac za miske ryzu i cieszyc sie z tego ze PIS-owcy rzadza, poniewaz jak to Morawiecki mowi, jestesmy po prostu glupi. Ale czy mozemy tez jak Morawiecki kupowac nieruchomosci na slupy, i to jeszcze na dodatek za nie swoje pieniadze? Matolusz Perekinczyk Bankster Negocjator Bajkopisarz to od dawna znany bajcarz i konfabulant. To naprawde wstyd dla Polski i Polakow, ze taki osobnik jest "premierem" Polski. Wniosek Schetyny jak najbardziej sluszny, ale niestety wiadomo, ze nic z tego nie wyjdzie, ale miejmy nadzieje, ze juz za rok skoncza sie nieszczesne rzady Kaczynskiego i PIS-u.

 • pysio62

  Oceniono 34 razy 28

  Niektore wyroki Kaczynskiego:

  1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii"
  2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw.
  3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż
  4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów.
  5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja.
  6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem"
  7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.".
  8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków".
  9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje
  interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne.
  itd., itp

 • korcia2000

  Oceniono 27 razy 23

  Morawiecki jest notorycznym kłamcą, fałszerzem historii i pospolitym karierowiczem, który nie ma ani godności osobistej ani nie cofa się przed postponowaniem swego urzędu. Taka szmata do wynajęcia. PiS-owi to jednak nie przeszkadza.

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 23

  Sluszna decyzja i motywacja ze strony Opozycji.

  Tak trzymać!

  Do mnie jednak bardziej niz Schetyna, trafił i premówił Jacek Jaśkowiak :

  "Pokazaliśmy, że nie trzeba rozmawiać z rządem PiS w pozycji klęczącej.

  Wielkopolska i Poznań obroni Polskę przed PiS tak jak obroniła 100 lat temu przed bolszewikami"
  -----
  Mam nadzieję, że to się rozprzestrzeni na całą Polskę .

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 26 razy 22

  CYT: Nie może być premierem ktoś, kto kłamie
  To skad pisiarnia wezmie nowego??

 • hamsterx

  Oceniono 20 razy 18

  ciemny lud kupuje wszystko,
  rozumni robią taki miny jak wczoraj dyrektor Biebrzańskiego PN

 • arabraska67

  Oceniono 24 razy 18

  Bardzo dobrze,,,,,,,on ciągle kłamie i obraża. Człowiek bez oczu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX