Wybory samorządowe 2018. Radny PiS zawiadamia prokuraturę. "Zdanowską należy uznać za przestępcę"

Łukasz Magin złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu wprowadzania w błąd mieszkańców Łodzi przez prezydent Hannę Zdanowską. Zdaniem radnego PiS, nie będzie ona mogła sprawować funkcji w wypadku wygranej. KWW Zdanowskiej również złożył zawiadomienie - ws. fałszywego zawiadomienia.

Łukasz Magin, łódzki radny PiS, złożył w piątek zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o podejrzenie wprowadzania w błąd mieszkańców przez prezydent Hannę Zdanowską, co do możliwości objęcia przez nią funkcji prezydenta miasta po wygranych wyborach samorządowych - donosi Onet.

Wszystko z powodu prawomocnego wyroku, jaki ciąży na Zdanowskiej. Prezydent Łodzi została skazana na karę 20 tys. zł grzywny w marcu tego roku, a jej partner otrzymał karę grzywny w wysokości 25 tys. zł. Oboje zostali uznani za winnych poświadczania nieprawdy w dokumentach bankowych.

Wybory samorządowe Łódź. Radny PiS: Głos oddany na Zdanowską jest głosem straconym

Zdaniem radnego PiS Zdanowska "usiłuje wmówić łodzianom, że będzie mogła skutecznie sprawować urząd prezydenta miasta Łodzi". - Głos oddany 21 października na Hannę Zdanowską jest głosem straconym, bo pani prezydent nie będzie mogła objąć mandatu i wykonywać tej funkcji, co wynika z art. 6 ustawy o pracownikach samorządowych - argumentuje Magin.

- Osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo, które zostało popełnione umyślnie i ścigane z oskarżenia publicznego nie może być zatrudniona w żadnym urzędzie na terenie Polski. Łódź nie stanowi żadnego wyjątku - podkreślił radny.

Zdaniem Magina mimo że Kodeks wyborczy pozwala Zdanowskiej na start w wyborach, jest to "wyrzucanie pieniędzy publicznych w błoto", a to dlatego, że od wydania na niej wyroku sądu drugiej instancji "Hannę Zdanowską należy uznać za przestępcę".

KWW Hanny Zdanowskiej zawiadamia prokuraturę ws. fałszywego zawiadomienia

Tuż po zawiadomieniu Magina swoje złożył przedstawiciel KWW Hanny Zdanowskiej Bartosz Domaszewicz. Chodzi o art. 203 Kodeksu karnego o fałszywym zawiadomieniu. - Myślę, że Magin zdaje sobie sprawę, że informacje, które przekazuje pani prezydent, są zgodne z prawdą, a tym samym zawiadamia prokuraturę o przestępstwie, które nie wystąpiło. Dodam, że już raz w 2014 r. pan radny został przez sąd uznany za kłamcę - powiedział Domaszewicz.

W poniedziałek do sprawy prezydent Łodzi odniósł się też szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Powiedział, że "nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby [Zdanowska] miała możliwość objąć skutecznie urząd prezydenta Łodzi". Jak dodał, wskazują na to analizy prawne. Minister zapowiedział, że jeśli jednak obecna prezydent Łodzi wygra wybory samorządowe, wojewoda łódzki Zbigniew Rau będzie musiał zwrócić się do premiera o ustanowienie zarządu komisarycznego w mieście.

"Jacek Sasin przekroczył swoje uprawnienia"

W sprawie słów Sasina komitet Zdanowskiej także złożył zawiadomienie do prokuratury. - W naszym przekonaniu, minister Sasin przekroczył swoje uprawnienia. Włączył się w kampanię wyborczą, próbuje straszyć mieszkańców i zakłócić wolny wybór, jakiego mieszkańcy powinni dokonać 21 października - oceniał w środę Domaszewicz.

Niedawno przeprowadzony sondaż wyborczy "Dziennika Łódzkiego" nie pozostawia złudzeń - Zdanowska prawie na pewno po raz trzeci zostanie prezydentem miasta. Polityk może cieszyć się poparciem prawie 60 proc. łodzian.

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o:
Komentarze (102)
Wybory samorządowe 2018. Radny PiS zawiadamia prokuraturę. "Zdanowską należy uznać za przestępcę"
Zaloguj się
 • Oceniono 42 razy 36

  Oj pisiorki, Hannna Zdanowska zrobiła w Łodzi ogromną robotę, a wy jak zwykle, chcielibyście wejść na gotowe. Tak samo jak do Janowa. Na Polskę pracowały też pokolenia ludzi, a wy wszystko chcecie sobie przypisać i wziąć siebie na własność.

 • pysio62

  Oceniono 34 razy 30

  PIS nie ma zadnych szans na wygrana w Lodzi, wiec stosuje roznego rodzaju chamskie zagrywki. Co do samego meritum sprawy, to sprawa moze wydawac sie skomplikowana, a przepisy sprzeczne, ale to jest tak tylko pozornie. Powszechnie obowiazuje w prawie zasada, ze przepisy szczegolne maja pierszenstwo przed przepisami generalnymi, i to oznacza, ze Zdanowska moze pelnic funkce prezydenta Lodzi.

 • polakadam

  Oceniono 32 razy 28

  Ale pisiaki kłamią i manipulują. Nie chodzi wcale o to żeby prokuratura przedstawiła Zdanowskiej zarzuty bo i tak wiadomo że nie przedstawi. Chodzi tylko o to żeby zniechęcić ludzi do głosowania na nią. To ich trzeba podać do prokuratury za próbę wprowadzenia w błąd wyborców.

 • taroudant

  Oceniono 30 razy 26

  Pisowskie scyervo nie cofnie się przed najbardziej odrażającymi działaniami , ale Łódź to nie Tarnów, debbile nie przejdą i tak.

 • 4head

  Oceniono 25 razy 23

  Cała polska polityka nasiąknęła metodami Kaczyńskiego: podsłuchy, pozwy, haki, nieufność, retoryka do "ciemnego luda"..

 • poziom1908

  Oceniono 23 razy 21

  Łodzian pisiorki łatwo nie przerobicie. To miasto charakterne. Jak nie wierzysz, wpadnij na Bałuty. Naprostuję cię Łukaszku

 • janunia6

  Oceniono 25 razy 21

  Zapamiętajcie nazwisko tego SKUR.......
  Mam nadzieję, że się go rozliczy.
  Podajcie adres !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX