Mateusz Morawiecki mówił na taśmie o pracy dla syna Czarneckiego. "Zarobiłem 1200 zł"

Przemysław Czarnecki, poseł PiS i syn znanego eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego, skomentował sprawę pracy w PKO BP. Z opublikowanych niedawno tzw. taśm Morawieckiego wynika, że w sprawę zatrudnienia Czarneckiego mógł być zaangażowany obecny premier.

W rozmowach, których nagrania opublikował niedawno Onet, jednym z tematów była praca Przemysława Czarneckiego. Z taśmy wynika, że Mateusz Morawiecki, wtedy prezes BZ WBK, mógł angażować się w sprawę zatrudnienia Czarneckiego.

Morawiecki z Jagiełłą o pracy Czarneckiego

Morawiecki razem ze Zbigniewem Jagiełłą (prezesem PKO BP) komentowali, że Czarnecki nie chce kontynuować pracy mimo dobrej posady w PKO BP. W pewnym momencie Mateusz Morawiecki postanowił zainterweniować i włączając tryb głośnomówiący zadzwonił do Ryszarda Czarneckiego - Twój Przemek nie chciał tam dalej pracować - powiedział Morawiecki i zaproponował europosłowi PiS, by pogadał z synem „po piwku”. - On oczywiście mówi, że chciałby więcej zarabiać - powiedział europoseł PiS, na co Mateusz Morawiecki odpowiedział "to to jeszcze rozumiem". Dalej Ryszard Czarnecki mówi, że syn "chciałby robić coś innego". - Jak on mówi, (że - red.) coś innego chciałby robić, to jest od razu punkt zaczepienia dla tych ludzi - to niech pan sobie idzie, panie Przemku, robi coś innego w takim razie - odpowiedział Morawiecki.

Przemysław Czarnecki: Zarobiłem 1200 zł przez miesiąc

Przemysław Czarnecki skomentował sprawę nagrania w rozmowie z dziennikarką TVN24. Poseł PiS stwierdził, że to "wysoce prawdopodobne", że na taśmie słychać jego ojca, Ryszarda Czarneckiego. Na pytanie, czy rozmowa dotyczyła załatwiania pracy, Czarnecki odparł: - Jest to o tyle nieprawdopodobne, że ja faktycznie pracowałem - to była forma stażu w PKO BP - przez dwa miesiące i zarobiłem 1200 zł w ciągu miesiąca. Tak że to nie była kwestia załatwiania jakiejś pracy w sensie długoterminowym za nie wiadomo jakie pieniądze, to była kwestia stażu, który odbyłem w banku polskim, w departamencie prawnym - powiedział.

Przyznał, że widział się z prezesem Jagiełłą i został na staż przyjęty. Po informacje o to, jak selekcjonowano kandydatów Czarnecki odesłał do prezesa banku.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (108)
Morawiecki rozmawiał o pracy dla syna Czarneckiego. Poseł komentuje
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 70 razy 68

  Prezes banku robi nabór stażystów? Ciekawostka przyrodnicza...

  Młody taki sam leser jak stary.

 • saiv

  Oceniono 51 razy 47

  Tatusiek to niezły cwaniak ale synalek na zdjęciu wygląda na spasionego idiotę.

 • chi-neng

  Oceniono 34 razy 32

  Powtarzam,to co już niejednokrotnie mówiłam;

  „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 29

  a na zdjęciu dwaj Knurowie Czarneccy, co to żadną praca się nie zhańbili a zarabiają miliony...
  pokażcie mi jedna poważną firmę gdzie prezes zajmuje się szukaniem do pracy stażystów za 1200 PLN

 • stef0909

  Oceniono 33 razy 27

  Żałosny syn i debilny ojciec

 • jackanapes

  Oceniono 27 razy 25

  Przemo Cz. za pośrednictwem tatusia zainterweniował, bo "chciałby robić coś innego" i za nieco większe pieniądze. W nagrodę za wybitne osiągnięcia zawodowe został posłem partii jedynie słusznej i naciska odpowiednie guziki za dużo większe pieniądze.
  Pisowski plac zabaw.

 • chi-neng

  Oceniono 27 razy 23

  Intuicja podpowiada mi, ze MM jest zamieszany nie tylko w pracę syna Czarneckiego, ale w wiele, wiele innych ciekawych histori.. .
  Niczym sam Czarnecki i reszta hajduków JK, którymi on sam poobsadzał stołki rządowe.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 26 razy 22

  Czyli potwierdził, że Morawiecki na prośbę jego taty załatwił mu pracę.
  Czy w PiS są sami debile?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX