"Wiadomości" TVP bardzo chciały pokazać pustki na spotkaniu ze Schetyną. Aż pomyliły miasta

"Wiadomości" TVP chciały pokazać, jak niewielu mieszkańców Olkusza przyszło na spotkanie z liderem Koalicji Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. By udowodnić tezę pokazano zdjęcie z garstką mieszkańców, ale nie Olkusza, a Trzebini. Szef programu przyznaje, że doszło do pomyłki.

W czwartek z mieszkańcami Olkusza spotkali się politycy Koalicji Obywatelskiej. Na spotkaniu obecni byli m.in. lider KO Grzegorz Schetyna i były minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

"Wiadomości" pomyliły Trzebinię z Olkuszem

Wizycie w Olkuszu swój materiał poświęciły "Wiadomości" TVP. Problem w tym, że jego autor, chcąc pokazać niską frekwencję na spotkaniu, nieco się rozpędził i widzowie zamiast rynku w Olkuszu zobaczyli uchwycony z lotu ptaka rynek w Trzebini. Schetyna był tam tego samego dnia. Na pomyłkę zwrócił uwagę jeden z użytkowników Twittera:

Szef "Wiadomości" komentuje pomyłkę. "Niezamierzony błąd"

Do sprawy odniósł się Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości" TVP. Olechowski nazwał to "niezamierzonym błędem", usprawiedliwiając jednocześnie materiał z wpadką tym, że na obu spotkaniach pojawiło się niewielu mieszkańców. "Szanowni Państwo, wskutek niezamierzonego błędu w WiadomosciTVP fragment materiału o spotkaniu @Platforma_org w Olkuszu częściowo został zilustrowany zdjęciami z Trzebini. Jak widać na poniższych zdjęciach frekwencja na obu spotkaniach była podobna. Błąd został już poprawiony" - czytamy we wpisie Olechowskiego. 

Rafał Trzaskowski: Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, to by zaraz dostał w tubę

Więcej o:
Komentarze (249)
"Wiadomości" chciały uderzyć w Schetynę, ale nie wyszło. Pomylili miasta
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 71 razy 61

  a Brocha dostała nowe widły gnojne

  o tym jeszcze nie powiedzieli?

  na pewno będzie w wieczornym wydaniu

 • ar.co

  Oceniono 66 razy 56

  Pisowskiemu lumpenelektoratowi wszystko jedno, i tak nie ma pojęcia o geografii. A nikt inny dobrowolnie Kur.Vizji nie ogląda.

 • czechy11

  Oceniono 50 razy 38

  Najgorsze jest ze ten żałosny naród polski rzekomo tak miłujący prawde i wolność dopuścił i dopuszcza do tego aby ten zalisbycrzsd hańby narodowej pluł mu w twarz. Pokacy deszcz 500+ pada

 • 19orion87

  Oceniono 36 razy 32

  Wszyscy pisowcy maja jedno ze sobą wspólne, mianowicie są niekompetentni i nieudolni, niezależnie od tego, za co wezmę się. I nie ma znaczenia, czy to jest państwo, teatr, stadnina koni czy na ten przykład telewizja.

 • labeo

  Oceniono 28 razy 22

  "Wiadomości" już same gubią się w swoich kłamstwach zupełnie i jak Mateusz, może zatrudnijcie go?

 • aleksa66

  Oceniono 25 razy 21

  Jak się opozycjo nie ruszysz do roboty to będziesz winna upadku POLSKI!! Można się wziąć w garść i wygrać! Ja rządów pis-u dłużej nie przeżyję!Ale co ja biedna emerytka mogę.

 • tedek1

  Oceniono 20 razy 20

  Oglądałem na żywo ten fragment TVP - nie był to przypadek,wg mojej oceny cały materiał był tak zamontowany żeby postawić teze: nikt nie chce przyjść na spotkanie przedstawicieli PO i ja uwiarygodnic przekazem.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 22 razy 18

  Gdzie te pisiory kończyły szkoły że nie wiedzą gdzie jest rodowe miasto ich ukochanego o.grzyba???

 • dornjuan

  Oceniono 21 razy 17

  W TVPIS nie ma przypadków. Nawet gdyby przyszły tysiące to i tak by wyretuszowali. No a tak w ogóle, PO to nie PIS i klakierów autobusami nie wozi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX