Lublin. Oburzenie po słowach wojewody o Marszu Równości. "Sytuują go na prawicy ONR"

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek po decyzji Sądu Apelacyjnego, który zezwolił na Marsz Równości w Lublinie, napisał: "Żałuję, że sąd dostrzega prawa jakiejś mniejszości". "Jego poglądy sytuują go na prawicy ONR" - stwierdził Wojciech Szacki.

Przemysław Czarnek (PiS), wojewoda lubelski i doktor habilitowany nauk prawnych skomentował decyzję Sądu Apelacyjnego, który zezwolił na Marsz Równości w Lublinie.

Żałuję, że Sąd Apelacyjny dostrzega prawa jakiejś mniejszości – i to jeszcze w dużej części przyjezdnej z Warszawy czy z innej miejscowości – a nie dostrzega prawa zdecydowanej przytłaczającej większości mieszkańców Lublina do spokoju i do tego, żeby nie byli epatowani seksualnością kogokolwiek

- stwierdził Czarnek. Marszu Równości nie chciał prezydent Lublina Krzysztof Żak (PO). Polityk uznał, że marsz i kontrmanifestacja narodowców mogłyby zagrażać życiu oraz zdrowiu uczestników obu wydarzeń oraz postronnych obserwatorów.

Marsz Równości w Lublinie. "Czy PiS potępi swojego wojewodę?"

Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję Żuka, dlatego organizatorzy obu wydarzeń złożyli zażalenie do Sądu Apelacyjnego. Po rozpatrzeniu obu spraw, ten uwzględnił oba wnioski i uchylił wyrok, co oznacza, że zarówno Marsz Równości, jak i kontrmanifestacja mogą się odbyć.

Niedługo po publikacji oświadczenia w sieci pojawiły się komentarze na jego temat. "Czy PiS potępi swojego wojewodę, czy jest to linia partii?" - zastanawia się Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". 

"Dlaczego ten pan wciąż jest wojewodą? Jego poglądy sytuują go na prawicy ONR" - ocenia Wojciech Szacki z "Polityki".

Po oświadczeniu działalność zakończył też... nieoficjalny fanpage wojewody na Facebooku.

W związku ze skandalicznymi wypowiedziami dotyczącymi części społeczeństwa informujemy, że przestajemy prowadzić ten nieoficjalny FP pana Czarnka. Byliśmy całym sercem i zaangażowaniem za Panem Wojewodą, ale niestety ostatnie jego zachowania i wypowiedzi doprowadziły do tego, że już się z nim nie utożsamiamy

- napisali jego prowadzący. Choć i tak na profilu rzadko pojawiały się nowe wpisy.

Przemysław Czarnek. "Ciemny nieuk i chamski burak"

Już wcześniej wojewodzie dostało się od środowiska LGBT, kiedy nazwał Marsz "zboczeniami i wynaturzeniami". "Jest ciemnym nieukiem i chamskim burakiem bez krzty kultury osobistej. W dodatku lekceważy naukę Kościoła katolickiego, zalecającego szacunek wobec osób LGBT. Wal się, nadęty konusie" - napisał dr Jacek Kochanowski, socjolog z UW zajmujący się queer studies.

"'Tęczowy' pochód w Lublinie i tak się nie przyjmie. My chcemy normalności, chcemy także właściwego miejsca dla seksualności, ale w życiu prywatnym - pisał także Czarnek w oświadczeniu.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (131)
Lublin. Marsz Równości odbędzie się. Wojewoda lubelski nie jest zadowolony. "Czy to linia partii?"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 16

  Zawsze w takich przypadkach przypomina mi się sprawa pewnego białego, konserwatywnego, prawicowego polityka amerykańskiego. Piętnował homoseksualizm publicznie. I tylko publicznie.
  Został przyłapany we własnym biurze na seksie z czarnoskórym mężczyzną..A dokładniej ze spuszczonymi majtami.

 • 4head

  Oceniono 18 razy 14

  "Żałuję, że sąd dostrzega prawa jakiejś mniejszości"
  Haniebne słowa kogoś spoza kręgu cywilizacji zachodniej.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 13 razy 9

  Co PiSuar, to kanalia, dureń, świr albo moczymorda. Najwięcej jest durniów, jak ten.

 • jael53

  Oceniono 9 razy 7

  Nie wybieram się do Lublina; uważam, że jedna wizyta w tym mieście całkowicie wystarczy nawet dla kogoś, kto lubi dziwne klimaty. Niemniej panu wojewodzie do sztambucha wpiszę tyle: należę do mniejszości w Polsce i zdecydowanie wolałabym, aby sądy zwracały uwagę na moje prawa. Żałuję natomiast, że w kraju, w którym jest wielu mądrych, uczciwych i sympatycznych ludzi, ktoś taki może być wojewodą.

 • qwerty-10

  Oceniono 7 razy 7

  ten przedstawiciel władzy nienawidzi wszystkich Ukraincow, teczowych kocha sie tylko z onerowymi

 • labeo

  Oceniono 13 razy 7

  Jedyne zboczenia jakie trzeba aktualnie w Polsce tępić to pedofilii z wywodzących się z Kościoła!

 • genia50

  Oceniono 8 razy 6

  Szkoda, że tacy ludzie rządzą . Zawsze kontrmanifestacje na marszach równości były agresywne a wojewoda mówi o ochronie kontrmanifestacji na pierwszym miejscu a potem dodaje i manifestacje, tak jakby bardziej chciał chronić kiboli. Takie podejście do ludzkich spraw wywołuje u mnie wielki żal , łzy cisną mi się do oczu, jak sobie pomyślę, co te dzieciaki, a potem młodzi i jak są dorośli muszą przejść w swoim życiu,, jeśli są na tyle mocni aby to życie kontynuować. Opamiętajcie się decydenci, nie układajcie sobie kariery na czyjejś krzywdzie, pozwólcie innym żyć i kochać, nie poniżajcie ich i nie kaleczcie jeszcze bardziej . To, że tak wielu młodych LGBT odbiera sobie życie zanim doczeka dorosłości to obciąża wasze sumienie, podobno chrześcijańskie.

 • aska.luczak

  Oceniono 7 razy 5

  Coś temu wojewodzie marzy się mały paluszek tu i ówdzie chyba. Tak tak widać po posturze "zachowawczej".

 • lisamonika

  Oceniono 7 razy 5

  Do tych ciemniakow ktorzy krytykuja homoseksualistow: Douczcie sie o chromosomach w czlowieku I jak one decyduja o plci czlowieka, lub o tym ze plec jest poplatana I osoba jest jest lesbijka lub gajem. Moze wymyslicie jakis sposob zeby to zmienic, bo do tej pory nie ma. Wstydzcie sie ze przesladujecie ludzi ktorzy nie maja wyboru zeby zmienic jacy sa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX