Macierewicz atakuje Czaputowicza. Chce dementi i zarzuca szefowi MSZ "wspieranie Niemiec"

Antoni Macierewicz oczekuje, że szef MSZ "bardzo szybko" zdementuje swoją ostatnią wypowiedź. Były szef MON zarzuca Jackowi Czaputowiczowi wspieranie Niemiec i "bezpieczeństwa rosyjsko-niemieckiego sojuszu".

Antoni Macierewicz, były szef MON, a obecnie szef podkomisji smoleńskiej, w swoim cotygodniowym felietonie "Głos Polski" w Radiu Maryja skrytykował ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza.

Szef polskiego MSZ stwierdził niedawno, że jeżeli Niemcy będą traktowane niesprawiedliwie np. przez Stany Zjednoczone, to Polska ruszy z pomocą zachodniemu sąsiadowi. Tymczasem zdaniem Macierewicza tylko dobre relacje z USA gwarantują bezpieczeństwo Polski i należy sprzeciwiać się rosyjsko-niemieckiemu sojuszowi.

W słowach Jacka Czaputowicza Macierewicz dopatrzył się krytyki stanowiska np. Donalda Trumpa, który stanął w opozycji do budowy Nord Stream II, czyli drugiego już gazociągu łączącego Niemcy i Rosję.

- To, co robi prezydent Trump, jego polemika z budową Nord Stream II, jest wspieraniem Polski, a nie zagrożeniem - oświadczył.

Mam więc wrażenie, że ministrowi coś się pomyliło. Zamiast wspierać polski interes narodowy i bezpieczeństwo Polski, wspiera bezpieczeństwo Niemiec i bezpieczeństwo sojuszu niemiecko-rosyjskiego. Takie pomieszanie pojęć może być dla Polski bardzo niewygodne, a nawet niebezpieczne. Mam nadzieję, że bardzo szybko usłyszymy dementi tej nieroztropnej wypowiedzi

- oznajmił Antoni Macierewicz.

Rafał Trzaskowski: będę Asterixem i pogonię złych Rzymian

Więcej o:
Komentarze (106)
Antoni Macierewicz krytykuje Jacka Czaputowicza. Zarzuca mu wspieranie Niemiec i chce dementi
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 39 razy 37

  Antoni pobiegł już do sądu oskarżać Piątka za książkę? Głośno się odgrażał.

 • kataryniarski

  Oceniono 34 razy 32

  Podobno, gdy Macierewicz umrze, to na Kremlu ogłoszą 3 dni żałoby narodowej!

 • skandy5

  Oceniono 33 razy 29

  Swoją drogą ciekawe, kto jest większym kretynem, Kaczyński czy Macierewicz? Obaj są ruskimi agentami mającymi rozwalić Polskę, czy tylko Macierewicz a Kaczyński ruskim pożytecznym idiotą?

 • jxl82

  Oceniono 26 razy 24

  "Antek wybory się zbliżają do budy" -Jarek.

 • grubel

  Oceniono 23 razy 21

  Nie o obronie Polski tylko zysku dla siebie mówił Trump.

 • hiperon59b

  Oceniono 23 razy 19

  A co tam słychać w podkomisji pana Antoniego. Czy ustalono już w których miejscach w samolocie były ukryte ładunki, jakie to były materiały wybuchowe i w którym miejscu stał zamachowiec, który odpalił te ładunki (nie były zdalnie odpalane bo samolot miał około 30 minut opóźnienia). Panie Antoni, do roboty. A czy do imperium toruńskiego dalej wozi pana Antoniego słynny kierowca pan Kazimierz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX