Sztab Jakiego zapowiadał odcięcie Warszawy od budżetu państwa. Szef PKW: To korupcja polityczna

Słowa Piotra Guziała o tym, że w przypadku wygranej Rafała Trzaskowskiego Warszawa będzie odcięta od pieniędzy z budżetu państwa są "nieetyczne" - ocenia szef PKW. Jednak Państwowa Komisja Wyborcza nie może nic zrobić z takimi wypowiedziami.

Piotr Guział, kandydat na wiceprezydenta w sztabie Patryka Jakiego, ostrzegał w tym tygodniu przed głosowaniem na Rafała Trzaskowskiego. Stwierdził, że w przypadku zwycięstwa kandydata Koalicji Obywatelskiej Warszawa "na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy".

"Dziś Warszawa nie jest wspierana przez rząd tak, jak będzie wspierana w przypadku wygranej" Jakiego - napisał później. Z kolei sam Patryk Jaki mówił, że "trudno, żeby rząd finansował mosty dla Rafała Trzaskowskiego, jeśli ten mówi, że miasto nie potrzebuje nowych mostów". 

"Rodzaj korupcji politycznej"

Takie sugestie ostro skrytykował w RMF FM Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej. Ocenił, że takie "próby agitacji wyborczej" są "nie do zaakceptowania". - Niestety, jest to rodzaj korupcji politycznej, w moim przekonaniu jest to nieetyczne - stwierdził. 

Hermeliński stwierdził, że PKW nie może wiele zrobić z takimi wypowiedziami. - Możemy tylko apelować i prosić, by takich działań zaprzestano. Natomiast nie mamy możliwości skutecznego dyscyplinowania - stwierdził. 

Kiedy wybory samorządowe 2018?

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Drugą turę przewidziano na 4 listopada. Do 16.10 osoby, które mieszkają poza miejscem stałego zameldowania, mogą dopisać się do rejestru wyborców i głosować tam, gdzie mieszkają. 

Więcej o:
Komentarze (108)
Hermeliński o słowach Guziała: To rodzaj korupcji politycznej
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 25 razy 21

  Panie Guział, w cywilizowanym świecie po takim stwierdzeniu byłby Pan skończony jako polityk, a pańskiemu "szefowi", Jakiemu, ostro spadłyby notowania.

 • jxl82

  Oceniono 24 razy 18

  Guział i Jaki to będą mogli sobie odciąć 21 października...pisiory. Nawzajem jak wolą.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 18 razy 16

  Pan Jaki i jego świta właśnie przekonali mnie, żebym zagłosował na Trzaskowskiego. Gratuluję i dziękuję, bo długo się wahałem.

 • rozterka47

  Oceniono 24 razy 16

  Po takich wypowiedzachi , cały PIS powinien dostać od Polaków bana.
  Bo to jest szantaż na społeczenstwie.

 • brzucho-prezesa

  Oceniono 28 razy 16

  To jest obrzydliwe. Obywatele zakładnikiem rzadu. Jak można w ogóle można tak mowic?

 • agnrodis

  Oceniono 17 razy 15

  Jeszcze go nie wybrali, a juz dopuscil sie korupcji!!! Szybo zaczal!

 • piotraa81

  Oceniono 15 razy 13

  Jeśli rząd odetnie Warszawę od pieniędzy to my odetniemy rząd od Warszawy - będzie zakaz wjazdu do miasta dla skur.....synów z Wiejskiej...

 • andrzejkot79

  Oceniono 15 razy 13

  Warszawa to nie .... którą można kupić. Wy się daliście sprzedać za 500+. Możecie sobie wsadzić swoje pisowskie dopłaty. Warszawa sobie poradzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX