Jaki przyjechał na Cytadelę jako "przyszły prezydent". Mówił o współpracy "miasta z rządem"

Otwierał już autostrady i obiecywał budowy mostów w stolicy. Teraz kolej na Muzeum Historii Polski. Patryk Jaki pojawił się na uroczystości z udziałem ministra kultury zapowiadany jako przyszły prezydent Warszawy.

W czwartek na warszawskiej Cytadeli odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę placówki. Obecni byli Mateusz Morawiecki i minister kultury Piotr Gliński. Na uroczystości pojawił się także Patryk Jaki, żeby odpowiedzieć na pytanie jak wyobraża sobie współpracę miasta z rządem. Wywołał go Piotr Gliński. - Chciałbym postawić trudne pytanie kandydatowi na prezydenta, mam nadzieję przyszłemu prezydentowi Warszawy. Jak będzie wyglądała ta współpraca z miastem? Bo dotychczas miasto słabo współpracowało z instytucją budowy Muzeum Historii Polski - mówił minister.

Co na to Jaki? - Żeby cały świat mógł dotknąć i obejrzeć najważniejsze elementy polskiej historii, potrzebna jest odpowiednia komunikacja. Oczywiście, jeżeli będę miał taką możliwość, to ją zapewnię - obiecał. I dodał, że Warszawa zasługuje na wielkie projekty. - Cieszę się, że z pomocą polskiego rządu wreszcie te wielkie projekty będą realizowane - podkreślił.

To kolejny raz kiedy startujący w wyborach Jaki pojawia się u boku władz centralnych na uroczystościach reklamowanych jako kamienie milowe w rozwoju Polski po latach zaniedbań rządu PO - PSL. Wiceminister sprawiedliwości miesiąc temu pojawił się na budowie odcinka autostrady A2, który ma połączyć obwodnicę Mińska Mazowieckiego z Warszawą. Mówił, że otwarcie budowy 15-kilometrowego odcinka autostrady A2 to "dobry dzień nie tylko dla Polski, ale i dla Warszawy". Dobrych nastrojów uczestników uroczystości nie zmącił nawet fakt, że budowa już trwa od czasów poprzedniego rządu.  

Więcej o:
Komentarze (117)
Patryk Jaki jako "przyszły prezydent" na uroczystości z Morawieckim i Glińskim
Zaloguj się
 • june-of-44

  Oceniono 45 razy 43

  Zagłosuję na Patryka. On mi zbuduje XIX dzielnicę, 47 mostów i 34 linie metra. W miesiąc.
  Będzie też za a nawet przeciw obowiązkowym szczepieniom dzieci.
  Patryk Jaki - wiceminister sprawiedliwości, który nie ma wykształcenia prawniczego. Nada się na każde stanowisko.
  Patryk Jaki może być równie dobrze neurochirurgiem, fizykiem jądrowym, tłumaczem języka chińskiego, pilotem odrzutowca.
  Patryk Jaki - człowiek do rany przyłóż !

 • pisus.syfilisus

  Oceniono 28 razy 26

  PiS szantażuje Warszawiaków! Gdyby ktoś mi w mieście powiedział, że jak nie zagłosuję na PiS, to mi odetnie fundusze (a może w przyszłości wodę? prąd?) - wyjechałby na kopach a imię jego byłoby opluwane PO WIEKI! Dlatego ZWOŻĄ pisowskie bydło tysiącami w autobusach i rejestrują ich jako mieszkańców, by głosowali na PiS! NIE DAJMY SIĘ PISOWSKIEJ CIEMNOCIE!

 • orlecki

  Oceniono 25 razy 25

  Nigdy nim nie zostanie. Za głupi i arogancki. A do tego z PISdu.

 • malgorzata.ewa.golab

  Oceniono 26 razy 24

  A ja jestem "przyszła baletnica", i co z tego, że stara i gruba...

 • antonikarcz

  Oceniono 23 razy 21

  Tylko patrzeć jak Jaki zalegalizuje związki partnerskie i pozwoli im na adopcję dzieci.

 • cleryka

  Oceniono 22 razy 20

  Minister dureń od kultury,pyta innego durnia-kandydata,stawiając pytanie retoryczne,bo sam już podpowiada,co młokos ma powiedzieć. Żałosne!.."Od przedszkola do Opola".Nowe hasło wyborcze dla byle-jakiego kandydata dla M.Warszawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX