Gliński o "Klerze": "Ten pan z ważnego tematu zrobił karykaturę". Czy widział film? Czytał streszczenie

Piotr Gliński w RMF FM ocenił "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Jego zdaniem, obraz to "karykatura poważnego tematu". Wicepremier "Kleru" nie widział, ale czytał scenariusz, a właściwie jego streszczenie. - To film jednostronny - zaznaczył.

Wicepremier Piotr Gliński był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Rozmowa z Robertem Mazurkiem zeszła także na film "Kler".

- Dwa i pół miliona widzów po 10 dniach widziało film "Kler". Jakieś gratulacje dla Wojciecha Smarzowskiego? To największy polski hit ekranowy ostatnich czasów - mówił dziennikarz.

Piotr Gliński o "Klerze"

- Przykro mi jest, że ten pan z tematu, który jest ważny i poważny - bo choćby jedno molestowanie było w kościele, to trzeba o tym mówić - zrobił karykaturę - odparł minister kultury.

Czy Gliński widział film? Odpowiedział, że czytał scenariusz. Jak potem doprecyzował, streszczenie scenariusza. Również relacje współpracowników wskazały na to, że "to jest film jednostronny". - On [Smarzowski] twierdzi, że to jest kreacja artystyczna, do której ma prawo, w związku z tym skondensował wszystkie negatywne zjawiska - mówił wicepremier.

Rafał Trzaskowski: będę Asterixem i pogonię złych Rzymian

Więcej o:
Komentarze (257)
Gliński o "Klerze": "Ten pan z ważnego tematu zrobił karykaturę". Czy widział film? Czytał streszczenie
Zaloguj się
 • 2majtek1

  Oceniono 111 razy 109

  Największą karykaturą jest to że Gliński jest ministrem i wicepremierem .

 • pysio62

  Oceniono 82 razy 82

  Glinski bzdury opowiada. Tak nawiasem "mowiac", czy ten gniot "Smolensk" nie robil karykatury z powaznego tematu?

 • il_pino

  Oceniono 47 razy 47

  Dzieciaki czytajcie jak Pan Minister streszczenia, uczcie się cały czas jak Prezydent, popisujcie się swoją wiedzą jak Pani Minister Edukacji, mówcie prawdę jak Pan Premier a zrobicie karierę. a propos filmu - zgadzam się to film jednostronny ...bo taki ma być film o patologii. To że są dobrzy ludzie w kościele to wiemy i nie trzeba o tym kręcić filmów pochwalnych bo to powinno być normą.

 • kater-11

  Oceniono 36 razy 36

  Słuchajcie Gliński, wystarczy że wam biskup powie i już jest jak należy . Te dzieci zgwałcone to one same się zgwałciły i to ich wina . Rodziców oskarżyć o współudział aresztować i skazać na śmierć lub długotrwałe więzienie. Oczywiście skromnego księdza pedofila nagrodzić skromnym złotym posążkiem , dać mu odszkodowania z 30 mln zł i fajnie . Dzieciaka zgwałconego wysłać na sybir . Wy Gliński też byliście w seminarium :)))) ?

 • dziadekjam

  Oceniono 39 razy 33

  Pietrek! Karykatura "poważnego tematu" to ty!

 • raczkowski

  Oceniono 29 razy 29

  no to zaraz ustanowimy dzień Odważnych Księży Ratujących Dzieci Przed Pedofilami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX