Młodzież Wszechpolska miała masowo fałszować podpisy. Zaginął ważny tom akt

Jak informuje Superwizjer, rusza śledztwo ws. zaginięcia ważnego tomu akt sprawy związanej z posłem Adamem Andruszkiewiczem. Były w nim zeznania świadków w śledztwie dotyczącym masowego fałszowania podpisów pod kandydaturami Młodzieży Wszechpolskiej.

O tym, że tom akt zaginął stacja poinformowała we wrześniu. Chodzi o śledztwo dotyczące fałszowania podpisów pod kandydaturami Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku. "Prokuratorzy od dłuższego czasu koncentrują się w niej na badaniu odpowiedzialności posła Adama Andruszkiewicza, który kierował wtedy strukturami Młodzieży" - czytamy w materiale TVN24.

Kiedy zaginął ostatni tom akt?

Sprawa sięga grudnia ubiegłego roku, gdy wyszło na jaw, że w aktach brakuje jednego z tomów. Wtedy właśnie dokumenty były przewożone z prokuratury okręgowej do regionalnej, która miała ocenić postępy w śledztwie. Po powrocie do prokuratury regionalnej, XXXIII tomu już nie było.

Teraz do sprawy włącza się Prokuratura Krajowa, która zbada sprawę zaginięcia akt. Co ciekawe, prokuratura ta została poinformowana po tym, jak pytania w tej sprawie zadali dziennikarze TVN, czyli 9 miesięcy po zaginięciu. Wstępnie śledztwo jest prowadzone z 267 artykułu kodeksu karnego:

Art. 276. Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Prokurator od agenta Tomka

Jak ustalili dziennikarze, akta w komplecie trafiły do prokuratur z prokuratury rejonowej Edyty Książek-Radomskiej. Została ona wybrana do nadzorowania śledztwa przez szefową prokuratury w Białymstoku Elżbietę Pieniążek. Wcześniej Pieniążek przyznała jej też śledztwo dotyczące wyłudzenia milionów złotych przez stowarzyszenie powiązane z posłem PiS i agentem CBA Tomaszem Kaczmarkiem. Przez pięć lat w sprawie nie przedstawiono zarzutów.

Rasistowskie hasła, race i zatrzymania. Jak wyglądały obchody Dnia Niepodległości?

Więcej o:
Komentarze (79)
Młodzież Wszechpolska miała masowo fałszować podpisy. Zaginął ważny tom akt
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 60 razy 52

  Andruszkiewicz to ten sledzik że słowotokiem, którego bojówki regularnie zaśmiecają Internet?

 • gerardpolak2

  Oceniono 45 razy 45

  ziobrowa prokuratura w całej okazałości......ludzie czy chcecie żyć w takim państwie jakie serwuje nam pisuar?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 53 razy 43

  A to jest ten poseł co teraz z Morawieckim seniorem jest w jednym klubie, a do Sejmu wszedł z okręgu białostockiego, gdzie organizacje narodowe (bardziej ONR, ale nie tylko) były finansowane przez instytucje powiązane z GRU/FSB.

  I to można łatwo sprawdzić, o tych powiązaniach finansowych pisały ogólnopolskie media. Jeszcze Szyszko się tam gdzieś przewijał jako jeden zamieszanych.

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 37 razy 37

  Kogoś jeszcze dziwi, że dobra zmiana rozpięła parasol ochronny nad brunatnymi? Przecież to są ich bojówki

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 32 razy 30

  Morawiecki szuka mafii.
  A ma ją pod (nomen omen) nosem.

 • martha.wise

  Oceniono 37 razy 29

  Prokuratura pana Z.
  Prokurator pana Z.
  I prokurent od pana Z.- tak zwany poseł Andruszkiewicz.

 • munkela

  Oceniono 27 razy 27

  W takim tempie na 150-lecie z cala pewnoscia zagubiony tom akt sie odnajdzie.
  Dziesiejsi "mlodziency" beda juz starymi dziadkami i babciami ale to nie jest wazne.

  Wazne jest aby sprawa nie postepowalado przodu w okresie wyborow bo na listach wyborczych PiS-u sa czlonkowie Mlodziezy Wszechpolskiej.

  To "zjawisko" z cala pewnoscia bedzie mialo miejsce rowniez podczas wyborow do U.E. i wyborow do Parlamentu RP.

  Jak powszechnie bowiem wiadomo Mlodziez Wszechpolska, wszelkiej masci Narodowcy a nawet ugrupowanie nazistowskie Duma i Nowoczesnosc to pupilki Kaczynskiego i calego PiS-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX