Hanna Zdanowska zawiadamia prokuraturę ws. Jacka Sasina. "Przekroczenie uprawnień"

Wybory samorządowe 2018. Komitet Hanny Zdanowskiej złożył do prokuratury zawiadomienie ws. słów Jacka Sasina. Polityk powiedział, że "nie ma możliwości", by Zdanowska została znowu prezydentem. Według komitetu Sasin "włączył się w kampanię wyborczą i próbuje straszyć mieszkańców".

Komitet Hanny Zdanowskiej zawiadomił w środę prokuraturę ws. słów Jacka Sasina. Doniesienie dotyczy "przekroczenia uprawnień" przez szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów - donosi Onet.

Wybory samorządowe Łódź. Jacek Sasin o zarządzie komisarycznym w Łodzi

W poniedziałek Sasin powiedział, że "nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby [Zdanowska] miała możliwość objąć skutecznie urząd prezydenta Łodzi". Jak dodał, wskazują na to analizy prawne. Minister zapowiedział, że jeśli jednak obecna prezydent Łodzi wygra wybory samorządowe, wojewoda łódzki Zbigniew Rau będzie musiał zwrócić się do premiera o ustanowienie zarządu komisarycznego w mieście.

- W naszym przekonaniu, minister Sasin przekroczył swoje uprawnienia. Włączył się w kampanię wyborczą, próbuje straszyć mieszkańców i zakłócić wolny wybór, jakiego mieszkańcy powinni dokonać 21 października - oceniał w środę rzecznik komitetu Zdanowskiej Bartosz Domaszewicz - To jest absolutnie nie do przyjęcia i narusza wszelkie standardy demokratycznego i wolnego wyboru - dodał.

Wybory samorządowe 2018. Hanna Zdanowska prezydentem po raz trzeci?

Hanna Zdanowska została skazana na karę 20 tys. zł grzywny w marcu tego roku. Jej życiowy partner otrzymał karę grzywny w wysokości 25 tys. zł. Oboje zostali uznani za winnych poświadczania nieprawdy w dokumentach bankowych. Pod koniec września sąd okręgowy utrzymał wyrok sądu rejonowego, a wyrok stał się prawomocny.

Niedawno przeprowadzony sondaż wyborczy "Dziennika Łódzkiego" dla Łodzi nie pozostawia złudzeń - Zdanowska prawie na pewno po raz trzeci zostanie prezydentem miasta. Polityk może cieszyć się poparciem prawie 60 proc. łodzian.

Rafał Trzaskowski: będę Asterixem i pogonię złych Rzymian

Więcej o:
Komentarze (138)
Hanna Zdanowska zawiadamia prokuraturę ws. Jacka Sasina. "Przekroczenie uprawnień"
Zaloguj się
 • sil.m

  Oceniono 62 razy 52

  Występ metropolity Sasina w kropce nad "I" pokazało prostego cepa i zadufanego buca o IQ < 1ast. Parodia polityka na wysokim stanowisku rządowym.

 • kukunapniu

  Oceniono 49 razy 39

  Pytanie czy Sasin ma prawo dalej pracować w sejmie skoro zostało na niego złożone doniesienie na prokuraturę?

  Zakładam, że jeżeli Sasin zostanie skazany prawomocnie przez sąd za bezprawne wtrącanie się do kampanii samorządowej (jako członek rządu) ... to będzie znaczyło dla niego iż automatycznie traci stanowisko poselskie i dożywotnio ma zakaz zatrudnienia na stanowisku posła, senatora lub w jakiejkolwiek organizacji rządowej.

  ... no chyba że Duda wkroczy i uniewinni Sasina, ale pamiętając "niezbyt" pochlebne wypowiedzi Sasina na temat Dudy przy okazji np. referendum prezydenckiego taki trick chyba grę nie wchodzi?

 • acototak

  Oceniono 42 razy 36

  Kiedy kulfon odpowie za organizację wycieczki smoleńskiej?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 44 razy 36

  Winnym poświadczenia nieprawdy w dokumentach bankowych jest też Morawiecki, skądś przecież musiał mieć kasę na propozycje korupcyjne.

  A Sasin jako osoba która teraz tą korupcję tuszuje jest za ową korupcję współodpowiedzialna.

 • aronia0

  Oceniono 36 razy 32

  PiS brzytwy sie chwyta, aby chociaz w jednym duzym miescie rzadzic (nie wygrac wyborow, ale mimo tego rzadzic). Jakie to zalosne. I oglasza to czlowiek, ktory nie ma zadnych kompetencji, aby rozstrzygac takie sprawy. Jesli przepisy sa sprzeczne (jedne pozwalaja kandydowac osobie skazanej prawomocnym wyrokiem na kare grzywny, czyli jesli mozna kandydowac to mozna i pelnic urzad, jak sie zostanie wybranym a drugie - ze osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie moze pelnic funkcji publicznych) i kwestie to rozstrzyga sad a nie jakis tam dziadyga sasin.

 • algreg

  Oceniono 23 razy 21

  klasyka odrażającego pisowskiego ryja. sasin,sobecka,piotrowicz,pawłowicz,bielan......itd,itd....

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 22 razy 20

  Sad Apelacyjny w Bialymstoku zadecydowal, ze z ochrony prawnej z art. 271 kk. nie korzystaja dokumenty regulujace zobowiazania miedzy osobami fizycznymi oraz prawnymi. Zdanowska, poswiadczajac nieprawde we wniosku kredytowym nie dzialala jako funcjonariusz publiczny, tylko jako osoba prywatna. Nie dzialala tez na niczyja szkode oswiadczajac, ze przyjela pieniadze, ktorych faktycznie nie przyjela. Z tego powodu prokuratura w ogole nie miala prawa Zajac sie ta sprawa.
  Pytanie, skad prokuratura otrzymala informacje o fakcie, ze Zdanowska:
  a) podpisala dokument poswiadczajacy przyjecie od jej partnera 50.000 zlotych
  b) faktycznie nie otrzymala tych pieniedzy?
  Jezeli prokuratura nie otzrymala tych informacji od banku (a wszystko wyglada na to, ze nie tych informacji nie otrzymala) trzeba sie zastanowic nad oskarzeniem prokuratory o bezprawne naruszenie prywatnosci pani Zdanowskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX