Wybory samorządowe 2018 Gdańsk. Płażyński przegrał proces z Adamowiczem. Musi przeprosić

Sąd Apelacyjny w Gdańsku, działając w trybie wyborczym, zakazał Kacprowi Płażyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Nakazał mu też zamieszczenie sprostowań i przeprosiny.

Kacper Płażyński, kandydat PiS na stanowisko prezydenta Gdańska w wyborach samorządowych 2018 r. musi przeprosić obecnie urzędującego prezydenta Pawła Adamowicza - informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Sąd Apelacyjny w Gdańsku zakazał mu też rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Adamowicza.

Wybory samorządowe 2018. Kacper Płażyński musi przeprosić Pawła Adamowicza

Obecny prezydent miasta domagał się sprostowania i przeprosin za pięć wypowiedzi Płażyńskiego, odnoszących się do zamiaru budowy linii tramwajowej i przedszkoli w Gdańsku. W piątek Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił jego wniosek w całości.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Adamowicz wniósł zażalenie do sądu apelacyjnego, który w poniedziałek nakazał Płażyńskiemu przeprosić pisemnie polityka i zamieścić sprostowania na antenie i stronie Radia Gdańsk oraz na portalu trojmiasto.pl.

Wybory samorządowe Gdańsk. Paweł Adamowicz: Kacprze Płażyński, nie kłam

Kandydat PiS nie może też mówić, że "linia tramwajowa łącząca Gdańsk Północ z Gdańskiem Południe, którą chciałby zrealizować Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie zakłada doprowadzenia linii do dworca PKP we Wrzeszczu" i "prezydent Gdańska Paweł Adamowicz buduje w Gdańsku przedszkola przewidziane dla około trzystu, czterystu dzieci".

- Kacprze Płażyński, nie mów nieprawdy, kieruj się tylko prawdą, nie kłam - mówił cytowany przez "Wyborczą" Adamowicz. - Przeproś gdańszczan i do końca kampanii oraz później posługuj się prawdą. Nazwisko, które nosisz zobowiązuje cię do tego - dodał.

Kacper Płażyński jest synem Macieja Płażyńskiego

Kacper jest najmłodszym synem zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem Macieja Płażyńskiego - jednego z założycieli PO, marszałka Sejmu, posła i wojewody gdańskiego.

Orzeczenie sądu jest prawomocne.

Rafał Trzaskowski: Jakby ktoś się obnosił z tym, że pochodzi z lepszej rodziny, to by zaraz dostał w tubę

Więcej o:
Komentarze (41)
Wybory samorządowe 2018 Gdańsk. Płażyński przegrał proces z Adamowiczem. Musi przeprosić
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 26 razy 20

  Typowa broń PiSBecji - oszczerstwo, kłamstwo, manipulacja, socjotechnika.

  Na głupich Polaków niestety skuteczne.

 • antropoid

  Oceniono 22 razy 16

  JAKI WÓDZ - TAKA CAŁA PARTIA.

  Żadnej odpowiedzialności za słowa - żadnej odpowiedzialności za rządzenie.

 • pysio62

  Oceniono 21 razy 13

  Plazynski, jeszzce jeden typowy PIS-oweski klamca, tak jak Kaczynski, Morawiecki i wielu, wielu PIS-owcow.

  1.Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński wprowadził w błąd społeczeństwo, podając nieprawdę o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu Legii"
  2 Jarosław Kaczyński wyrokiem sądu ma przeprosić Ludwika Dorna za insynuacje jakoby nie płacił alimentów na dzieci z poprzednich małżeństw.
  3. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD organizacją przestępczą'. Sąd postanowił, że Kaczyński ma też wpłacić 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż
  4. Sąd Najwyższy uznał że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Agorę za insynuacje w sprawie finansowania Agory przez komunistycznych oligarchów.
  5. Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że Jarosław Kaczyński musi na własny koszt opublikować sprostowanie podanej przez siebie w audycji "Rozmowy niedokończone" na antenie Radiu Maryja informacji, jakoby Declan Ganley, lider i założyciel partii Libertas, popierał Traktat Lizboński i twierdził, że jest on dobry. Sprostowanie ma zostać opublikowane w TV Trwam i Radiu Maryja.
  6. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrokiem I instancji ma przeprosić byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka i wpłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny za to, że nazwał go "agentem-śpiochem"
  7. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeprosił Agorę SA za porównanie wydawanej przez nią "Gazety Wyborczej" do "Trybuny Ludu z 1953 r.".
  8. Zgodnie z wyrokiem sądu Prezes PiS Jarosław Kaczyński musi przeprosić PSL za stwierdzenie, że posłowie tej partii "opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków".
  9. We wrześniu 2002 roku Sąd Rejonowy skazał Kaczyńskiego na 3 tysiące złotych grzywny, uznając, że w 2001 roku umyślnie zniesławił Aleksandra Gudzowatego słowami, jego firma Bartimpex w większym stopniu reprezentuje
  interesy Rosji niż Polski. Według sądu Kaczyński popełnił przestępstwo umyślne.
  itd., it

 • antropoid

  Oceniono 20 razy 12

  Zabrać PiSiorowi kłamstwo - zostanie z gołą d..ą.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 10

  typowy pisior, kłamie ile wlezie a "ludzie są tak głupi" - jak twierdzi Morawiecki, że i tak wszystko łykną

 • lena2505

  Oceniono 20 razy 10

  Płażyński- kolejny, co na trupie ojca chce coś w życiu osiągnąć, zamiast samemu zapracować...Gdańszczanie chyba już wiedzą, co mają z nim zrobić?

 • pokon

  Oceniono 17 razy 9

  I dobrze. Może ten smoleński trupojad czegoś się w końcu nauczy.

 • fakiba

  Oceniono 14 razy 8

  Norma , jak tyko otworzą pysk to wiadomo że kłamią

 • kris19602

  Oceniono 9 razy 7

  Cecha charakterystyczna obecnej wladzy oraz ludzi kandydujacych z ramienia PiS jest klamstwo. Nigdy do tej pory nie bylo tylu zaklamanych, podlych i cynicznych aparatczykow, powtarzajacych bezkrytycznie wszystkie wytyczne prezesa. Nawet za komuny, moze z wyjatkiem Urbana nie bylo tak falszywej propagandy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX