Beata Mazurek wpisała się w trendy językowe. O Donaldzie Tusku: "To taki perekińczyk"

Beata Mazurek dała się porwać najnowszej modzie i użyła w kontekście Donalda Tuska popularnego od niedzieli słowa "perekińczyk". "Czmychnął do Brukseli" - napisała o szefie Rady Europejskiej rzeczniczka PiS.

- My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy. Czasami popełniamy błędy; kto nie popełnia błędów znaczy, że nic nie robi - powiedział w niedzielę w Dębicy Mateusz Morawiecki. Słowa o "harataniu w gałę" były przytykiem do poprzedniej władzy i zamiłowania Donalda Tuska do grania w piłkę nożną.

Słowa premiera nie umknęły przewodniczącemu Rady Europejskiej, który odpowiedział Morawieckiemu na Twitterze, że "Haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmentów".

 Beata Mazurek nazwała Donalda Tuska "perekińczykiem"

W spór zaangażowała się rzeczniczka PiS. Beata Mazurek wpisała się w trend i wykorzystała modne od niedzieli słowo "perekińczyk", którego podczas wiecu wyborczego użył Mateusz Morawiecki.

Tuskowi przypomnijmy, że od krótkich spodenek do dżentelmena to jeszcze droga daleka. Czmychnął do Brukseli, ale rozumu tam mu nie przybyło. Co najwyżej, cynizmu i pogardy dla swojego kraju. Tusk to taki perekińczyk

- napisała rzeczniczka PiS.

Kim jest perekińczyk? Wyjaśniał to premier. - Opozycja, liderzy opozycji to są takie perekińczyki - mówił w Jasionce. - Perekińczyk to taki człowiek, który tak bardzo przewrotnie i obłudnie podchodzi do rzeczywistości - tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Słowa perekińczyk kiedyś oznaczało - według Słownika Staropolskiego z początku XX wieku - zdrajcę. "Perekińczyk - przeniewierca, który się na drugą stronę przerzucił" - głosi z kolei słownik Lindego z początku XIX w.

Więcej o:
Komentarze (330)
Beata Mazurek wpisała się w trendy. O Tusku: "To taki perekińczyk"
Zaloguj się
 • pi.mi

  Oceniono 82 razy 54

  Beata Mazurek z domu Cieluch...
  Wikipedia coś milczy o jej osiągnięciach. Nie mogę też nigdzie indziej znaleźć informacji, co jej zawdzięczamy.

  Przyczepiło się g***o okrętu i krzyczy "płyniemy" :-)))))

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 62 razy 42

  Tusk nie czmychnął tylko pojechał do pracy, bardzo zresztą prestiżowej....

 • kanonia1939

  Oceniono 50 razy 36

  Tusk biega, harata w gałę.. A co robi kieszonkowy dyktator i jego sługusy? Od rana kłamią, knują, szczują Polaka na Polaka i prezentują mizerię wewnętrzną

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 56 razy 34

  boją się Tuska nie bez powodów :) Te wszystkie pisowskie miernoty czmychną do swoich dziur jak tylko Donald wróci do polskiej polityki.

 • dziadekjam

  Oceniono 54 razy 28

  Fajną maskę ma ta "rzeczniczka", bo przecież kobiety takich facjat nie mają...:-)

 • zalogujsie00

  Oceniono 37 razy 27

  Przy Mazurek reprezentantki NRD w pływaniu wydają się być nieosiągalnym pięknem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX