Koalicja Obywatelska na konwencji w Warszawie. "Wygramy batalię, mimo manipulacji i kłamstw PiS"

- Oni są źli, poirytowani, ale nie tylko Warszawa ich drażni. Drażni ich każdy niezależny samorząd, każde miasto, gmina, które jest niezależne, każdy prezydent, marszałek, radny, który nie pozwala im domknąć lokalnego układu - mówił na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Grzegorz Schetyna.

Na niedzielnej konwencji w Warszawie liderzy Koalicji Obywatelskiej (Barbara Nowacka, Katarzyna Lubnauer, Grzegorz Schetyna) wspierali Rafała Trzaskowskiego, który będzie walczył o fotel prezydenta Warszawy. I to właśnie Warszawie wiele uwagi poświęcił Grzegorz Schetyna przewodniczący Platformy. - Warszawa to piękne i dumne miasto, żyją tutaj ludzie, których rodziny były warszawiakami od pokoleń, ludzie, którzy widzieli jak wróg obracał polską stolicę w ruinę. I żyją tu ludzie, którzy Warszawę z ruin podnieśli – mówił lider Platformy. 

Temu miastu, jego pieniądzom i swobodnemu rozwojowi zagraża PiS. - Każdy, kto będzie pilnował publicznych pieniędzy, kto nie będzie akceptował ich szwindli i machlojek, jest dla nich śmiertelnym wrogiem, "warczącym samorządem", o którym mówił Kaczyński – ocenił Schetyna. - Potwierdzam to, samorządy będą warczeć, a jak trzeba, to i ugryzą, jeżeli ktoś wyciągnie rękę po prawa obywateli – powiedział lider PO.

Przypomniał, że do głosowania w wyborach zostały dwa tygodnie.  - Właściwie mógłbym ograniczyć się do jednego zdania: Człowiekowi, który jest twarzą PiS w wyborach udowodniono kłamstwo. To powinno wystarczyć. Normalnie kłamstwo dyskwalifikuje - pokreślił Schetyna.

Schetyna: Popełniliśmy błędy 

Schetyna przyznał, że Platforma w czasie ośmiu lat swoich rządów wspólnie z PSL popełniła błędy. - Wiem, że nie wszystko co robiliśmy zasługuje na pochwałę. Mieliśmy swoje osiągnięcia i jesteśmy z nich dumni ale są sprawy, którymi nie zajęliśmy się odpowiednio albo z którymi zwyczajnie się spóźniliśmy - stwierdził lider PO. Ale jednocześnie zapewnił, że jego partia nie podniesie wieku emerytalnego, nie zabierze 500 plus, a nawet go rozszerzy o pomoc na równych prawach dla matek samotnie wychowujących dzieci. 

Trzaskowski: To najważniejsze wybory od lat 

- To najważniejsze wybory w Warszawie od lat. To dla nas sprawdzian, czy potrafimy obronić najważniejsze dla nas wartości. Czy potrafimy sprzeciwić się kłamstwu, hipokryzji i łamaniu wszelkich zasad - wtórował Schetynie Rafał Trzaskowski.

Jeszcze raz przypomniał swój program wyborczy dla Warszawy a w nim m.in. 100 procentowe dopłaty do wymiany dymiących pieców, program in vitro, bezpłatne żłobki, nowe trasy SKM,  podwyżki dla nauczycieli i dodatkowe dyżury lekarzy specjalistów we wszystkich dzielnicach miasta.  

Więcej o:
Komentarze (151)
Wybory samorządowe 2018. Koalicja Obywatelska organizuje konwencję w Warszawie
Zaloguj się
 • patriot.wr

  Oceniono 47 razy 15

  Oglądałem wystapienie Trzaskoskiego!
  Najkrócej komentując:
  Obiecał wszystko, wszystkim!

 • lajosz3

  Oceniono 42 razy 12

  Oni, (czyli PO) już nawet śmieszni nie są.

  Żyją w KOMPLETNYM MATRIXIE.

  Oni myślą (chociaż myślenie w ich przypadku, to nadużycie tego słowa) , że Polków interesują takie bzdety jak:
  -- KRS
  -- SN
  -- TK
  -- Kto i kiedy wejdzie lub wyjdzie z w/w instytucji i czy w ogóle będą istniały.
  -- Żydostwo i ich rzekoma tragedia.
  -- Pedalstwo i ich rzekoma tragedia.
  -- Tzw uchodźcy i ich rzekoma tragedia.
  -- To co mają do powiedzenia Niemcy.
  -- To co ma do powiedzenia UE z ich Guy-ami i Timmermansami na czele.
  -- To co ma do powiedzenia volksdeutsch Tusk.

  Nadal w KAŻDYM ich wystąpieniu, 90% ich "programu wyborczego" i tzw. oferta dla Polaków, to ..... co zrobił PiS i dlaczego jest to złe.

  >>>>> ZERO JAKIEJKOLWIEK SENSOWNEJ ALTERNATYWY <<<<<<

  PiS, to nie do końca moja bajka, ale no naprawdę, ... w stosunku do takich durniów jak PO et consortes, PiS jawi się jako partia bardzo, bardzo sensowna.

  Oczywiście wszyscy wiemy, że PiS to coś na kształt dawnego PZPR, ale .... no na litość boską, przy takiej oPOzycji wygrają KAŻDE wybory choćby codziennie jeździli czołgiem po pasach pełnych zakonnic w ciąży.

 • krzysio333

  Oceniono 35 razy 11

  Jak Trzaskowski tak będzie rozwiązywał problemy w Warszawie jak to robi jako poseł z Krakowa w Krakowie to współczuję serdecznie mieszkańcom Warszawy.

 • qznia

  Oceniono 39 razy 11

  PO: zajumali OFE, podnieśli wiek emerytalny, "a piniedzy w budżecie nie ma i nie będzie" -Vincent

  nie rozumiem jak można na te indywidua głosować: na Staszka Gawłowskiego, na Sławka Nowaka, na Biernata, na fałszującą zaświadczenia o dochodach Hanię Zdanowską...

  rozumiem głosy na nieumoczoną Nowoczesną, rozumiem na komun=chów=d z SLD którzy ciągle sa ostro jechani, ale na Puste Obietnice???? Bohaterów prasy brukowej i taśm kelnerów, ciągle poklepywanych w Europie, sprzedających kamienice za 150 złotych a Stocznię Gdańska nieistniejącemu katarczykowi?
  Zmiejących redakcję naczelną dużej codziennej gazety (RZEPA) w nocy przy smietniku, ustalających szczegóły ustawy hazardowej na cmentarzu , zatrydniającej ministra Grasia na stanowisku stróża w wynajmowanym domu....

 • fajny_zajety

  Oceniono 31 razy 11

  PiS jaki program mają każdy widzi, czy się ludziom podoba to juz inna kwestia. Co chcą zrobić dalej też jest jasne.PO pozbierało ludzi z całej sceny politycznej i bez programu wyborczego próbują wygrać wybory. Nikt nie wie co chcą zrobić gdy wygrają , z tego wynika ,ze chodzi tylko o koryto...

 • qznia

  Oceniono 32 razy 10

  Wygracie, wygracie... w Legionowie, może w Gdańsku...:)
  Karol Spieglanin, kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na wiceprezydenta Gdańska, administrował stronami internetowymi pełnymi chamskich, wulgarnych żartów o kobietach. Niektóre gdańszczanki znające Spieglanina zarzucają mu „prymitywny seksizm i homofobię” w codziennych kontaktach w sieci. Mimo, że sprawę ujawniono kilka tygodni temu, PO i Nowoczesna wciąż popierają Spieglanina, a ten jakby nigdy nic prowadzi kampanię wyborczą.

 • batnadziadow

  Oceniono 34 razy 10

  No proszę, Schetyna jaki hojny - wieku emerytalnego już nie tknie :D Oj wy bajarze, ludzie nie mają aż tak słabej pamięci. Jaro tylko ręce zaciera.

 • fredipedi

  Oceniono 20 razy 8

  nie jestem za pis ale jak widze te twarze z po to mnie normalnie trzęsie .. szkoda że nie ma na kogo głosować oj szkoda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX