Ewa Kopacz o projekcie antyszczepionkowców: Zdecydowanie nas cofa z XXI wieku

Była minister zdrowia Ewa Kopacz skomentowała sprawę sejmowego głosowania na temat dobrowolności szczepień. "Mówimy o sprawach bardzo poważnych" - powiedziała

Ewa Kopacz była gościem programu "Tłit". Gospodarz programu Marek Kacprzak rozpoczął rozmowę na temat szczepień, przytaczając jeden z tweetów Szymona Majewskiego. "Czy nieszczepiony polityk może wchodzić do Sejmu niezależnie od tego jaki szczep reprezentuje?" - napisał znany satyryk.

Była minister zaśmiała się, mówiąc, że to Szymon Majewski ma specyficzne poczucie humoru, zaznaczając, że temat szczepień to temat bardzo poważny. Zapytana o to, dlaczego wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości puszcza oko do antyszczepionkowców, odpowiedziała: - Oni puszczają oko do wielu grup społecznych, mówią różne rzeczy z których się potem próbują wycofywać, no ale jak pan wie, ostatnio okazało się, że nowa definicja kłamstwa to jest nowa figura retoryczna, więc trudno się dziwić.

Ewa Kopacz: Minister zdrowia powinien dotrzeć do rodziców


Ewa Kopacz podkreśliła, że każdy polityk powinien brać odpowiedzialność za swoje słowa. - Dzisiaj namawianie do tego, żeby pracować nad czymś, co cofa nas, zdecydowanie nas cofa z XXI wieku i opowiadanie o tym jako o walce o wolność i wybór, nie dostarczając jednocześnie argumentów merytorycznych, medycznych, naukowych, które przemawiają za tym, aby szczepić nasze dzieci, wydaje mi się niegodziwością - powiedziała była minister zdrowia.

Zaznaczyła także, że minister zdrowia powinien usiąść ze środowiskami medycznymi, żeby opracować plan, dzięki któremu dotrze do rodziców, pokaże im, że szczepienia są bezpieczne, omówi skład szczepionek i rozwieje wszelkie wątpliwości. Zdaniem Ewy Kopacz Ministerstwo Zdrowia powinno także zadbać o to, aby szczepionki najnowszej generacji były refundowane.

Więcej o:
Komentarze (58)
Ewa Kopacz o projekcie antyszczepionkowców: Zdecydowanie nas cofa z XXI wieku
Zaloguj się
 • uridium

  Oceniono 25 razy 5

  Szanowna GW -
  Krytykujecie PiSSlamistów za chamską propagandę (jak najbardziej słusznie). a sami nie jesteście lepsi.
  Żeby zwolenników DOBROWOLNOŚCI szczepień nazywać 'antyszczepionkowcami', to trzeba albo nie mieć elementarnej logiki (głupota), albo szerzyć propagandę (hipokryzja).

  Przyganiał kocioł garnkowi ...

  ps. Pozdrowienia dla cenzora!

 • jozbieszczad

  Oceniono 27 razy 5

  ,******* no ale jak pan wie, ostatnio okazało się, że nowa definicja kłamstwa to jest nowa figura retoryczna, więc trudno się dziwić

  Powiedział człowiek ,który z ambony sejmowej gwarantował , że osobiście była obecna przy wkładaniu ciał do trumien i że identyfikowała zmarłych.
  che,che,che

 • plorg

  Oceniono 26 razy 4

  Znaczy Niemcy czy Belgowie nie są w 21 wieku :-)))))))
  ... a ziemia była przekopana na metr w głąb.
  Wolność wyboru nie jest anty- !!!

 • uridium

  Oceniono 22 razy 4

  Dobrowolność szczepień - w jaki niby sposób ma nas to cofnąć z XXI wieku (i ew. do którego wieku) - szkoda, że p. była premier nie wyjaśnia ...
  Rozumiem, że obowiązki i nakazy/zakazy - to jest 'trendy' w naszych czasach.
  Pewnie zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-cio latków (i zastąpienie dobrowolnością) też nas cofnęło ??!! O tak, już czuję się, jak w średniowieczu...

  ps. Pozdrowienia dla cenzora!

 • zuuuraw

  Oceniono 13 razy 3

  Aj Waj, jak to dobrze że takie zacofane kraje Niemcy, Norwegia, Finlandia, Belgia, Wielka Brytania, USA, Kanada i tuzin innych światowych krajów nie wie że Kopaczka (ta co kopała na metr w głąb) cofnęła ich do XX wieku.Inaczej pewnie by się załamali że mają takie samo prawo jakie chcą wprowadzić Polacy.

 • makabrrr

  Oceniono 14 razy 2

  PRZYMUS TO FORMA PRZEMOCY! A TYLE SIĘ TERAZ GLĘDZI O TOLERANCJI I WYCHOWANIU BEZ PRZEMOCY.

 • uridium

  Oceniono 16 razy 2

  Ciekawi mnie jak daleko p. Kopacz oceniłaby cofnięcie nas (tj. do którego wieku) w zw. z niekupieniem przez nią samą (jako min. zdrowia, lat temu z 10) szczepionek na nadchodzącą pandemię 'świńskiej grypy'.

  Żadnej pandemii, ani nawet epidemii, oczywiście wtedy nie było, a cała afera była najprawdopodobniej uknuta przez koncerny farmaceutyczne próbujące wywołać popłoch i wymusić na rządach zakup swoich produktów (dokładnie jak teraz - obowiązkowy zakup swoich szczepionek - taki prywatny podatek).

  Oczywiście PiSSlamiści (wtedy w opozycji totalnej) darli w niebogłosy 'zdradzieckie mordy', o narażaniu Wolaków przez p. minister Kopacz na potworne niebezpieczeństwo zw. z tą 'groźną pandemią' (np. śp. Janusz Kochanowski - poległy w męczeńskiej katastrofie - wtedy RPO).

  ps. Pozdrowienia dla cenzora!

 • supertiumacz

  Oceniono 16 razy 2

  Pani Minister...

  Akurat Pani chyba nie powinna zabierać głosu w sprawie proepidemików czy innych płaskoziemców.

  Przypomina sobie Pani taki dokument?

  "z dnia 14 listopada 2008 r. w sprawie kryteriów zaliczenia produktu leczniczego do poszczególnych kategorii dostępności.
  Dz. U.08.206.1292 → z dnia 21 listopada 2008 r.
  Na podstawie art. 23 ust. 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. — Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271) zarządza się, co następuje:
  (...)
  Produkt leczniczy homeopatyczny, o którym mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. — Prawo farmaceutyczne, zalicza się do kategorii dostępności, o której mowa w ust. 1 (wymaga recepty! — przyp. A.G.), w przypadku gdy:

  1) Występuje w stopniu rozcieńczenia trzydzieste rozcieńczenie dziesiętne lub piętnaste rozcieńczenie setne i Korsakova lub

  2) Występuje w stopniu rozcieńczenia pięćdziesięciotysięcznego i Korsakova.

  podpis
  MINISTER ZDROWIA"
  Boszzz.... No magia!

  No i uzasadnienie... :|

  "...) W rozporządzeniu w przepisie § 1 ust. 2 określono warunki na podstawie, których produkt leczniczy homeopatyczny jest dostępny na receptę. Metoda leczenia homeopatycznego należy do metod holistycznych. W myśl zasad holistycznych wysokie rozcieńczenia (potencje, stopnie dynamizacji) produktów leczniczych homeopatycznych stosowane są w poważnych jednostkach chorobowych, głównie w chorobach przewlekłych. Przebieg takiego leczenia powinien być nadzorowany przez lekarza homeopatę.
  (...)
  Każdy lek homeopatyczny posiada określony zakres działania, który jest uzależniony od jego rozcieńczenia i dynamizacji. Im wyższy stopień dynamizacji, tym zakres oddziaływania na organizm jest głębszy i dłuższy. Nie ma tu niebezpieczeństwa zatrucia z toksykologicznego punktu widzenia natomiast istnieje realne niebezpieczeństwo pogłębienia procesu chorobowego (...)"

  Tia... Homeopatia...
  "W myśl zasad holistycznych wysokie rozcieńczenia (potencje, stopnie dynamizacji) produktów leczniczych homeopatycznych stosowane są w poważnych jednostkach chorobowych, głównie w chorobach przewlekłych."
  Średniowiecze wraca?

  No, ale może teraz nawróciła się Pani na naukę, czego z całego serca życzę.
  Za inne działania mogę pochwalić, ale nie za powyższe. Tego jakoś nie mogę zapomnieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX