Sejm nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka. Kandydatka PiS przegrała o włos

Sejm nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka. Jedyna kandydatka - Agnieszka Dudzińska, rekomendowana przez PiS, nie otrzymała wymaganego poparcia 200 posłów.

W głosowaniu ws. Rzecznika Praw Dziecka w Sejmie 194 posłów poparło Agnieszkę Dudzińską, kandydatkę zgłoszoną przez PiS. Przeciwko jej kandydaturze było 192 posłów, a 12 wstrzymało się od głosu.

Sejm nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka po raz drugi

Jak informuje Michał Olech z serwisu 300polityka.pl, "37 posłów PiS nie wzięło udziału w głosowaniu dot. RPD. Chwilę wcześniej - 18 nieobecnych" - napisał na Twitterze.

W tej sytuacji procedura wyboru zostanie przeprowadzona ponownie. Agnieszka Dudzińska była jedyną kandydatką na urząd Rzecznika Praw Dziecka.

Podobna sytuacja miała miejsce 13 września, gdy żaden z dwóch kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. O fotel RPD kandydowali wtedy Paweł Kukiz-Szczuciński, kandydat Kukiz’15, oraz Ewa Jarosz, zgłoszona przez PO, Nowoczesną i PSL.

Od 2008 roku funkcję Rzecznika Praw Dziecka pełni Marek Michalak. Jego kadencja dobiegła końca w sierpniu, ale będzie on pełnił obowiązki RPD, do czasu, aż zostanie wybrany jego następca.

Co zapamiętamy z prezydenckiej debaty na stadionie Legii?

Więcej o:
Komentarze (26)
Sejm nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka. Kandydatka PiS przegrała o włos
Zaloguj się
 • koles751

  Oceniono 10 razy 10

  Pisiorkom pozostaje reasumpcja głosowania.
  Nie może być tak, że nie przechodzi to co ma przejść.

 • dziadwawelski

  Oceniono 22 razy 10

  Niech tym rzecznikiem będzie jakaś osoba kompetentna znająca tę tematykę. Może Rachela Kalkszteyn Kaczyńsko Dubieniecko jakaś tam ;-)))

 • pan.szklanka

  Oceniono 58 razy 10

  Zważywszy, że to Pan Piotrowicz dekomunizuje sądy, rzecznikiem praw dziecka powinien zostać pan Trynkiewicz.

 • ami_lii

  Oceniono 15 razy 9

  Czekają na księdza.

 • Mieczyslaw Kornowski

  Oceniono 29 razy 9

  Po co tyle zachodu kandydata powinien wytypować sam prezes najlepszą kandydatką jest Pawłowicz bo ona najwięcej wie o dzieciach tak samo jak prezes

 • iwona wnuszynska

  Oceniono 6 razy 6

  Dudzińska - "Skrytykowała stosowanie kar cielesnych jako nieskuteczne i upokarzające dla dziecka. Oceniła, że to raczej wyraz bezradności osoby, która taką karę wymierza, zaś lepiej jest stosować perswazję i przykład' - może dlatego pisowcy jej nie wybrali bo przecież bicie po twarzy, kopanie i popychanie - to tylko wyraz niezadowolenia !!!

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 5

  Najlepszą kandydatką Prawych i Sprawiedliwych do stołka Rzecznika Praw Dziecka będzie osławiona Siostra Bernadetta z Zabrza. Wystarczy, że Niezłomny ją szybko ułaskawi.

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 4

  Nie daj Bóg RPD wywodzącego się z tej sekty.

 • guest_wiec1

  Oceniono 4 razy 4

  To moze jeszcze raz: specjalnie tak robia by nie wybrać nowego i by Michalak siedział jako p.o. jak najdłuzej, bo się dawno zaprzedał pisior pisiorom i juz z pół roku po któryms z jego malobłyskotliwych wywodów wiadome było, ze gra menda politycznie pod pisiorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX