Andrzej Duda o wulgaryzmach Morawieckiego. "Kto jest bez grzechu, niech rzuci kamieniem"

- Czasem człowiek używa brzydkiego słowa, takie jest życie - mówił w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News prezydent Andrzej Duda, komentując taśmę z nagraniem rozmowy Mateusza Morawieckiego. Odniósł się także do relacji z Donaldem Trumpem i Donaldem Tuskiem.

Prezydent Andrzej Duda był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News. Został zapytany m.in. o stenogram taśmy z rozmowy Mateusza Morawieckiego, odbytej w 2013 r. w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Słychać na niej m.in. przekleństwa obecnego premiera, a ówczesnego prezesa banku BZ WBK. 

- Kto z nas jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Czasem człowiek używa brzydkiego słowa, może to nie zachwyca, ale takie jest życie - skomentował Andrzej Duda. Dodał, że "nie każdemu może się to podobać".

- Bądźmy szczerzy, ludzie różnie rozmawiają - stwierdził. Podkreślił też, że na taśmie z rozmową Morawieckiego nie było "żadnych spraw szkodliwych dla państwa i żadnych przekrętów". - Panie premierze, proszę zachować spokój, nie widzę tam niczego antypaństwowego - powiedział. 

Prezydent wykluczył, by w przyszłości mogły wypłynąć taśmy z jego udziałem. - - [b]Ja do tych restauracji nie chodziłem - skomentował. 

"Decyzja ws. Fort Trump jest już podjęta"

Andrzej Duda skomentował również kwestię stałych baz amerykańskich w Polsce, tzw. Fort Trump. - To jest cały czas rozważane, bardziej, jeśli chodzi o techniczną stronę. Jak twierdzą niektórzy w administracji amerykańskiej, decyzja jest już podjęta - przekonywał prezydent. 

Przyznał, że ma lepsze relacje z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem niż z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. - Jesteśmy osobami, które mają zdecydowanie odmienne poglądy - powiedział Andrzej Duda.

- Polak z Amerykaninem ma lepsze niż Polak z Polakiem? - dopytywał Rymanowski.

- Jeżeli chodzi o kwestie spojrzenia ideologicznego, politycznego, to ja myślę, że jestem bliżej Donalda Trumpa niż Donalda Tuska - doprecyzował prezydent. 

Andrzej Duda stwierdził również, że dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf "jest sędzią w stanie spoczynku". - Przeszła w stan spoczynku zgodnie z obowiązującą ustawą. Mogła skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, nie zrobiła tego - powiedział.

Duda w USA. Były słowa o przyjaźni, ale Trump nie zapomniał o pieniądzach. 'Polska będzie płacić miliardy'

Więcej o:
Komentarze (220)
Andrzej Duda o wulgaryzmach Morawieckiego. "Kto jest bez grzechu, niech rzuci kamieniem"
Zaloguj się
 • kris13514

  Oceniono 53 razy 31

  Kulturalny człowiek potrafi wyrazić wszystkie racje i emocje bez posługiwania się wulgaryzmami. Tyle w temacie.

 • t21

  Oceniono 58 razy 30

  Prezydent tylko udaje i.d.iotę? Tu nie chodziło o wulgaryzmy, tylko o to, jak bardzo krzywomordy już wtedy miał w głębokim poważaniu naród.

 • radio_wolna_europa_online

  Oceniono 29 razy 27

  Gdy następnym razem Jurek Owsiak użyje publicznie wulgaryzmu, to liczę że pan prezydent będzie konsekwentny w swoich poglądach:
  1) powie "Kto z nas jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Czasem człowiek używa brzydkiego słowa, może to nie zachwyca, ale takie jest życie"
  b) ułaskawi Jurka Owsiaka w razie skazania przez sąd

 • 1utek

  Oceniono 41 razy 21

  "Kto jest bez grzechu, niech rzuci kamieniem"
  Pięknie, tylko dlaczego WYŁĄCZNIE pisowcy mogą grzeszyć bezkarnie? Panie dwulicowiec.

 • edals

  Oceniono 45 razy 19

  Duda twierdzi, że "Morawiecki teraz patrzy inaczej na wiele spraw", a policjant, który jeden dzień był za etacie SB, a 27 lat przepracował w policji nie ma prawa do emerytury,A według PiS niby wszyscy są równi wobec prawa. A Piotrowicz ?

 • fakduck

  Oceniono 32 razy 18

  adrian, wracaj do leśnego ruchadła. To twój poziom!

 • Wojciech Krolak

  Oceniono 55 razy 17

  No właśnie, 3-4 lata temu rzucaliście kamieniami .... okazuje się, że jesteście tak samo grzeszni. Nie może być podwójnych standardów, premierowi Morawieckiemu należy się ostra jazda za to, co można było usłyszeć, nie ma różnicy między jego wypowiedziami, a np "państwem teoretycznym" Sienkiewicza, czy wypowiedziami Bieńkowskiej o uposażeniu i faktycznym wypłacaniu sobie premii, przez rząd, pod kierownictwem Beci. PIS to zakłamanie, ale ciemny lud ich kupuje .... i tyle w temacie.

 • dziadwawelski

  Oceniono 37 razy 15

  Błazen z warszawskiego "pałacu Kornbacherów"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX