Gdańsk. Szef KOD z Pomorza ma przeprosić Młodzież Wszechpolską za zniesławienie

Radomir Szumełda, szef pomorskiego KOD, ma przeprosić Młodzież Wszechpolską. Jednocześnie sąd umorzył postępowanie wobec niego, argumentując, że "gdybyśmy chcieli skazywać wszystkich polityków za słowa, to wtedy mogłoby nam zabraknąć polityków".

Szef pomorskiego KOD Radomir Szumełda ma przeprosić Młodzież Wszechpolską za zniesławienie. Taki wyrok zapadł w środę w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ - informuje TVN24.

Gdańsk. Szef KOD ma przeprosić Młodzież Wszechpolską

Chodzi o sprawę z 2016 r. Szumełda twierdził, że działacze Młodzieży Wszechpolskiej napadli na niego podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka". 

Jednocześnie sąd warunkowo umorzył postępowanie karne wobec Szumełdy na okres jednego roku. To z uwagi m.in. na nieposzlakowaną opinię oskarżonego. Sędzia dodał, że "gdybyśmy chcieli skazywać wszystkich polityków za słowa, to wtedy mogłoby nam zabraknąć polityków".

Pogrzeb "Inki" i "Zagończyka". Przepychanki

Szef pomorskiego KOD ma przeprosić Młodzież Wszechpolską na swoim koncie na Twitterze i wpłacić 1000 zł na rzecz organizacji charytatywnej. Wyrok nie jest prawomocny.

28 sierpnia 2016 r. podczas uroczystości pogrzebowych straconych przez komunistyczny reżim żołnierzy AK - Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliska Selmanowicza "Zagończyka" przed Bazyliką Mariacką w Gdańsku pojawiła się grupa działaczy KOD. Doszło wówczas do przepychanek.

Rasistowskie hasła, race i zatrzymania. Jak wyglądały obchody Dnia Niepodległości?

Więcej o:
Komentarze (109)
Gdańsk. Szef KOD z Pomorza ma przeprosić Młodzież Wszechpolską za zniesławienie
Zaloguj się
 • krzysio333

  Oceniono 63 razy 27

  Jak KOdziarza skazują sądy to muszą być już PIsowskie, a jak PIsowca to jeszcze są sądy demokratyczne.

 • onduma

  Oceniono 73 razy 27

  Sad POwski. Facet nieslusznie oskarzyl Mlodziez Wszechpolska o napad a sad twierdzi, ze to tylko slowa ? Naprawde mozna bezkarnie oskarzyc kogos narazajac go na skazanie ?

 • onduma

  Oceniono 77 razy 23

  Jak widac na tym forum KODowska tluszcza uwaza, ze falszywe oskarzenia to norma. I kto tu jest faszystą ?

 • makary_firsztuk

  Oceniono 38 razy 12

  (…) Jednocześnie sąd warunkowo umorzył postępowanie karne wobec Szumełdy na okres jednego roku. To z uwagi m.in. na nieposzlakowaną opinię oskarżonego. (…) - jak to; „ze względu na nieposzlakowaną opinię”? - przecież należy do KOD.

 • 99venus

  Oceniono 16 razy 6

  Ale za co konkretnie.Jak można pisać tak nieudolne informacje?
  Czy Młodzież Wszechpolską można zniesławić?

 • logedout

  Oceniono 11 razy 5

  Czemu w tej MW są sami chłopcy? Nie lubią dziewcząt?

 • 31.februarius

  Oceniono 17 razy 5

  "To z uwagi m.in. na nieposzlakowaną opinię oskarżonego. Sędzia dodał, że "gdybyśmy chcieli skazywać wszystkich polityków za słowa, to wtedy mogłoby nam zabraknąć polityków"

  No to na co jeszcze czekacie?!

 • swietyszczur

  Oceniono 6 razy 4

  Ale tu scierwa faszystowskiego sie nazbieralo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX