Patryk Jaki twierdzi, że ukończył prestiżową uczelnię w Barcelonie. "Rz": tylko krótki kurs

Z biogramów Patryka Jakiego wynika, że ukończył IESE Business School w Barcelonie. Agnieszka Pomaska z PO twierdzi, że kandydat na prezydenta Warszawy mija się z prawdą. W rzeczywistości ukończył kilkumiesięczny program, którego większość zajęć odbyła się w Warszawie.

Sprawę wykształcenia Patryka Jakiego opisuje "Rzeczpospolita". Dziennik zauważa, że z oficjalnych notek biograficznych wiceministra sprawiedliwości wynika, jakoby ukończył on prestiżową uczelnię IESE Business School w Barcelonie. Jednak zdaniem Agnieszki Pomaskiej z PO nie jest to do końca prawda.

Patryk Jaki skończył prestiżowe studia? Pomaska: To kurs

Jak podaje gazeta, Patryk Jaki nie ukończył studiów w Barcelonie, a jedynie program ARGO Top Public Executive, który wspólnie z IESE zorganizowała Krajowa Szkoła Administracji Publicznej. Trwał on od września 2017 r. do maja 2018 r. i większość zajęć odbyła się w Warszawie. 

Ponadto "Rzeczpospolita" zwraca uwagę na fakt, że przejście tego kursu nie było niczym wymagającym, ponieważ nie kończył się on żadnym egzaminem - wystarczyło mieć jedynie 80 proc. obecności na zajęciach. - Nie chcę umniejszać jakości tego programu, ale zastanawiam się, czy można go zrównywać ze studiami uniwersyteckimi - mówi dziennikowi Pomaska.

Jaki odpiera zarzuty

Tymczasem na stronie Jakiego czytamy: "Ukończył Uniwersytet Wrocławski i program dla menagerów IESE Business School w Barcelonie". Podobną informację znajdziemy na Twitterze wiceministra. Jaki jednak odpiera zarzuty posłanki PO. - Posiadam dyplom IESE Business School w Barcelonie, która w latach 2015–2018 została uznana przez prestiżową gazetę "Financial Times" za najlepszą szkołę biznesu na świecie w kategorii Executive Education. Skończyłem program taki jak wszyscy, którzy otrzymują taki dyplom. Nie układałem programu i nie miałem na niego wpływu - powiedział dziennikowi dodając, że zajęcia były prowadzone przez najlepszych ekspertów i menedżerów na świecie. 

Pomaska zapowiedziała, że w sprawie wykształcenia Jakiego złoży interpelację do ministerstwa sprawiedliwości. Posłanka chce się dowiedzieć, czy kurs poprawiła jakość jego pracy.

Więcej o:
Komentarze (448)
Jaki twierdzi, że ukończył prestiżową uczelnię. "Rz": tylko krótki kurs
Zaloguj się
 • dudi-w

  Oceniono 204 razy 144

  Jak mógł skończyć te studia nie znając angielskiego????? Jak mógł skończyć JAKIekolwiek studia, nie znając polskiego i mając IQ rozwielitki?????

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 102 razy 94

  Za komuny były tzw. WUMLe - Wieczorowe Uniwersytety Marksizmu-Leninizmu. Tam aktyw nabywał "wiedzę" i dostawał "dyplomy". Tak mi się skojarzyło.

 • vitruvius

  Oceniono 122 razy 84

  A ten BUSINES kurs kurs to był po jakiemu? Katalońsku, kastylijsku czy angielskiemu na poziomie jakiego??? Jaki jest, tak naprawdę, ciemny. Bezczelnością, butą i manipulacjami pokrywa kompletną ignorancję. I TO WŁAŚNIE JAROSŁAW K. tak wysoko ceni. Skończył jakąś politologię, więc jedyne na czym się zna to sprzedawanie gruszek na wierzbie. Kiedy usiłował się bronić po skandalu z ustawą o IPN udowodnił, że po prostu nie ogarnia intelektualnie otoczenia. „Bo nie protestowano od razu”. Panie Jaki, nie będę douczał równie ograniczonego krętacza i cyganiącego dresiarza.
  Lepiej, żeby ŻADEN polityk nie brał się do decydowania o kształcie miasta. W Warszawie mamy skutek decyzji POLITYKA (Piotra Jaroszewicza) który, aby zaistnieć propagandowo, zarządził budowę gmachu Biblioteki Narodowej. Było to bardzo potrzebne (Gierek grał na odbudowie Zamku), ale NIE W TYM MIEJSCU. Wsadzono ją, na polecenie Jaroszewicza w środek planowanego korytarza Trasy Łazienkowskiej, która zgodnie z planami miała biec przez Pole Mokotowskie (Tam gdzie stoi BN) do Banacha i dalej do Dworca Zachodniego. Kolejna część (dziś Prymasa Tysiąclecia) do Trasy Toruńskiej powstała na przełomie lat 80 i 90 tych. Tak więc korki na Trasie Łazienkowskiej (Wawelska), destrukcja Kolonii Staszica (Stara Ochota), oraz wolny pas na Banacha to EFEKT DECYZJI POLITYCZNEJ, KONKRETNIE POPULIZM DO KREOWANIA WŁASNEGO OBRAZU DLA LUDA CIEMNEGO. Tak na marginesie, to znana scena z „Poszukiwany Poszukiwana” z jeziorem, A TO SIĘ PRZESTAWI to ponoć efekt spaprania dobrze przemyślanego przyszłego układu komunikacyjnego mojego miasta.
  Jestem projektantem w tej dziedzinie i to z dużym doświadczeniem. PiS propaganda, czyli niby "pomysł" Jakiego, to fatamorgana dla "lepszego sortu". Szkolne błędy koncepcyjne plus buta i pewność siebie znamionująca ignorantów. Przykłady to przecięcie pod rondem Daszyńskiego (warto wiedzieć co jest pod Towarową), odnoga na Okęcie dublująca istniejące połączenie SKM itp. Krótko mówiąc, ten „plan” to gryzmoły niedouczonego studenta
  Cygan Jaki to typowy "Maliniak", który do pięt Karwowskiemu nie dorastał, ale wszędzie się pchał i "wymądrzał". Ponadto, w Warszawie, nawet w najgorszych czasach, nie było takiego nepotyzmu jak za Lecha Kaczyńskiego. Wszędzie PiS eksperci, do MPWiK wsadzono "Maliniaka"/”Misiewicza” z Siedlec. To tak jakby za kierownicą przegubowego autobusu pełnego ludzi posadzić kierowcę motoroweru. W PiS to normalka. Ludzie, którzy tam są, to miernoty które normalnego konkursu by nie przeszły. To zwalczają „układ”, który miernot nie dopuszczał. Ale czy miernota kiedykolwiek wiedziała, że jest miernotą ???
  Jaki w Opolu obsadził wszystkie urzędy rodziną i kolesiami. Boże, chroń moje miasto.

 • pollion1

  Oceniono 97 razy 65

  IESE Business School, podobnie jak Uniwersytet Nawarry, są dziełami korporacyjnymi Prałatury Personalnej Opus Dei. Kończą ją wszyscy słuchacze radia Maryja ,szatana naszych czasów i super złodzieja

 • kanonia1939

  Oceniono 77 razy 49

  Ukończył politologię - zaocznie. Kurs - tylko zdobył obecnością: nie matura lecz chęć szczera...

 • cool_matt

  Oceniono 82 razy 42

  ByleJaka menda kłamie ...cóż nowego ? Skończył zaocznie politologię ...a le łaskę prezesowi robi dobrze ...

 • Aleksandra Sławicz

  Oceniono 41 razy 41

  Ciekawe w jakim języku były wykłady, bo jeżeli po angielsku to niewiele z nich zrozumiał, bowiem bardzo słabo posługuje się językiem angielskim tak ja jego pryncypał ZIOBRO.

 • argentea

  Oceniono 38 razy 36

  Jaki nie zna żadnego języka obcego, więc jak mógł studiować w Barcelonie czy innym zagranicznym mieście? Od razu wiedziałam, że to ściema.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX