Aleksander Kwaśniewski nie zagłosuje na kandydata SLD. Choć to "dobry człowiek"

Wywodzący się z SLD były prezydent nie poprze w wyborach kandydata swojej byłej partii, choć przyznaje, że ocenia go bardzo dobrze. W wyborach samorządowych 2018 Aleksander Kwaśniewski odda głos na Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO i Nowoczesnej.

Według ostatniego sondażu IBRIS w wyborach na prezydenta Warssawy, Andrzej Rozenek, kandydat komitetu SLD Lewica Razem, może liczyć na 4,5 procent poparcia.

Aleksander Kwaśniewski, choć sam wywodzi się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, nie zagłosuje w nadchodzących wyborach na reprezentanta swojej byłej partii

Wybory samorządowe 2018. Kwaśniewski odda głos na Rafała Trzaskowskiego

- Andrzej Rozenek jest bardzo dobrym człowiekiem kandydatem i politykiem, ale wiemy bardzo dobrze, że batalia rozstrzygnie się między Trzaskowskim i Jakim. Ja stawiam na Trzaskowskiego - mówił prezydent w rozmowie z Polsat News.

Kim jest Andrzej Rozenek?

Andrzej Rozenek był dziennikarzem, m.in. tygodnika "Nie" i studenckiego "Na Przekór".
W 2011 roku wszedł do sejmu z list Ruchu Palikota i został jej rzecznikiem. Po przekształceniu partii w Twój Ruch, Rozenek wszedł do zarządu ugrupowania.

W 2014 roku kandydował po raz pierwszy na urząd prezydenta Warszawy, otrzymał wówczas 2,28 procent głosów. Później odszedł z partii Palikota i wrócił na łono SLD, z którego list próbował dostać się do Sejmu już w 1999 roku.

Wybory prezydenckie 2015. Kwaśniewski o wyniku Ogórek: SLD jest blisko miejsca, które nazywa się dnem

Więcej o:
Komentarze (94)
Aleksander Kwaśniewski nie zagłosuje na kandydata SLD. "To dobry człowiek, ale..."
Zaloguj się
 • dmarch1

  Oceniono 42 razy 8

  Glosowanie w wyborach nie ma nic wspolnego z sympatiami do tego czy innego kandydata. Powinna liczyc sie chlodna ocena sytuacji i pragmatyzm. Dlatego taka a nie inna decyzja Prezydenta Kwasniewskiego. Popieram.

 • krark

  Oceniono 21 razy 3

  Pan Kwaśniewski w wywiadzie telewizyjnym opublikowanym w ubiegłym tygodniu zadeklarował, że już nie pije mocnych alkoholi. Każdy specjalista od problematyki alkoholowej wie, że to oznacza, że Kwaśniewski w dalszym ciągu jest czynnym alkoholikiem, a jego deklaracje świadczą o tym, że nie przyjmuje tego do wiadomości i w związku z tym nie podejmuje terapii.

  Trudno zatem jego wypowiedzi traktować inaczej niż bełkot chorego człowieka, który świat widzi przez pryzmat flaszki. Jego opinie są nic nie warte.

 • Stan Brost

  Oceniono 4 razy 2

  rozsadnie ,przez kandydat SLD nie ma szans ,a tac szanse pislamowi ,bylejakiemu.Madra decyzja Pana Prezydenta

 • Ada Par

  Oceniono 14 razy 2

  Wyśmiewacie się z pijaństwa Kwaśniewskiego, to przypominam,że Lechu Kaczyński, też lubił winko obalać. Nie raz o tym wspominano.
  A swoją drogą Kwaśniewski nawet po pijaku nie zdołał się tak skompromitować jak Duda na trzeźwo.

 • mtarczynski

  Oceniono 7 razy 1

  w ostatniej dekadzie poparcie Kwasniewskiego było zawsze pocałunkiem śmierci, byłoby lepiej, gdyby skorzystał z prawa do milczenia

 • mariovanpetersen

  0

  W swoim zyciu już swoje wychlał....

 • jedyny_times

  0

  Z całym szacunkiem do prezydenta Kwaśniewskiego, niech on nikogo nie popiera i da wygrać Trzaskowskiemu.

 • 08-fukiel

  Oceniono 10 razy 0

  I yu ma były prezydent rację gdyż dobrze rozumuje że gdyby głos oddał na p. Rozenka to by było tak jak by oddał głos na nijakiego jakiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX