Donald Tusk na urodzinach Lecha Wałęsy. "Bohater naszych czasów, mali ludzie tego nie zmienią"

Lech Wałęsa obchodzi 75. urodziny oraz 35-lecie przyznania Pokojowej Nagrody Nobla. Podczas uroczystości jubileuszowych wśród gości pojawił się m.in. Donald Tusk, który przywiózł byłemu prezydentowi wyjątkowy prezent.

Na 75. urodzinach Lecha Wałęsy wśród gości pojawiło się wiele osobistości ze świata polityki i kultury. Wśród nich znalazł się Donald Tusk.

Lech Wałęsa obchodzi 75. urodziny. Wśród gości Donald Tusk

Przewodniczący Rady Europejskiej wręczył byłemu prezydentowi czarną ramkę z życzeniami, podpisaną przez prawie wszystkich unijnych przywódców. Zabrakło na niej tylko jednego podpisu. Jak można się domyślać, chodzi o przedstawiciela Polski.

Na 35-leciu otrzymania Nagrody Nobla i 75. urodzinach pojawił się Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który (powiedział - red.) „Dał nam przykład Lech Wałęsa jak zwyciężać mamy”. I wręczył Wałęsie adres podpisany przez wszystkich unijnych przywódców. No, poza jednym przywódcą

- napisał Mirosław Szczerba, rzecznik Lecha Wałęsy.

Na urodzinach Lecha niespodzianka. Donald Tusk: Jest Pan bohaterem naszych czasów i nie zmienią tego żadni mali ludzie. "Dał nam przykład Lech Wałęsa jak zwyciężać mamy"

- przytoczył szerzej słowa Donalda Tuska Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

Na urodzinach Lecha Wałęsy, która odbywa się w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, pojawili się także m.in. ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott i ambasador Panamy Enrique Zarak.

Na zaproszeniu, które opublikował rzecznik Lecha Wałęsy czytamy, że zamiast kwiatów były prezydent poprosił o datki dla "Dzieci z Dworca Brześć". Organizacja pomaga czeczeńskim dzieciom i matkom, które koczują w białoruskim Brześciu lub którym udało się przedostać do Polski, gdzie czekają na uregulowanie sytuacji prawnej.

Donald Tusk do Trumpa: Drogi prezydencie, Ameryka nie ma i nie będzie miała lepszego sojusznika od Europy

Więcej o:
Komentarze (316)
Donald Tusk na 75. urodzinach Lecha Wałęsy. "Bohater naszych czasów"
Zaloguj się
 • baaag

  Oceniono 58 razy 30

  PiSBecja może Lechowi co najwyżej skoczyć...Tam gdzie Kaczy Wypierd może Noblistę w piętę pocałować.

 • pronti75

  Oceniono 52 razy 28

  Z przyjemnością czytam skowyt pisich kundelków. Tylko tyle im zostało, na urodziny jarozbawa wpadnie może stasio piotrowicz i kryze...

 • baaag

  Oceniono 47 razy 27

  PiSBolszewickie szczekadła i krwy szaleją. Boli was, śmiecie? I będzie bolało do końca życia bo Wałęsa ma na cały świecie ulice, place i pomniki a wy macie kacze gowno do jedzenia.

 • qznia

  Oceniono 94 razy 24

  Sto lat Lechu! Zdrowia!!!
  GW ta sama która flekowała Wałęsę - dziś używa go do walki z piS:)

 • atyczarownico

  Oceniono 44 razy 22

  Vivat Lechu!!! A pisowskie świnie kwiczą i zasmardzają atmosferę

 • smok61

  Oceniono 51 razy 15

  Lech Wałęsa to symbol skomplikowanej polskiej historii.
  Czy Wałęsa to Bolek ? ...oczywiście , że tak , ale Wałęsa to przede wszystkim symbol wielkich pozytywnych przemian w Europie , Wałęsa to nasz znak firmowy, warty wiele miliardów Euro.
  =====
  Tylko głupcy niszczą znaki firmowe. I warto o tym pamiętać ...

 • qrzysiu

  Oceniono 13 razy 11

  No proszę, a prezes żeby na wakacje samemu nie jechać to doopowłazów musi zabierać bo nikt inny dobrowolnie nie chce a obcych się boi. bo jeszcze ryj oklepią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX