PSL dołączy do Koalicji Obywatelskiej? Grzegorz Schetyna: "Jesteśmy po wstępnych rozmowach"

O potencjalnym wzmocnieniu Koalicji Obywatelskiej przez PSL podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2018 wspomniał Grzegorz Schetyna.

Możliwe, że do koalicji, którą utworzyła Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna dołączy także Polskie Stronnictwo Ludowe. - Jesteśmy po wstępnych rozmowach z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, żeby rozszerzyć Koalicję Obywatelską o PSL po wyborach samorządowych - słowa Grzegorza Schetyny cytuje portal 300polityka.pl.

Koalicja Obywatelska będzie większa? Możliwe, że dołączy do niej PSL

Do kwestii powiększania się Koalicji Obywatelskiej odniosła się także Barbara Nowicka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska. - KO siłą rzeczy będzie się musiała rozszerzać - powiedziała podczas EFNI 2018.

Koalicja Obywatelska chce "pogonić PiS". PO i Nowoczesna ze wspólnym komitetem wyborczym

Porozumienie koalicyjne Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej powstało w kwietniu tego roku. Obie partie zadecydowały także, że w wyborach samorządowych 2018 stworzą wspólny komitet wyborczy.  - Jesteśmy zjednoczeni, tutaj tworzymy wspólnotę, choć to zjednoczenie programowe. Przywrócimy wolność i suwerenność. Pogonimy PiS - zapowiedział Grzegorz Schetyna podczas wspólnej konwencji PO i Nowoczesnej. 

Więcej o:
Komentarze (57)
PSL dołączy do Koalicji Obywatelskiej? Schetyna: Jesteśmy po wstępnych rozmowach
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 8 razy 6

  Zrozumieć trzeba, że Kaczyński, jak i cały @pisorgpl nie ma odpowiednich osób do tego, aby ten kraj rozwijać. Wręcz przeciwnie. Poza tym, im nawet na tym nie zależy. Oni chcą tylko i wyłącznie władzy i uwielbienia w oczach zdurnociałych wyborców.
  Jacko/twitter

 • tomtg123

  Oceniono 31 razy 5

  Bardzo słuszny krok PSLu wg mnie. I dobrze że w wyborach sejmowych, a nie samorządowych. Generalnie PSL może wygrać dużo na terenach wiejskich, ale w miastach nie weźmie nic.
  To oznacza że PSL będzie miał dużo do powiedzenia w samorządach wiejskich, ale za rok w wyborach sejmowych, gdzie jest 5% próg wyborczy, wciąż jest ryzyko nie przekroczenia tego 5% progu.
  Wejście do Koalicji Obywatelskiej ten próg de facto "likwiduje", więc zapewnia, że głosy oddane na PSL się nie zmarnują. Bardzo dobra decyzja.

 • Daniel Lipka

  Oceniono 6 razy 4

  Demokratyczne partie muszą wspólnie działać, by obronić demokrację. Jeśli partie potrafią współdziałać dla dobra praworządności, rym lepiej dla nas.

 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 4

  Trochę późno się za to zabrali. Gdyby taki ruch wykonali od razu po wygranych przez PiS wyborach, wykorzystując jego euforię i rozprężenie, to dziś nastroje społeczne i wyniki sondaży wyglądałyby zupełnie inaczej. Niestety, niektórzy tak mają, że dopiero jak poczują na gardle ostry nacisk brzytwy, to zaczynają konstruktywnie myśleć o jakichś rozsądnych działaniach. Teraz, kiedy PiSiory się już nieźle okopały w zdobytym przysiółku, szanse na skuteczność takich działań drastycznie zmalały.

 • borrka

  Oceniono 20 razy 4

  W odróżnieniu od pisowskiej trolowni, pewności nie mam.
  Ale zrobię wszystko, co w mocy zwykłego obywatela, by uwolnic nasz Kraj od tego przymulonego gangu kłamców, niedouczonych januszów i ludu smoleńskiego.
  Więc byłby to dobry krok, włączenie PSL do koalicji antypisowskiej.

  I pamiętajcie, wieczorem przy paciorku:
  Co dziś zrobiłem, by do....ć PiS?

 • felekstankiewicz

  Oceniono 14 razy 4

  No Narescie!!!!!!!I dluzej nie czekajcie bo "Rozdziobia nas kruki i wrony.........."Kaczki",jak pisal Pan Zeromski

 • pinkdotr

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzo dobrze.

  Jesteśmy w sytuacji takiej, że poglądy po stronie opozycyjnej muszą chwilowo zejść na drugi plan - wszyscy od lewej do prawej powinni się zjednoczyć w tylko jednym celu: przywrócenia ładu demokratycznego i prawnego. Potem już na podstawie poglądów i programów każdy zdecyduje na nowo czy się z kimś łączy na dłużej czy usamodzielnia.

  Mówiąc po sportowemu - wszyscy będą mogli wrócić do sportowej walki ze sobą ale najpierw muszą odzyskać boisko, które ktoś zdobył, po czym zmienił siłą reguły gry i sędziów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX