Andrzej Duda o rozmowie z Donaldem Tuskiem. "Posadzono pana przewodniczącego obok mnie"

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do nagrania, na którym widać, jak podczas spotkania w siedzibie ONZ rozmawia z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. - To była rozmowa normalna, grzecznościowa - tłumaczył Duda.

We wtorek w nocy media obiegło nagranie korespondentki Polsat News w Stanach Zjednoczonych Magdy Sakowskiej, na którym widać prezydenta Andrzeja Dudę rozmawiającego z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Andrzej Duda i Donald Tusk spotkali się w Nowym Jorku podczas spotkania w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od poniedziałku trwała wizyta pary prezydenckiej w związku z udziałem w 73. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Na filmie widać, jak obaj politycy żartują. Stąd pojawiło się wiele domysłów, czego owa rozmowa mogła dotyczyć.

- To było spotkanie, które określiłbym mianem spotkania technicznego, dlatego że ono wynikło z kolejności wystąpień. Zostałem poproszony do wystąpienia, pan przewodniczący Donald Tusk miał mieć wystąpienie kilku mówców po mnie, ale tamci mówcy nie wystąpili. W związku z tym posadzono pana przewodniczącego obok mnie, no i usiedliśmy koło siebie, Polak z Polakiem, zaczęliśmy rozmowę normalną, grzecznościową, jak dwóch znających się ludzi. Nie ma w tym dla mnie nic nadzwyczajnego

- skomentował Andrzej Duda, cytowany przez portal Tvn24.pl. Prezydent dodał, że z Donaldem Tuskiem "nie rozmawiali o polityce". 

Według ekspertów języka migowego, w rozmowie miało paść słowo "emerytura". W jakim kontekście? To już pozostanie tajemnicą obu polityków. 

Więcej o:
Komentarze (49)
Andrzej Duda o rozmowie z Donaldem Tuskiem. "Polak z Polakiem"
Zaloguj się
 • Waleria Ksycka

  Oceniono 16 razy 8

  Polska to jednak najweselszy grajdół w całej Europie, a może nawet i na świecie. Ztobi sensację nawet z tego że dwóch polityków ze sobą rozmawia. Dziw nad dziwy.

 • zyks

  Oceniono 3 razy 3

  Żadne tłumaczenia nie pomogą. Jego boss, karzeł z Żoliborza, już go za to rozliczy : ty sku..lu, o moim kolanie gadaliście. Nu, pagadi !

 • wg70

  Oceniono 9 razy 3

  "usiedliśmy koło siebie, Polak z Polakiem" - oj, oj, bo się Donek obrazi

 • an.noyed

  Oceniono 2 razy 2

  Duda skończy jak Marcinkiewicz. Pytanie tylko, czy znowu zastąpi go kurdupel.

 • antropoid

  Oceniono 6 razy 2

  "Posadzono pana przewodniczącego obok mnie"

  I narobiłem w majtki...

 • panbies

  Oceniono 8 razy 2

  Ej Dudaszwili przecież według pisiaków Tusk to nie Polak.
  No jak to zdrajco?

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to "w jakim kontekście"???

  "Słuchaj, Donek, jak nasz kurdupel przejdzie wreszcie na emeryturę, zrobimy cię szefem PiS. To dopiero beka będzie, no nie?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX