Sławomir Nitras pokazał, ile zarobił we wrześniu. "Kiedyś, jak dostawałem karę, to chociaż 3600 było".

Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras upublicznił na swoim Twitterze tzw. pasek płacowy. Za wrzesień otrzymał dokładnie 2743,26 złotych. W rozmowie z Gazeta.pl tłumaczy, że nie utyskuje na swój los, a po prostu chciał pochwalić się pensją.

Powody tak niskiej pensji posła Platformy Obywatelskiej są dwa. Pierwszy to obniżka uposażeń poselskich zarządzona przez Jarosława Kaczyńskiego. Po zmianach to niewiele ponad 8 tys. brutto.

W przypadku Sławomira Nitrasa dochodzi jednak kara nałożona na niego w czerwcu przez marszałka Sejmu. Za zakłócanie wystąpienia premiera posłowi ucięto pensję o połowę na trzy miesiące.

Pod zdjęciem "paska płacowego" politykowi zarzucono, że utyskuje na swój los, gdy takie pensje netto, ponad 2,7 tys. zł, otrzymują nauczyciele dyplomowani po kilkudziesięciu latach pracy. Gazeta.pl zapytała posła Nitrasa o całą sprawę.

Niektórzy zinterpretowali ten wpis tak, jakbym się skarżył na niską pensję. Ja nie twierdzę, że ona jest niska, ja po prostu chciałem publicznie wyrazić swoją radość z powodu, że otrzymałem swoją pensję. I tyle

- zapewnia Gazeta.pl poseł PO.

Nitras: Jest przekonanie, że jesteśmy krezusami, a tak można zobaczyć

Sławomir Nitras stwierdza też, że "dawno nie dostał pełnej pensji". - Nie wiem, ile powinna wynieść, ale chyba około 5,3 tys. zł. Często jest takie przekonanie, że posłowie to jacyś krezusi, więc można zobaczyć – mówi i dodaje:

Miesiąc temu dostałem ponad 3 tys., czyli niewiele więcej. Wcześniej, gdy zarabiałem 7 tys. z kawałkiem i dostawałem karę, to wychodziło ok. 3600 zł. A teraz wychodzi właśnie 2700.


Warto przypomnieć, że uposażenie poselskie to niejedyne wynagrodzenie, jakie pobierają parlamentarzyści. Przysługuje im także dieta poselska w tej chwili w wysokości 2.505,20 zł brutto. Pieniądze z diety są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wydatkami poniesionymi w związku z wykonywaniem mandatu na terenie kraju.

Więcej o:
Komentarze (360)
Sławomir Nitras pokazał wypłatę. Poseł PO dostał niewiele ponad 2,7 tys.
Zaloguj się
 • miromaz

  Oceniono 32 razy 20

  A jaki majątek ma nasz premierek? To wam, krytykantom nie przeszkadza? Żeby chociaż mówił prawdę jaki jest ten majątek jest, BANKSTER jeden! A wy z językiem na brodzie, z rozdziawioną japą słuchacie jak wam łże w żywe oczy i się jeszcze cieszycie! Tu nigdy nie będzie normalnie!

 • kuma1

  Oceniono 24 razy 16

  Pisowski Marszałek powinien dostać odpowiednią nauczkę " demokracji". Te kanalie potrafią jedynie wykonywać rozkazy, nawet nie zgodne z prawem , uprawiać nepotyzm ,pojawiać i szkalować porządnych obywateli. Przeciwników drenują z kasy i możliwości bycia posłem.

 • ja20034

  Oceniono 26 razy 16

  "Pod zdjęciem "paska płacowego" politykowi zarzucono, że utyskuje na swój los, gdy takie pensje netto, ponad 2,7 tys. zł, otrzymują nauczyciele dyplomowani po kilkudziesięciu latach pracy"

  Jak może być normalny naród, gdy się cieszy, że gó... zarabiają ci, którzy decydują o ich losie?

 • rozterka47

  Oceniono 21 razy 13

  pensja 8000 dla posła to nie jest dużo , no chyba że to są tacy posłowie jak większość z PISu , ktorzy nie rozumieją nawet nad czym głosują, dla nich to nawe złotowki szkoda.

  A swoją droga obniżyć pensje posłom za przyznanie sobie kolosalnych nagród przez rząd to jest
  dopiero hucpa .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX