Rzecznik KRS deklaruje, że zajmie się słowami Jarosława Kaczyńskiego o ojkofobii

Nieoczekiwana deklaracja rzecznika KRS. Pytany, czy rada powinna zająć się słowami prezesa PiS o "ojkofobii" stwierdził, że jak najbardziej. Co więcej, zadeklarował, że to on zgłosi tę wypowiedź do rozpatrzenia.

W programie "Tak jest" w TVN24 rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Maciej Mitera i rzecznik PO Jan Grabiec komentowali słowa prezesa PiS o "ojkofobii" ("nienawiści do własnej ojczyzny"), która miała dotknąć części sędziów.

Poseł Grabiec dopytywał na antenie sędziego Miterę czy KRS zajmie się tymi słowami Jarosława Kaczyńskiego. - Czy staniecie w obronie polskich sędziów oskarżanych przez prezesa Kaczyńskiego o to, że nienawidzą własnej ojczyzny? - pytał Grabiec.

Rzecznik KRS odpowiedział, że jeżeli tylko pojawi się taki wniosek, to rada zajmie się wypowiedzią prezesa PiS. Dodał, że w jego ocenie jak najbardziej powinna to zrobić.

W mojej ocenie, jeżeli przyjdzie jakieś zawiadomienie czy wniosek, na pewno na prezydium będziemy o tym dyskutować. W mojej ocenie faktycznie rada powinna się tym zająć

- powiedział Mitera. Co więcej, sędzia Mitera złożył też deklarację, że to on sam podniesie sprawę na prezydium Krajowej Rady Sądownictwa.

Jako członek prezydium postawię to na prezydium. (...) żeby przeanalizować na prezydium tę wypowiedź

- zadeklarował rzecznik KRS. Poseł PO zapowiedział, że opozycja na pewno sprawdzi, czy sędzia Mitera dotrzymał słowa.

Nowa KRS

Sędzia Mitera jest już z "nowego" rozdania w Krajowej Radzie Sądownictwa (15 sędziów do KRS w marcu 2018 r. wybrał Sejm). Spory awans otrzymał w tym roku: został prezesem Sądu Rejonowego Warszawa-Środmieście.

Więcej o:
Komentarze (109)
Jarosław Kaczyński o "ojkofobii". Rzecznik KRS interweniuje
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 44 razy 32

  Skończy się tym ,że dadzą Kaczyńskiemu nagrodę "Oratora Roku".

 • 270203mk

  Oceniono 48 razy 30

  Pan rzecznik w mowie ciała ma taką poszukiwaną przez PIS sędziowską uległość.

 • ona_ona_80

  Oceniono 30 razy 22

  A co pan Mitera chce tu analizować. Koń jaki jest, każdy widzi. Prezes sam jest chory na nienawiść do ludzi (to chyba ludziofobia się zwie). Nie jestem lekarzem, ale na leczenie pewnie już za późno. Dobrze że chociaż na kolana się facet leczy.

 • ju-sty-na

  Oceniono 30 razy 18

  Wyjątkowo obślizgła i antypatyczna persona.

 • farsizm

  Oceniono 22 razy 16

  "Jako członek prezydium postawię to na prezydium. (...) żeby przeanalizować na prezydium tę wypowiedź"

  Aby na koniec stwierdzić - prezes miał znów rację, amen.

 • carrasius

  Oceniono 21 razy 15

  Na skalę upadku tego człowieka, nieudolnie próbującego ratować resztki twarzy, aż przykro patrzeć.

 • 2stan13

  Oceniono 21 razy 13

  Ten osobnik, którego można przyrównać jedynie do glizdy, z całym szacunkiem do tej ostatniej, jest doskonałym przykładem całej menażerii obecnie rządzących Polską, na zajmowanych publicznych stanowiskach! Skojarzenia tych osobników z różnymi zwierzętami, symbolizującymi najgorsze cechy i zachowania, nasuwają się same - mamy hieny, osły, wieprze, papugi czy glizdy itd! Cała ta menażeria rządzi Polską pod dyktando jednego padalca, który nie uznaje prawdy i nie widzi faktów, bo przecież motto tej partii brzmi: "Nie będzie nikt nam wmawiał, że białe jest białe, a czarne jest czarne!" Czy to zaborcze trzymanie się steru władzy i koryta za wszelką cenę i wbrew rozsądkowi musiało się stać w dzisiejszej Polsce? Jak widać niestety dla nas Polaków TAK, lecz najtragiczniejsze jest to, że w dzisiejszej Polsce nie ma i nie widać cienia szansy, by pojawił się KTOŚ, KTO JAK HERAKLES UPRZĄTNIE TĘ STAJNIE AUGIASZA, W JAKĄ PIS ZAMIENIŁ NASZĄ UKOCHANĄ OJCZYZNĘ POLSKĘ

 • frankyy

  Oceniono 25 razy 13

  co za żałosna kreatura, kolaborant

 • 2kotunia1

  Oceniono 14 razy 12

  Szkoda, ze Polska to nie Francja.Tam wiedzieli co zrobić z idiotka Le Pen. Przecież kurdupel już od dawna powinien przebywać w pokoju bez klamek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX