Gdańsk. Andrzej Gwiazda do protestującej przed konwencją PiS: "Ile bierzesz za numer?"

Andrzej Gwiazda, sympatyzujący obecnie z PiS działacz opozycji w PRL, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ "Solidarność", pyta: "ile bierzesz za numer?". To scena z nagrania, jakie pojawiło się w internecie po konwencji PiS w Gdańsku. 

Na nagraniach z portali społecznościowych widać, że przed budynkiem Amber Expo (tam odbywała się w piątek konwencja PiS) protestowali działacze KOD. Skandowali m.in. "konstytucja" i "Lech Wałęsa". Na jednym wideo możemy zobaczyć, jak Andrzej Gwiazda w pewnym momencie podchodzi do protestujących i rzuca "ile bierzesz za numer?".

Jak podała trójmiejska "Gazeta Wyborcza", słowa były skierowane do działaczki KOD. Kobieta o imieniu Sława w rozmowie z "Wyborczą" opisywała, że była w szoku. - Może chciał nas sprowokować, nie wiem. Wcześniej jego żona pukała się w czoło, a on pokazywał nam gest Kozakiewicza - powiedziała Sława.

Wideo z Andrzejem Gwiazdą krąży w internecie w formie przeróbek:

Więcej o:
Komentarze (288)
Gdańsk. Andrzej Gwiazda do protestującej: "Ile bierzesz za numer?"
Zaloguj się
 • partiota4

  Oceniono 61 razy 47

  gwiazda to ten sam gatunek co macior- facet z totalnym psychicznym odchyleniem. Pamiętam go z roku 1981 i już wtedy nietrudno było zauważyć, że to osobnik z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Nawoływał wtedy np. do ataku na ruskich z bronią w ręku.

 • taziuta

  Oceniono 71 razy 45

  Sądzi innych po sobie?
  Gdyby kobieta miała refleks to by mu palnęła, że bierze za numer więcej niż ty dziadu brałeś od swoich kolesiów.

 • wikal

  Oceniono 52 razy 34

  Bardzo smutne, bo Gwiazda byl autentycznie jednym z bohaterów Solidarności. Nie siedział pod maminą kołdrą, ale byl odważny, gdy było to i trudne i niebezpieczne. Tym bardziej szokuje jego upadek. Może razem z Kornelem Morawieckim powinni pójść do spokojnego zakładu, łykać leki na demencję, podziwiać przyrodę, wspominać dawne czasy i nie męczyć ludzi swoją obecnością w polityce?

 • urian

  Oceniono 58 razy 30

  Zwykły cham, jak oni wszyscy.

 • ameryka66

  Oceniono 42 razy 26

  Zgozknialy zakompleksiony czlowiek .Kwintesencja pisiorstwa.

 • pdppdp

  Oceniono 48 razy 22

  Urzekająca kultura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX