Mariusz Błaszczak nie będzie już ministrem obrony? "Nie ma w nim żadnego zapału"

Zdaniem tygodników "Wprost" i "Newsweek" Mariusz Błaszczak przestanie być ministrem obrony narodowej. Nowym szefem resortu ma zostać Michał Dworczyk albo Michał Jach. Błaszczak podobno "nie polubił wojska".

Mariusz Błaszczak nie radzi sobie jako minister obrony narodowej? Niepewną przyszłość szefa MON opisały w tym tygodniu "Newsweek" i "Wprost".

Zdaniem "Newsweeka", po nieporozumieniu z zakupem fregat Adelaide Morawiecki zaczął rozważać dymisję Błaszczaka. A na jego miejsce szykować szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Dymisja Błaszczaka? "Nie polubił wojska"

Tygodnik pisze, że Błaszczak miał być z początku spokojną odmianą po Antonim Macierewiczu. Polityk dobrze dogaduje się z prezydentem Andrzejem Dudą. - Dla nas to dobry, niekonfliktowy minister - zdradził tygodnikowi urzędnik z pałacu prezydenckiego.

Ale "źródła zbliżone do MON" poinformowały "Newsweek", że Błaszczak "nie polubił wojska". - Nie ma w nim żadnego zapału - twierdzi anonimowy informator. Minister miał być traktowany tylko jako "coś przejściowego".

Dworczyk o Błaszczaku: Świetnie wykonuje swoje obowiązki

- Jest cicho, ale psucie armii postępuje - ocenia rządy Błaszczaka wysoki rangą dowódca. W MON awansować w przyspieszonym tempie mają lojalni. Kompetencje schodzą na drugi plan.

Informacje "Newsweeka" skomentował na antenie Radia ZET sam Dworczyk. - To akcja wrzutkowa opozycji, mająca na celu skłócenie PiS, ale my się nie damy. Minister świetnie wykonuje swoje obowiązki - powiedział szef kancelarii premiera.

Błaszczak zostanie marszałkiem Sejmu?

"Mariusz Błaszczak traci wpływy" - donosi tymczasem "Wprost". Tygodnik również pisze o możliwej dymisji ministra. Miałby go zastąpić albo Dworczyk, albo Michał Jach, obecnie szef sejmowej komisji obrony narodowej.

Co z Błaszczakiem? Według czasopisma, miałby dostać "awans" na marszałka Sejmu.

"Wprost" przewiduje, że rekonstrukcja rządu miałaby się odbyć tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych. "Im lepszy wynik osiągnie PiS, tym głębiej będzie mógł ciąć Morawiecki" - czytamy.

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na systemy Patriot

Więcej o:
Komentarze (42)
Mariusz Błaszczak nie będzie już ministrem obrony? "Nie ma w nim żadnego zapału"
Zaloguj się
 • menosky

  Oceniono 13 razy 7

  "Nie ma w nim żadnego zapału"
  wzruszyłem się do łez...
  Rozumu w nim nie ma, przede wszystkim

 • niko8472

  Oceniono 12 razy 4

  Jak mial polubic jak wiekszosc czasu Antek jego biuro okupowal? Nawet tego nie potrafil zalatwic: wezwac ZW i wypie...c okupanta.

 • sierra65

  Oceniono 12 razy 4

  plaszczak jest po prostu głupi jak but !!!!

 • antropoid

  Oceniono 18 razy 4

  W tym indywiduum w ogóle nic nie widać - prócz ton WAZELINY, która mu dała stołki.

 • Oceniono 3 razy 3

  Pietrzaka powołać należy kiedyś w wojsku był to wie jak urządzić a po drugie będzie wył: żeby Polska była Polska- A my będziemy mieli bekę po pachy

 • Oceniono 3 razy 3

  PoWołać ponownie Antoniusza, ten mistrz bajeru i ucieczek z miejsca wypadków dokupi helikoptery lotniskowce podwodne pociągi pancerne .Mało tego wyślę w kosmos Czarneckiego zięcia naszego kosmonauty Hermaszewskiego bo przecież na takowe uzdolnienia poprzez fakt bycia w tej rodzinie, jako dowódcę naszych satelitów szpiegowskich do zabezpieczenia kraju przed atakiem elektronicznym ze strony ruskich i Żydów

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Wypalil sie pewnie - to byl taki meteor co robi duzo szumu, swiatla a koniec to ciemny wegielek jaki ciezko znalezc bo zakopany gleboko w brudnej ziemi 😫😴

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX