Senatorowie podróżują wygodnie. Na lotniskowe saloniki VIP wydano ponad 200 tys. zł

214 tys. zł Senat wydał na lotniskowe saloniki VIP w tym i ubiegłym roku. Senatorowie korzystali z nich zarówno w kraju, jak i za granicą: w Indonezji czy RPA.

O wydatkach senatorów na lotniskowe saloniki VIP donosi "Super Express". Jak podaje dziennik, w 2017 r. na takie wygody Senat wydał 146 tys. zł, w tym roku suma ta doszła do 68 tys. zł. Gdzie senatorowie korzystali z wygód? Zarówno na lotniskach w kraju, jak i za granicą. Ponad 17 tys. zł przeznaczono na saloniki VIP podczas podróży Senatorów do Szwecji na obchody Dnia Polonii. Z saloników korzystano też m.in. w Indonezji i RPA, za co zapłacono kolejno 18 i 26 tys. zł.

Ministerstwo też korzysta

Przypomnijmy, że w czerwcu Gazeta.pl ujawniła, ile na lotniskowe usługi VIP wydano z kasy Ministerstwa Środowiska. W okresie od listopada 2015 r. do maja 2018 r. przeznaczono na to ponad 100 tys. zł. Ze względu na liczne i ważne obowiązki ministra oraz wiceministrów korzystających z saloniku VIP Line, konieczność korzystania z tej usługi spowodowana jest zdecydowanie krótszym czasem oczekiwania na przejście i odprawę - tłumaczył Henryk Kowalczyk, szef resortu.

Więcej o:
Komentarze (91)
Senat wydał ponad 200 tys. zł na lotniskowe saloniki VIP
Zaloguj się
 • gragos

  Oceniono 32 razy 14

  Jakże szybko plebejusz staje się "arystokratą". W.ystarczy trochę władzy, a suweren zaczyna śmierdzieć.

 • agata16.06

  Oceniono 30 razy 12

  A co sobie maja oszczędzać.... dorwali się do koryta i korzystają. Miało byc skromnie? Jest!!!! Przecież mogło byc drożej.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 52 razy 10

  Najzabawniejsze w tym jest to że podróże senatorów nie są nikomu do niczego potrzebne... Ot taki nowy pisowski "miś"

 • wilenski11

  Oceniono 29 razy 9

  to taka polska tradycja, tu przy krycie zawsze są największe złodziejskie świnie

 • Elfi A

  Oceniono 25 razy 9

  To nie tak, że oni potrzebują wygody. Oni po prostu boją się suwerena. Skoro naród tak kocha Pizz to dlaczego Kaczor chodzi z obstawą silniejszą niż prezydenta..

 • extrafresh

  Oceniono 31 razy 7

  Im się te luksusy po prostu należą - zakwiczała była pierwsza ministra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX