Tajemnicza ręka wywołała na gali w Gdyni wiceministra kultury. "Za słowa zapłaci posadą?"

Podczas wieczornej gali 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przez rękę zza kulis został wezwany na mównicę wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Niezręczność sytuacji sprawiła, że przemówienie Lewandowskiego rozbawiło publiczność.

W trakcie sobotniej gali 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na scenie pojawił się m.in. wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Nagle zza kulis zamachała czyjaś ręka, wskazując, że polityk powinien zabrać głos.

- Tajemnicza ręka za kulisami - skomentował prowadzący galę Marek Bukowski.

- Taką mam prośbę do pana ministra, żeby zabrał głos, bo słyszałam, że jest taka wielka ochota - zażartowała prowadząca Małgorzata Kożuchowska. - Ręka kazała zabrać głos - dodał Bukowski.

- Ja zawsze z przyjemnością przed taką wspaniałą publicznością mogę coś powiedzieć, natomiast wielką ochotę również mam. Słusznie wskazano, że kazano, w związku z powyższym kilka słów podsumowania - stwierdził wiceminister kultury.

Śmiech w trakcie przemówienia wiceministra kultury

Lewandowski zaczął odczytywać swoje przemówienie z tabletu. - Za nami blisko tydzień festiwalowych emocji, przez tych kilka wrześniowych dni Gdynia ponownie stała się filmową stolicą Polski, po raz kolejny gromadząc twórców i miłośników kinematografii z całego kraju - mówił polityk.

W kontekście całej sytuacji poważne przemówienie wzbudzało w niektórych momentach salwę śmiechu wśród publiczności. Sam Lewandowski również doskonale zdawał sobie sprawę z komizmu sytuacji i nie ukrywał, że to go bawiło.

"Wiceminister kultury Paweł Lewandowski na koniec festiwalu w Gdyni wykazał się niezwykłym talentem komicznym" - skomentował na Twitterze dziennikarz "Newsweeka" Dariusz Ćwiklak, który umieścił w sieci fragmenty przemówienia wiceministra.

Jeden z użytkowników napisał w komentarzu do wystąpienia wiceministra: "Fajny człowiek, obstawiam że już niedługo będzie niestety na swoim stanowisku."

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

"Złote Lwy" dla najlepszego filmu na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała "Zimna Wojna". Podczas wieczornej gali w gdyńskim Teatrze Muzycznym nagrodzono także reżysera Filipa Bajona oraz producentów Olgę Bieniek i Mirosława Piepka za film "Kamerdyner". Otrzymali oni "Srebrne Lwy". Głośny film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego otrzymał m.in. nagrodę publiczności.

Jerzy Skolimowski - reżyser, scenarzysta, aktor filmowy, poeta i malarz - odebrał "Platynowe Lwy" za całokształt twórczości.

Adama Woronowicza nagrodzono za główną rolę męską w filmie "Kamerdyner", a Grażyne Błęcką-Kolską - za główną rolę kobiecą w filmie "Ułaskawienie".

W sumie podczas festiwalu pokazanych zostało ponad 130 filmów. W 3 konkursach znalazło się 50 tytułów.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Andrzej Duda: "Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj w Polsce. Nasza. Własna. Skupiona na naszych sprawach"

Więcej o:
Komentarze (118)
Tajemnicza ręka wywołała na gali w Gdyni wiceministra kultury. W komentarzach: Zapłaci posadą?
Zaloguj się
 • 12345a65

  Oceniono 84 razy 36

  Facet wybrnął z tego przymusu naprawdę z klasą. Wyczuł żenujący poziom tego, co mu kazano przeczytać, i pozwolił wyśmiać się zebranym, śmiejąc się z nimi. Wiedział też, że przysłali go na wypadek, gdyby "złośliwie" wygrał "Kler"- Gliński bycia tłem takiej wygranej by nie przeżył. Tym bardziej chapeau bas.

 • jozbieszczad

  Oceniono 85 razy 29

  Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że przestaliście się krępować błazny.

 • xx78

  Oceniono 27 razy 25

  Aaaa, to już rozumiem dlaczego TVP2 nie pokazała zapowiadanej retransmisji gali o północy, a powtórzyli wieśniacki koncert z Narodowego.

 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 31 razy 21

  Kaczynski na tablecie daje co maja pislamisci mowic

 • polak_k.prawy

  Oceniono 30 razy 18

  Widziałem go w TVP Kultura. Fajny, inteligentny gość. Pewnie go zaraz wywalą, bo nie pasuje do PiS-u.

 • mcguirre

  Oceniono 42 razy 18

  Ale komedia ! Już sami z siebie się śmieją ! Minister dostał mailem tekst przemówienia. Niech ktoś mi powie, że to nie jest teatr marionetek :)

 • kirdan1

  Oceniono 35 razy 15

  Fajny gość :-D

 • aquanta

  Oceniono 26 razy 14

  Niedługo na stanowisku oj niedługo. "Słusznie wskazano że kazano". To otwarte kpiny z Kaczelnika.
  W pisie jest zakazane posiadanie dystansu. Chyba nawet w statucie to mają. Jak się komuś zdarzy to Kaczelnik od razu wali gorszym sortem między oczy i poprawia oikofobią w krocze. I nie ma gościa.

 • Rafał Grys

  Oceniono 13 razy 13

  Ci ludzie z PISu już chyba sami nie wierzą w to co im prezes każe mówić i czytać. Wiedzą, że ten statek tonie. Absurd goni absurd. Wstyd i hańba na całą Europę. To miał być rząd specjalistów a dookoła same miernoty. Nawet prezydent - niby taki wykształcony - a robi z siebie pośmiewisko. Dał się stłamsić i zniewolić. Przestał myśleć albo żyje w jakimś matriksie. Nie wiem tylko co gorsze. To, że przez przypadek stracił samokontrolę czy już sam nie wie co jest realne a co fikcją, ale brnie dalej bo tak mu kazali.... Zhańbił swój urząd, Naród, Polaków, wartości o które całe pokolenia walczyły i marzyły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX