Policyjna impreza w ekskluzywnym hotelu. "Więcej wydawano w poprzednich latach"

38 tys. zł brutto kosztowała policyjna kolacja w hotelu Hilton w Warszawie po zakończeniu Centralnych Obchodów Święta Policji 20 lipca - podaje portal Wp.pl. Komendant Główny Policji tłumaczy, że w poprzednich latach koszty podobnych wydarzeń były nawet kilkukrotnie wyższe.

Prezydent Andrzej Duda podczas Centralnych Obchodów Święta Policji 20 lipca wręczał nominacje i odznaczenia. Nadinspektor Jarosław Szymczyk otrzymał akt mianowania na stopień generalnego inspektora policji. Z kolei komendanci wojewódzcy ze Szczecina, Kielc, Opola, Gdańska oraz szef Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali awanse na stopień nadinspektora.

Po uroczystości zorganizowano kolację, która odbyła się w Hotelu Double Tree By Hilton w warszawskim Wawrze.

- To była impreza z okazji święta policji dla komendantów wojewódzkich z żonami i dyrektorów biur, generalnie ścisłej kadry kierowniczej policji i wybranych gości z zewnątrz. Komenda Główna Policji uznała, że hotel Hilton będzie najlepszym miejscem na tego typu uroczystość

- mówi informator portalu Wp.pl.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w odpowiedzi na pytania posła PO Krzysztofa Brejzy poinformował, że w kolacji wzięło udział 190 osób, a koszt na osobę wynosił 198,82 zł brutto.

Szymczyk podkreślił, że w cenę oprócz posiłku wchodziły jedynie napoje bezalkoholowe. Komendant dodał, że łączny koszt kolacji wyniósł 38 tys. zł brutto, podczas gdy podobna kolacja w 2014 r. miała kosztować 130,4 tys. zł, a w 2015 r. - 114,3 tys. zł.

Według portalu Wp.pl, podczas kolacji serwowano alkohol, nie ma jednak dowodów na to, by jego zakup był finansowany z policyjnych środków, a nie indywidualnie przez gości.

Policjanci domagają się podwyżek

Tymczasem od 10 lipca trwa protest członków związku zawodowego policjantów. Funkcjonariusze domagają się m.in. podwyżki uposażeń o 650 zł, płatnych nadgodzin i 100 proc. płatności za 30 dni zwolnienia lekarskiego w roku. 

NSZZ Policjantów żąda dodatkowo likwidacji zapisu mówiącego o wieku przejścia na emeryturę funkcjonariuszy. W tej chwili jest to 55 lat. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Portret wodza zamiast Jezusa i wyburzane kościoły. Władze Chin prześladują chrześcijan

Więcej o:
Komentarze (91)
Policyjna impreza w ekskluzywnym hotelu. KGP odpowiada: W poprzednich latach wydawano więcej
Zaloguj się
 • qqracza

  Oceniono 32 razy 26

  Tłumaczenie "bo inni kradli więcej" jest zabawne w ustach policjanta mianowanego przez najświętszą i niepokalaną partię.

 • 31.februarius

  Oceniono 41 razy 23

  " ... w kolacji wzięło udział 190 osób, a koszt na osobę wynosił 198,82 zł brutto."

  znaczy balowały bida z nędzą ...

 • daniel.jed

  Oceniono 41 razy 13

  Słaba ta impreza jak żaden kulson nie wypadł z okna.

 • smiki48

  Oceniono 21 razy 11

  parę dni temu KRS postanowił nie występować z europejskiej organizacji zrzeszającej sędziów. Dlaczego? Bo z jakiego powodu mieliby rezygnować z darmowego a zarazem ekskluzywnego biura podróży? Wystarczy sprawdzić budżet i wydatki tej organizacji. Ale to nie jest jedyna taka organizacja. Wiele organizacji powołanych jest wyłącznie po to aby jej członkowie spotykali się podczas spotkań w atrakcyjnych miejscach na koszt podatników.

 • qrzysiu

  Oceniono 13 razy 9

  BIZANCJUM q...a!

 • bos8

  Oceniono 9 razy 9

  100% płatności na zwolnieniu lekarskim? Toż to wszystkie kulsony ruszą na zwolnienia, kto będzie pomników pilnowal?

 • dmarch1

  Oceniono 15 razy 9

  A co nas obchodzą poprzednie lata ?
  PiS zapowiadał odnowę moralną i skromność.

 • sir.fred

  Oceniono 29 razy 9

  To ci sami, którzy na zaplecze z leżanką i kibelkiem mówili "Bizancjum"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX