Olszewski wskazuje następcę Dudy. Naturalnie: Kaczyński. "Demiurg polskiej polityki"

Ostatnia kiepska passa Andrzeja Dudy na dwa lata przed wyborami doprowadziła do tego, że zaczęto zastanawiać się nad przyszłością prezydenta. Były premier Jan Olszewski wskazuje, że najlepiej, gdyby to Jarosław Kaczyński zastąpił go na tym stanowisku.

Prezydent Andrzej Duda, mogłoby się wydawać, miał naprawdę dobre kalendarium na wrzesień: kilka wizyt w kraju oraz kluczowa i prestiżowa podróż do Stanów Zjednoczonych. Po kraju niosły się jednak głównie jego słowa o "wyimaginowanej wspólnocie", a później zamiast o jego wizycie w Waszyngtonie częściej mówiono o zdjęciu przy biurku Donalda Trumpa.

Zresztą przyczynił się do tego trochę sam prezydent, który ze swojego prywatnego konta na Twitterze próbował odpierać krytykę wspomnianej fotografii - raz pisał o "lewackich mediach", a za drugim chciał odbić piłeczkę, ale popełnił dwa błędy językowe.

"Super Express" podpytał polityków Prawa i Sprawiedliwości o tę sytuację, zwłaszcza że do wyborów prezydenckich pozostały dwa lata, co w polityce nie jest aż tak długim okresem. Jeden z polityków PiS miał powiedzieć nawet: - W pałacu źle się dzieje. Pora na zmiany.

"SE" w świetle takich ocen dopytywał, czy to nie prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zastąpić Andrzeja Dudę.

Laudacje na rzecz Kaczyńskiego. "Demiurg polskiej sceny politycznej"

- Jarosław Kaczyński doskonale sprawdzałby się w każdej politycznej funkcji, którą zdecydowałby się objąć - powiedział dziennikowi Karol Karski, który nie szczędził ciepłych słów prezesowi, nazywając go "demiurgiem polskiej sceny politycznej".

W takich ocenach wtórował Karskiemu europoseł Ryszard Czarnecki, który wskazywał, że Kaczyński "może pełnić każdą funkcję w Polsce". Najbardziej zdecydowane stanowisko zabrał jednak stary druh Jarosława Kaczyńskiego, jego polityczny mentor, z którym prezes PiS przeszedł niejedną sejmową batalię, czyli były premier Jan Olszewski.

- To byłby finał jego politycznej kariery. To byłoby korzystne - skwitował Olszewski, podkreślając jednocześnie, że wówczas potrzebne byłoby dokładne określenie roli prezydenta.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (360)
Jarosław Kaczyński prezydentem? Jan Olszewski: To byłoby korzystne, finał jego kariery
Zaloguj się
 • koenzymq10

  Oceniono 77 razy 65

  Jarek może pełnić może kazdą funkcję? To zrobić go papirżem i niech wyp....a z całą tą swoją pomroczną switą.

 • ryslew2061

  Oceniono 130 razy 62

  Pomijam wiek, zdziadzienie, zacofanie, prowincjonalność, parafiańszczyznę i nieznajomość jakiegoś języka zagranicznego, ale ten człowiek nigdy nie wystawił tego łba za opłotki rodzinnej wiochy. On nie ma pojęcia o świecie i ludziach innej miary niż Suseł, Jojo, Płaszczak i im podobni.

 • jackanapes

  Oceniono 116 razy 56

  To nie jest dobry pomysł. Jarek nie wystawał by ponad krawędź biurka u Trumpa.

 • niebozaoknem

  Oceniono 103 razy 47

  Nie grozi nam to. Pan Kaczyński jest śmierdzącym, cwanym tchórzem, nie zaryzykuje wzięcia na siebie pełnej odpowiedzialności za swoją bandyterkę.

 • 11danek

  Oceniono 57 razy 23

  A po co mu to, temu Kaczynskiemu? On już raz jako premier był na świeczniku i wie ze to moze boleć. A teraz i tak ma władzę premiera i prezydenta razem wziętych a za nic nie odpowiada, ma wiernopoddanskie posłuszeństwo wasali bez przejmowania się opinią społeczeństwa, Greenpeacu i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Czy mu złe ?

 • krzywelustro

  Oceniono 52 razy 22

  Zmiana Długopisa na Zbawiciela powinna nastąpić jak najszybciej. żeby tylko ten ostatni nie zdążył zejść. Nie musi długo rządzić, wystarczy, żeby zdążył się zaprzysiężyć, a listę jego prezydenckich zasług Prawi i Sprawiedliwi już maja przygotowaną. Dzięki temu łatwiej będzie o miejsce na Wawelu.

  Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto się spieszyć. Kiedy Prawy i Sprawiedliwy arcybiskup Jędraszewski opuści już krakowski stolec, a na jego miejsce na białym koniu powróci abp Ryś, jedynym wyjściem będzie odebranie Kościołowi przez wojewodę Wzgórza Wawelskiego (ze względu na interes obronny Państwa, rzecz jasna).

 • jas_fasola

  Oceniono 33 razy 21

  A ja myślę, że kto zostanie prezydentem rozstrzygnie się pomiędzy trójką najlepszych kandydatów na to stanowisko, a mianowicie między Ferdynandem Kiepskim, Paździochem i Boczkiem. Obojętnie który z nich zwycięży będzie to najlepsza opcja.

 • pgar

  Oceniono 37 razy 19

  Zombi plaszczy się przed innym zombi. Groteskowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX