Jarosław Kaczyński w Gdańsku o "Solidarności": Miałem malutki udział

Podczas wojewódzkiej konwencji PiS w Gdańsku przed wyborami samorządowymi 2018 r. prezes partii Jarosław Kaczyński nawiązał do powstania "Solidarności". Jak powiedział, znaczący udział miał w tym Lech Kaczyński, a on sam - "malutki".

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi 2018 r. pojawili się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

- Prawo i Sprawiedliwość chce Polski demokratycznej, sprawiedliwej, solidarnej, odnoszącej swoje wartości do patriotyzmu. Chcemy prawdziwej i silnej Rzeczypospolitej- przekonywał Kaczyński.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

- Musimy otworzyć drogę do prawdziwej Rzeczypospolitej, która wyrasta z pięknej tradycji jaką także była "Solidarność" - dodał.

Na koniec przemówienia prezes PiS nawiązał do powstania związków zawodowych.

- Pamiętajcie państwo, czasem warto też wspomnieć o czymś z historii, co mnie bezpośrednio dotyczy, interesuje. "Solidarność" powstała nie 31 sierpnia. Sensu stricto powstała 17 września. Brał udział w tej operacji, i to znaczący udział, mój świętej pamięci brat. Jakiś tam malutki także i ja

- stwierdził.

Wybory samorządowe 2018. Kacper Płażyński na konwencji PiS

Na wojewódzkiej konwencji w Gdańsku wystąpił również kandydat PiS na prezydenta miasta Kacper Płażyński.

- My nie idziemy do wyborów po zaszczyty, my idziemy po to, aby służyć Polakom - podkreślał. Stwierdził również, że "przemysł stoczniowy, dzięki rządowi PiS, znowu nabiera tempa".

- Gdańsk to bardzo bogate miasto, wydawałoby się, że rozwija się całkiem nieźle. Nie wiem, kto czerpie z tego bogactwa. Okazuje się, że gdańskich żłobkach brakuje ponad 1,5 tys. miejsc, a w przedszkolach 1 tys. miejsc. I my wybudujemy dziesięć żłobków i pięć przedszkoli - obiecywał.

Dodał, że wybuduje też dziesięć domów dziennej opieki. - Teraz takich domów nie ma w Gdańsku w ogóle. Musimy to zmienić - mówił.

Konwencja PiS. Kaczyński: Musimy być pokorni wtedy, kiedy popełniamy błędy

Więcej o:
Komentarze (194)
Wybory samorządowe 2018. Jarosław Kaczyński w Gdańsku o "Solidarności": Miałem malutki udział
Zaloguj się
 • peowca888

  Oceniono 43 razy 35

  "My nie idziemy do wyborów po zaszczyty, my idziemy po to, aby służyć Polakom "

  cholerny zaklamany pisdzieI, miliardy na nagrody "bo sie nalezy" i nie po zaszczyty idzie!!!

 • rodakzusa

  Oceniono 23 razy 19

  ten klamca chyba do ostatniego swojego tchnienia nie przestanie bredzic i klamac

 • Oceniono 45 razy 19

  Skąpo obdarzony wzrostem miał malutki wkład ponieważ biedaczek siedział w szafie i przez maleńką dziurę od klucza oglądał telewizję gdzie komentowano wydarzenia w Gdańsku

 • mily.rak

  Oceniono 20 razy 16

  Malutki... rozumicie..., ale wy towarzsze... rozumicie... zróbcie z tego dużutki... no

 • ryslew2061

  Oceniono 31 razy 15

  . "Brał udział w tej operacji, i to znaczący udział, mój świętej pamięci brat. Jakiś tam malutki także i ja". Nawet wiadomo jaki: podsadzał brata do skoku przez płot!

 • mistermadmat

  Oceniono 21 razy 15

  Liar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX