Wybory samorządowe 2018. Działacze partii Kornela Morawieckiego przynieśli podpisy zmarłych

Działacze partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego próbowali zarejestrować w Warszawie listę poparcia przed wyborami samorządowymi 2018 r. Problem w tym, że na liście znalazły się podpisy nieżyjących osób - podaje TVN24.

Założona dwa lata temu partia posła i marszałka seniora Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni startuje również w wyborach samorządowych 2018 r. Jak podaje TVN24, w siedzibie miejskiej komisji wyborczej w Warszawie kilku działaczy Wolnych i Solidarnych chciało zarejestrować listę z podpisami nieżyjących osób.

Komisja miała wskazać na nieprawidłowości w przypadku 198 na 200 podpisów. Kilkanaście z nich należało do zmarłych. - Złapaliśmy nie za rękę, a za obydwie. Tam jest dużo nieprawidłowości. Kilkanaście podpisów pochodziło od osób zmarłych w ciągu ostatnich dwóch lat. To mogła być lista podpisów zebranych w wyborach parlamentarnych - mówi portalowi tvn24.pl jeden z członków komisji.

Wybory samorządowe 2018. Komentarz Wolnych i Solidarnych

W opublikowanym na stronie internetowej komunikacie przewodniczący partii Kornel Morawiecki poinformował o unieważnieniu pełnomocnictw jedenastu osobom "z powodu zaniechań bądź szkodliwych działań w procesie tworzenia i rejestracji list partii Wolni i Solidarni w wyborach samorządowych".

"Nie wiemy czy to prowokacja, czy to niedopatrzenie, nie do zweryfikowania dla nas, bo listy poparcia dla struktury, którą buduje się w trakcie wyborów, przynoszą różni ludzie.
Gdyby śledztwo wykazało intencjonalne oszustwo jesteśmy za pełnym ujawnieniem jego skali i za ukaraniem winnych, którzy sami wykluczyli się z naszego grona ochotników ofiarnie pracujących na rzecz zarejestrowania naszych list" - napisał na Facebooku Kornel Morawiecki.

Wybory samorządowe 2018 r. odbędą się 21 października. Druga tura - 4 listopada.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Duda w USA. Były słowa o przyjaźni, ale Trump nie zapomniał o pieniądzach. 'Polska będzie płacić miliardy'

Więcej o:
Komentarze (245)
Wybory samorządowe 2018. Działacze partii Kornela Morawieckiego przynieśli podpisy zmarłych
Zaloguj się
 • pdppdp

  Oceniono 112 razy 62

  Takie sprzężenie zwrotne. Tatuś w kłamstwie nakręca syneczka, a syneczek tatusia.

 • gonzo44

  Oceniono 46 razy 40

  Nowe standardy głosowania wg. PiS: w Sali Kolumnowej, na dwie ręce, powtarzanie głosowania, uzupełnianie list po terminie, teraz głosy nieboszczyków...

 • browar100

  Oceniono 69 razy 35

  Już wiadomo kto nauczył Mateuszka kłamać.To na pewno cała rodzinka Morawieckich taka jest.

 • didej007

  Oceniono 52 razy 28

  Prowokacja?! Morawieccy to nie fanatycy tylko cwane spryciule - żeby tak brylować, kłamać i wciskać kit w demokracji (pseudo) trzeba mieć łby nie od parady oraz pełne banksterskie konta.

 • laerke

  Oceniono 82 razy 28

  Oszusci!
  Nedzna partyjka nawiedzonego starca Morawieckiego przygluchego, przyslepego, ale szczwanego manipulatora i oszusta.

 • lew1313

  Oceniono 26 razy 24

  Zwykłe łajdactwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX