Wybory samorządowe 2018. Szef KRRiT wystartuje na Mazowszu. "W żaden sposób nie narusza prawa"

Przewodniczący KRRiT startuje w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Krajowa Rada zaznacza, że Witold Kołodziejski startuje jako kandydat niezrzeszony, zatem "zachowuje apolityczność".

Witold Kołodziejski wystartuje w wyborach samorządowych na stanowisko radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu nr 1 (obejmuje stołeczne dzielnice: Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Mokotów i Ochota).

KRRiT: Witold Kołodziejski od zawsze zaangażowany w sprawy lokalne Warszawy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji napisała w oświadczeniu, że jej przewodniczący "nie należy obecnie do żadnej partii politycznej. Od zawsze był zaangażowany w sprawy lokalne Warszawy i w działania na rzecz warszawiaków".

KRRiT pisze dalej, że Kołodziejski "w obecnych wyborach samorządowych startuje jako kandydat niezrzeszony, co zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 22 listopada 2012 r., sygn. akt III APo 14/12 oznacza, że zachowuje apolityczność. Tym samym, w żaden sposób nie narusza obowiązującego w Polsce prawa".

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Wybory samorządowe 2018. Szef KRRiT wystartuje z okręgu nr 1

Jak przypomina Press.pl, "zgodnie z Konstytucją RP członek KRRiT nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej niedającej się pogodzić z godnością pełnionej funkcji".

Ustawa o radiofonii i telewizji zabrania łączenia funkcji członka KRRiT z "wszelką działalnością zarobkową, z wyjątkiem pracy dydaktyczno-naukowej w charakterze nauczyciela akademickiego lub pracy twórczej".

Wybory samorządowe. Witold Kołodziejski startuje po raz trzeci do Sejmiku

Cytowana przez Press.pl "Rzeczpospolita" pisała, że z orzecznictwa sądów administracyjnych wynika, że "dieta radnego nie jest wynagrodzeniem pracowniczym, lecz zwrotem części wydatków ponoszonych przez radnych w związku z wykonywaniem mandatu".

Witold Kołodziejski był już radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego dwukrotnie (wybrano go w 2010 r. i w 2014 r.). Przewodniczącym KRRiT również jest po raz drugi (pierwszy raz w latach 2007-2010).

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (34)
Wybory samorządowe 2018. Sejmik Województwa Mazowieckiego. Szef KRRiT wystartuje na Mazowszu
Zaloguj się
 • cysiowps

  Oceniono 21 razy 7

  Startuje z pierwszego miejsca na liście PIS do sejmiku i jest "apolityczny". Klasyka PISowskiej hipokryzji.

 • bacowa

  Oceniono 16 razy 4

  Kołodziejski apolityczny?

  rżnie głupa jak reszta tej bandy

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 3

  nie należy do żadnej partii, wiec jest bardzo apolityczny startując z pierwszego miejsca na liście PiSu... kogo wy macie za buców pisie-syny?

 • 55kris

  Oceniono 11 razy 3

  pislam to stan chorego umysłu... I tyle w temacie

 • bog43

  Oceniono 9 razy 3

  dodam , że ziemia jest płaska a księżyc to piłka golfowa .

 • batura3

  Oceniono 11 razy 3

  Partia Was pozdrawia towarzysze z Pissu:)))

 • iarna

  Oceniono 11 razy 3

  Kiedyś w Polsce był jeden dyzurny idiota i nazywał się Albin Siwak. Polska zamierała kiedy miał zabrac głos - wszyscy wstrzymywali oddech, przyklejeni do ekranów telewizorów. Prawie nigdy nie zawodził. Teraz kazdy, kto jest przy jakiejkolwiek władzy jest imbecylem, co udowadnia na kazdym kroku. Nuda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX