Andrzej Duda podpisywał deklarację na stojąco. Czaputowicz: Dopuszczenie do biurka to zaszczyt

Zdjęcie zgarbionego nad dokumentami Andrzeja Dudy, przy siedzącym obok Donaldzie Trumpie, wywołało falę krytycznych komentarzy. Szef MSZ Jacek Czaputowicz dostrzega w całej sytuacji sukces. Stwierdził, że samo "dopuszczenie do biurka" prezydenta USA jest zaszczytem.

Z mnóstwa fotografii, które po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem, pojawiły się mediach, jedno zwróciło uwagę opinii publicznej szczególnie. Mowa o zdjęciu, na którym uchwycono moment podpisywania przez obu prezydentów deklaracji o partnerstwie - kluczowego dokumentu z tej wizyty. Widzimy na niej Andrzeja Dudę, jak stoi zgarbiony nad dokumentami i Donalda Trumpa, który wygodnie siedzi przy swoim biurku.

Ekspert od dyplomacji dr Janusz Sibora w rozmowie z Gazeta.pl stwierdził, że takie okoliczności podpisywania dokumentu to wręcz "obraza międzynarodowa". Tego, że Andrzej Duda podpisywał dokument na stojąco, w mało eleganckiej pozie, nie potrafił wyjaśnić na konferencji minister Krzysztof Szczerski.

Jacek Czaputowicz: To najważniejsze biurko na świecie

Do sprawy odniósł się za to minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. W Polsat News szef polskiej dyplomacji stwierdził zdjęcie przedstawia "prywatną sytuację". Minister powiedział, że Andrzej Duda został zaproszony do biurka prezydenta USA, a więc "najważniejszego biurka na świecie". - Nie było przewidzianego podpisywania tej umowy w świetle reflektorów, na konferencji prasowej, tego nie było w planie - wyjaśnił i dodał: - To jest pewien zaszczyt, dopuszczenie do biurka, przy którym pracuje przywódca innego państwa. To traktujemy, jako bardzo pozytywny gest

Więcej o:
Komentarze (606)
Jacek Czaputowicz o Andrzeju Dudzie podpisującym deklarację na stojąco
Zaloguj się
 • megaborsuk2000

  Oceniono 151 razy 117

  Buhahahaaaa, zaszczytne dopuszczenie do biurka! A kiedyś Polska była takim dumnym krajem... Nie, panie Czaputowicz, nie, panie Szczerski, nie pada deszcz. Plują.

 • student_zebrak

  Oceniono 67 razy 59

  buahahahaha! Ciapa-tupowicz! Twoja matka by ze wsydu sie spalila, po uslyszeniu tego belkotu.

 • dyskootantka

  Oceniono 68 razy 50

  Jedynym pisowskim ministrem spraw zagranicznych na odpowiednim poziomie by Stefan Meller, dziś już nieżyjący. Niestety, kiedy rozejrzał się z kim ma do czynienia, czego od niego żądają, to sam podał się do dymisji, bo nie chciał psuć sobie opinii człowieka prawego i mądrego, zadając się z Kaczyńskim i jego otoczeniem.

 • Roman Grzybek

  Oceniono 55 razy 47

  Dopuszczenie do biurka to zaszczyt. Usłużny Wasal mógł przecież podPISać na podłodze. Na klęczkach.

 • jozbieszczad

  Oceniono 48 razy 38

  "Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
  W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
  Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
  - Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!"

 • sotogrande

  Oceniono 53 razy 35

  Moherowy debil .. Jak trzeba miec zryty czerep, aby przedstawic taka wersje.. ??, Popie...niec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX