Sztab Jakiego obiecuje wielki finał WOŚP. Owsiak przypomniał jego słowa o cywilizacji śmierci

Piotr Guział, kandydat na wiceprezydenta Warszawy u boku Patryka Jakiego, zapowiedział, że zorganizuje "najbardziej okazały" finał WOŚP. Jerzy Owsiak zwrócił się do Jakiego: Niech więc Pan, i Pana sztab, nie rozdziela łask i obietnic dotyczących naszych działań.

Jeszcze długo przed tym, jak Patryk Jaki został kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, przez wiele miesięcy spierał się z Jerzym Owsiakiem o transparentność fundacji. Wiceminister sprawiedliwości w dniu 26. finału WOŚP zaatakował inicjatywę Jurka Owsiaka. W trakcie programu w TVN24 Jaki stwierdził, że pieniądze z corocznej zbiórki trafiają "na Przystanek Woodstock", który - jego zdaniem - "promuje cywilizację śmierci". 

Te rewelacje sprostował Owsiak, ale Jaki nie wycofał się ze swoich słów. Niedługo później w sieci pojawił się list rodziców dziewczynki, która w szpitalu leżała przez ścianę z synkiem Jakiego. Ci zarzucili wiceministrowi hipokryzję, ponieważ wszystkie dzieci na oddziale były badane i leczone z użyciem sprzętu finansowanego przez WOŚP. Jaki odpowiedział, że rodzice w sposób haniebny wykorzystują śmierć swojego dziecka. 

"Będzie najbardziej okazała"

Piotr Guział, jako wiceprezydent u Jakiego miałby jednak zajmować się m.in. imprezami masowymi, takimi jako WOŚP. On sam na antenie TVN24 zadeklarował: - Symbole Warszawy jak Parada Równości, jak in vitro, jak wolna kultura, jak WOŚP będą utrzymane, będą rozszerzone, a ja jestem tego gwarantem

- Będzie najbardziej okazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już dziś zapraszam na 27. finał - zapewniał Guział.

"Niech więc Pan, i Pana sztab, nie rozdziela łask"

Jerzy Owsiak zwrócił się jednak do sztabu Jakiego, by "w wystąpieniach przedwyborczych nie składać deklaracji dotyczących zbliżającego się Finału WOŚP".

Zwłaszcza Państwu trudno jest określać, czy będzie to Finał piękny, wspaniały czy "najbardziej okazały", jak to miało miejsce w programie "Tak jest" wyemitowanym wczoraj w stacji TVN24. Tak się składa, że o uroku Finału stanowią organizatorzy, wolontariusze i Ci, którzy z ogromną życzliwością i osobistym zaangażowaniem Orkiestrę wspierają, nie tylko w Polsce, ale od jakiegoś czasu także na całym świecie. I czynią to bez względu na swoje przekonania polityczne, religijne – czynią to, ponieważ zależy im na zdrowiu i życiu Polaków

- napisał szef fundacji na Facebooku. 

Zdaniem Owsiaka od Jakiego trudno oczekiwać życzliwości w tej sprawie. Przypomniał jego słowa o "cywilizacji śmierci". "Trudno także zgodzić się ze zwyczajami panującymi od trzech lat w Telewizji Polskiej, która to telewizja wspierając Pana – no bo w sumie jest to Pana telewizja - wprowadziła całkowite embargo na działania Polaków w ramach WOŚP" - stwierdził.

Niech więc Pan, i Pana sztab, nie rozdziela łask i obietnic dotyczących naszych działań, My doskonale wiemy, jak skutecznie zorganizować Finał i w odróżnieniu od polityków - nigdy w naszych działaniach nie zapraszaliśmy na zbiór gruszek z wierzby. Na wszystko trzeba zapracować, trzeba mieć wiedzę i doświadczenie. A później to, co od Polaków dostajemy, trzeba solidnie, uczciwie, rzetelnie i zgodnie z potrzebami rozdzielić. Oczywiście, podczas Finału Pan i Pana ludzie wiedzą gdzie nas znaleźć, więc zawsze będziemy się cieszyli, jeśli ktoś z Was wesprze wolontariusza wrzucając choćby 1 grosz do skarbonki

- podsumował swój apel Jerzy Owsiak.

Więcej o:
Komentarze (172)
Sztab Jakiego obiecuje wielki finał WOŚP. Owsiak przypomniał jego słowa o cywilizacji śmierci
Zaloguj się
 • zmichalg1

  Oceniono 87 razy 51

  Przypomina mi się, jak w d..ę lewicowym wyborcom wchodził w wyborach prezydenckich Kaczyński.
  Jak nazwał Gierka lewicowcem i odszczekiwał swoje teksty o komunie czy postkomunie.
  Któryś z dziennikarzy odpowiedział, że obiecuje, że zagłosuje na Kaczyńskiego, jeśli ten na jakimś wiecu wyborczym publicznie zaśpiewa "Międzynarodówkę".
  Dlatego też ja dziś obiecuję, że zagłosuję na Jakiego (ufff... będę musiał przez miesiąc ręce myć, ale trudno), jak ten weźmie udział w Paradzie Równości, gdzie będzie maszerował z tęczową flagą i trzymał się za rękę z jakimś facetem.
  Dorzuciłbym warunek o wrzuceniu pieniędzy do puszki WOŚP i przyklejeniu sobie serduszka, ale finał będzie i tak po wyborach, a w obietnice Jakiego, że ten to zrobi niezależnie czy wygra czy nie, jakoś nie wierzę.

 • Gajoss X

  Oceniono 76 razy 44

  Brawie Panie Jurku.
  Bylejaki i jego bylepodnóżki chcą potraktować Finał jako gazetę do owijania swojej tłustej kiełbasy wyborczej.
  Niech sobie stworzą swoją Orkiestrę i sobie w niej grają :)

 • wesslingharald

  Oceniono 34 razy 28

  "Przy moście, pod filarami
  rozbił się kosz z jabłkami
  płyną jabłka, płyną równo
  a na końcu płynie goowno
  Kto tam plynie? - wola babka
  goowno na to :
  to my, jabłka!"

 • Tworzywa 500

  Oceniono 47 razy 27

  Mieszkańcy Warszawy to już powinni sobie zdjęcia Stolicy na pamiątkę porobić, bo po wyborach nie będzie już tak samo. Góry, morze , festiwale w Opolu itp. wszystko będzie "za oknem".

 • karolus2222

  Oceniono 47 razy 21

  DRESIARZ ŻEBY ZDOBYĆ DOJNE KRZESEŁKO GOTÓW SIĘ O 100 % PRZEFLANCOWAĆ !

 • amadeusz444

  Oceniono 33 razy 19

  Jaki to cygan. Nie uwierzę w jedno jego słowo. On jest z Pisu a tam kłamstwo to cnota najwyższa.

 • urhan

  Oceniono 32 razy 16

  Teraz dla odmiany cwaniak, chce się podpiąć pod to, co ktoś inny stworzył?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX