Solidarni 2010 z sowitym wsparciem. Od Senatu, MON i MSZ dostali prawie 300 tys. z這tych

Stowarzyszenie Solidarni 2010, kt鏎ym kieruje Ewa Stankiewicz, otrzyma這 poka幡e dotacje z bud瞠tu pa雟twa. ㄠcznie ministerstwa obrony narodowej i spraw zagranicznych oraz Senat przyzna造 "Solidarnym" ponad 300 tys. z

Kierowane przez Ewę Stankiewicz Stowarzyszenie Solidarni 2010 zostało wsparte pokaźną sumą z budżetu państwa. Jak informuje "Super Express" Dofinansowania udzieliły "Solidarnym" dwa resorty. W 2016 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało jej 174 tys. zł na projekt "Przyszłość i Perspektywa", który obejmował m.in. cykl wykładów. "Stowarzyszenie Solidarni 2010 otrzymało w wyniku oceny merytorycznej 98 pkt. (na 120 możliwych)" - informuje na łamach "Super Expressu" resort.

Stowarzyszenie Ewy Stankiewicz z dotacjami od państwa

Drugi zastrzyk gotówki pochodził z Ministerstwa Obrony Narodowej. Z kierowanego wówczas przez Antoniego Macierewicza MON stowarzyszenie Stankiewicz dostało 29 tys. zł. Za pieniądze zorganizowano koncert z okazji dnia Żołnierzy Wyklętych.

117 tys. zł to z kolei dotacja Senatu. Pieniądze zostały przyznane na cykl transmitowanych w sieci wykładów w ramach projektu "Akademia Polskości – wspólnota dziejów i kultury". "Koszty tego zadania zostały sfinansowane z części budżetu państwa dotyczącej Kancelarii Senatu, przeznaczonej na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą" - czytamy w odpowiedzi Senatu, opublikowanej przez dziennik.

Solidarni 2010

Stowarzyszenie Solidarni 2010, jak czytamy w jego statucie, za swój "patriotyczny obowiązek" uznaje żądanie wyjaśnienia genezy, przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej". Organizacja słynie z forsowania tezy, według której pod Smoleńskiem doszło do zamachu. W 2011 r. Stankiewicz żądała kary śmierci dla Donalda Tuska za "oddanie śledztwa w ręce Rosjan".

Wi璚ej o:
Komentarze (41)
Solidarni 2010 z setkami tysi璚y z這tych od pa雟twa
Zaloguj si
 • jurek4491

  Oceniono 45 razy 13

  To najbardziej wredne i pod貫 babsko w naszym kraju od zako鎍zenia II wojny 鈍iatowej , gorszy od niej jest tylko prezes i Macior .

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 9

  Podobno B豉szczak wygasi podkomisj smole雟k.
  Koniec religii smole雟kiej?
  Ewka szukaj innego 廝鏚豉 dochodu..

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 27 razy 5

  Duda m闚i "ojczyzn dojn racz nam wr鏂i panie", i wr鏂i... Teraz PiS i ca豉 do przyklejona sitwa doi 100 razy tyle co poprzednicy.

 • jxl82

  Oceniono 35 razy 3

  Smole雟k sp zo.o.

 • inder

  Oceniono 4 razy 2

  To jakiej kary w takim razie za膨da dla PiS-u za oddanie ca貫j Polski w r璚e Rosjan?

 • ktos2014

  Oceniono 4 razy 2

  kasa, kasa, kasa,kasa ot i ca豉 prawda O SOLIDARNYCH 2010, KLUBACH GAZETY POLSKIEJ, KARNOWSKICH oni musza si teraz nachapa bo jakby co odsun od w豉dzy to nie b璠zie pieni捫k闚 ze skarbu pa雟twa na ich finansowanie !!!

 • cleryka

  Oceniono 6 razy 2

  Stowarzyszenie "solidarni",to stowarzyszenie od wyci庵ania naszych podatk闚 na urojone posmole雟kie dziwol庵i w postaci helu i wybuch闚,a teraz d..pa zimna,wi璚 zabra這 si za wykl皻ych i "poprawianie" historii. Jednym s這wem szko豉 Rydzyka.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 26 razy 2

  No wida, 瞠 za prawilne my郵enie i propagowanie jedynie s逝sznej linii partii mo積a obecnie w neo PRLu bardzo dobrze zarobi...

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX