Morawiecki na spotkaniu w Szczecinie opowiedział żart o Tusku. "Znacie pewnie tę anegdotę"

Politycy PiS i przedstawiciele rządu uczestniczyli dziś m.in. w regionalnej konwencji wyborczej w Szczecinie. W trakcie przemówienia premier Mateusz Morawiecki pozwolił sobie na żart z byłego szefa rządu - Donalda Tuska.

W konwencji regionalnej PiS w Szczecinie brali udział premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści, lokalni działacze oraz kilkuset sympatyków partii.

Mateusz Morawiecki przedstawił program wyborczy i zaapelował do polityków o ciężką i uczciwą pracę. Szef rządu mówił też, że nie można dopuścić do rozbicia i podziału Polski. Jak podkreślił, jego środowisku "niestraszne są pomruki" ze strony zagranicy i opozycji.

Według premiera, niektóre środowiska albo nie rozumieją dobrej zmiany, albo chcą doprowadzić do "fragmentacji Polski" na wzór dawnego rozbicia dzielnicowego. - Nie możemy do tego dopuścić  - powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki o Donaldzie Tusku

W pewnym momencie Mateusz Morawiecki nawiązał również do poprzednich rządów PO-PSL i premiera Donalda Tuska.

- Oni, szanowni państwo, charakteryzowali się biernością, a my musimy charakteryzować się pracowitością. Oni byli rządem pasywności, my jesteśmy rządem aktywności - przekonywał. 

- Znacie pewnie tę anegdotę, jak do tego premiera, który rządził siedem lat chudych, dzwoni kuzyn i pyta: "co robisz? - Nic, jestem w pracy" - zażartował premier, a po jego słowach wybuchła salwa śmiechu.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Część obietnic Morawieckiego od dawna jest realizowana. A jedna skrywa duże podwyżki opłat

Więcej o:
Komentarze (871)
Morawiecki na spotkaniu w Szczecinie opowiedział żart o Tusku. "Znacie pewnie tę anegdotę"
Zaloguj się
 • pulbek

  Oceniono 319 razy 213

  Ha ha! Jaka zabawna anegdota! Prawie jak ta, że BZ WBK nie udzielał kredytów frankowych.

 • numer7my

  Oceniono 238 razy 146

  Dobrze ze Tusk i UE bo byś jechał polną drogą do Szczecina tak jak kiedyś

 • lew131313

  Oceniono 199 razy 133

  Błazen. Nawet gdyby Tusk na to zasługiwał, to Morawiecki chyba zapomniał jaka rolę pełni.
  ON JEST PREMIEREM, zapomniał? Wypada pleść takie dyrdymały? Gdzie on się wychowywał, w stajni? W chlewie? I ten rechot z sali... Rety, co za ciemny naród...

 • hektor7-1

  Oceniono 124 razy 120

  Kiedy nie można dorównać w żaden sposób mądremu człowiekowi, to chociaż próbuje się Go ośmieszać. Żałosne... Tak można tylko zaimponować ciemnemu ludowi i trollom za 2zł.

 • czechy11

  Oceniono 166 razy 76

  Tylko nędzne żarty ci zistaly Matołuszu Banksterze. Rozumiemy twoje żale kiedyś lizales tyłek Tuska o posadę resortowy cięciu o stalinowskim rysie. Zatem skowycz bo nadchodzi dzień kiedy banksterski bananowy nierobie odspawany ciebie koryta ibrixlocztmy jako współtwórcę złodziejskiego systemu w którym PiSowska banda kradnie bez skrupulow.

 • cacadux

  Oceniono 159 razy 75

  Tylko Morawiecki, widzisz, na dzień dzisiejszy Tusk pełni funkcję prezydenta Europy, a po zakończeniu kadencji bedzie mógł dowolnie przebierać w ofertach pracy. A ty jestes zapyziałym, prowincjonalnym nieudacznikiem, który nie ma żadnych szans na jakąkolwiek karierę w Europie.
  Tusk to jest ekstra klasa europejska, a ty jesteś klasa okręgowa. I temat zamkniety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX