Komentarze (204)
Wg podręcznika Mateusza Morawieckiego Sąd Najwyższy mógł zawiesić przepisy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • antoszek22

  Oceniono 42 razy 6

  Może Morawiecki zmienił zdanie ale nie chciał siedziec na ławie oskarżonych razem z Duda i nie złozył kontrasygnaty w sprawie ogłoszenia naboru sedziów do SN.
  Inaczej niz Duda który był tak głupi , że odbierał ślubowanie od kandydatów na sedziów TK zanim weszła w życie ustawa o sposobie rozpoczęcia ich naboru ,która leworęcznie podpisał i tak jak Szydło która uwierzyła Ziobrze, że wyrok TK jest ostateczny tylko wtedy gdy zezwoli na to Ziobro.

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 6

  No i co Matouszku ?

 • sztucznypolak

  Oceniono 36 razy 6

  Ast:
  I nikt nas nie przekona ze biale jest biale, a czarne jest czarne.

 • qudaq

  Oceniono 5 razy 5

  Taki pogląd przywołany autor wygłosił w ubiegłym TYSIĄCLECIU!!!
  A teraz mamy nową, naszą, po wstaniu z kolan, epoke. Dyć każdy widzi, co toto jest.

 • js08836

  Oceniono 9 razy 5

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenie, i to jest prawda. Morawiecki no cóż był, i jest hipokrytą, jak wszyscy spod sztandaru dojnej zmiany. Można na takich ludzi odwrócić głowę i splunąć.

 • friestovv

  Oceniono 9 razy 5

  Morawiecki, pisząc podręcznik " Prawo europejskie", nie mógł się opierać na własnym zdaniu, tylko na obowiązujących przepisach - inaczej taki podręcznik jest bezużyteczny. Jeśli odpowiednie regulacje europejskie nie zmieniły się, a Morawiecki opierał się na obowiązujących przepisach, to jego słowa rówież nie podlegają zmianie. Tłumaczenie, że to mogło być napisane przez współautora jest kompletnie pozbawione sensu. Nie można napisać pracy zespołowej i mówić, że nie zgadza się ze słowani pozostałych autorów pracy. Pod pracą podpisują sie jej autorzy, choć wnoszą do dzieła tylko swoją część. Niedawno, zdaje się, Morawiecki chwalił się, że negocjował naszą akcesję - to chyba znał się na prawie europejskim. Jego obecną postawę można tylko w jeden sposób opisać - chorągiewka.

 • damtek

  Oceniono 11 razy 5

  Prof. Strzembosz: prokuratura przypisała sobie władzę kontrolną nad sądami. Jako ostatnia i najwyższa instancja. Również nad Sądem Najwyższym. To są rzeczy niewyobrażalne.
  Lex Super Omnia

 • lukturko

  Oceniono 15 razy 5

  To się nazywa relatywizm moralny.

 • atibalo

  Oceniono 21 razy 5

  Tak działa zorganizowana grupa przestępcza .

 • 66aska66

  Oceniono 10 razy 4

  Zmienic zdania o premierze na gorsze juz sie nie da. Dno lezy wiele metrow wyzej.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 14 razy 4

  Przerażające. Ci ludzie brylują we wszelkich sondażach i najprawdopodobniej znów wygrają wybory. Rzygać się chce.
  A przecież Polska powinna być teraz w samym centrum europejskiej integracji, powinniśmy się liczyć, mieć wpływ na kierunek przemian i przyszły budżet unijny, powinniśmy mieć walutę euro, być Europejczykami z krwi i kości, bo to jest nasza tożsamość. Tymczasem zupełnie na serio grozi nam polexit lub w najlepszym razie totalna marginalizacja na peryferiach Europy. Osamotnieni będziemy słabi i nikt nie będzie się z nami liczył. Na Kremlu strzelają korki od szampana.
  Premier z trybuny sejmowej całkiem serio zapowiada, że trzeba zniszczyć trójpodział władzy i niezależne sądownictwo, bo jeden sędzia ukradł kiełbasę. Reżimowe media skupiają się na wyszukiwaniu haków na sędziów, aby zohydzić społeczeństwu i skompromitować to środowisko, a koniec końców chodzi o klepnięcie przyszłych fałszerstw wyborczych i prawilne wyroki w stosunku do opozycji, bo przecież nie o parę kilo kiełbasy.
  Sędziów w Polsce jest ponad 10.000 i rzeczywiście zdarzyło się, że jeden ukradł kiełbasę, drugi 50 zł, a trzeci pendrivea - no tak, rozwalmy zatem niezależne sądownictwo, żeby ten pan 'już nigdy więcej nikomu' nie ukradł kiełbasy.
  Dom wariatów, bliżej nam do standardów wschodnich niż do Europy.

 • kaschubowski

  Oceniono 6 razy 4

  No i wychodzi na jaw to że ma świadomość tego że będzie odpowiadał przed Trybunałem Stanu.. To dlatego nie ma jego podpisu w systemie kontrasygnaty premiera pod dokumentami Dudy..

 • roosevelt5

  Oceniono 8 razy 4

  No to Morawiecki u TW Balbiny ma prze.....e
  Teraz PiSowskie brygady PR, muszą wykonać ekwilibrystykę aby przekuć to na swoją ideologię.

 • ossmolony

  Oceniono 10 razy 4

  Morawiecki to bezczelny złodziej ! Gdybym ja obywatel tego kraju pobierał pensje w jakiejś firmie , a poświęcał w niej czas zajmując się w niej czymś nie mającym związku z powierzoną pracą to w mgnieniu oka wyleciałbym z roboty na zbity pysk - jest to okradanie firmy ! Pan Morawiecki ma płacone z publicznej kasy, ale zamiast zajmować się tym do czego został powołany i za co społeczeństwo mu płaci zajmuje się całkowicie czymś innym ! Jak nakręcony jeździ sobie po Polsce trując d.... ludziom głodnymi kawałkami partyjnej propagandy ! Złodziej Morawiecki okazuje się przede wszystkim partyjnym aparatczykiem u którego najważniejszym celem nie firma Polska, ale partyjny sukces z użyciem na cel partyjnej propagandy okradanych z pieniędzy ciężko pracujących podatników !

 • starczypl

  Oceniono 10 razy 4

  chciałbym usprawiedliwić trochę Matołuszka - 19 lat temu był jeszcze bardzo młodym człowiekiem, leczącym traumę z kombatanckiej przeszłości walki z bolszewicka zarazą, od której wraz ze swoimi "towarzyszami broni" wyzwalał Polskę. on nie zginął, w odróżnieniu od nich i ma wyrzuty sumienia, pewnie moczy się w nocy. Za to tera wie jaka jest prawda najprawdziwsza. TA Z MOSKWY

 • ml2403

  Oceniono 6 razy 4

  Tak czekam te usłużne prezesowe podnóżki będą się w swoim czasie tłumaczyć. Jak słyszę tych przydupasów twierdzących, że skoro ustawa może określać wiek przejścia sędziów w stan spoczynku to znaczy w ten sposób może im przerywać kadencje to się nad tym zastanawiam jak się kiedyś będą z tego tłumaczyć. Jestem przekonany, że wiedzą oni doskonale, że prawo szczegółowe zawsze stoi ponad prawem ogólnym tej samej rangi, Jeśli więc w Konstytucji zapisano, ze I prezes m a 6 letnią kadencję to na pewno jest to prawo bardziej szczegółowe od tego, ze wiek emerytalny sędziów SN określa ustawa podobnie jak bardziej szczegółowy jest zapis, że sędziowie są nieusuwalni. Już widzę tych spoconych urzędasów typu Muchy czy wiceministrów sprawiedliwości którym każe się wytłumaczyć czym się kierowali. Na początek proponuję ich wyrzucić ze wszystkich stowarzyszeń prawniczych o ile do nich należą, bo ktoś mówiący takie brednie nie może być członkiem żadnego szanującego się stowarzyszenia.

 • didej007

  Oceniono 10 razy 4

  Nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie? Słowo Asta no i basta.

 • anonim_ka

  Oceniono 10 razy 4

  Tak to jest kiedy niedouczony historyk bierze się za PRAWO. Żenada ! ! A taki uczony był i do tego za dobrze zna angielski.

 • marcinsliwinski

  Oceniono 16 razy 4

  Ast to zdrajca, którego należy wymieniać jednym tchem razem z F. K. Branickim, S. Szczęsnym Potockim i S. Rzewuskim.

 • polak66maly

  Oceniono 10 razy 4

  pisac umie, ale czytac juz nie?

 • wagrz

  Oceniono 10 razy 4

  Tak, panie pośle PISu. Premier mógł zmienić zdanie. Ale skoro uprzednio popełnił dzieło naukowe będące wykładnią prawa, a w tzw. „międzyczasie” zmienił zdanie, to powinien obwieścić światu tę zmianę zdania stosownym tekstem naukowym. Winien on zawierać czynniki, jakie wpłynęły na zmianę zdania oraz stosowną argumentację. Obawiam się, że argumentacja wyglądałaby tak: Teraz jestem premierem w PISowskim rządzie, a w nim ideologia stoi ponad prawem.

 • damtek

  Oceniono 8 razy 4

  Lex Super Omnia /raport LSO :
  1. Ponad dwukrotnie więcej spraw długotrwałych
  2. Przy mniejszym wpływie spraw nowych
  3. Roczny koszt funkcjonowania wyższy o 500 mln zł
  3. Ta sama skuteczność ścigania (wg liczby aktów osk.)

 • franekzjanek

  Oceniono 18 razy 4

  .
  Panie Ast .... kończ waść , wstydu oszczędź ..pamiętamy twoje wystąpienie w TK ..ŻENADA

 • serenita123

  Oceniono 20 razy 4

  Morawiecki to typowy PiS-owiec:
  uważa to, co w danym momencie mu się opłaca
  KONIUNKTURALISTA

 • miroslawa_potrzeba

  Oceniono 12 razy 4

  Ale skąd zdziwienie?
  Oportunista doskonale się wpisuje w PISdy
  :D

 • damtek

  Oceniono 18 razy 4

  Cukrownia Częstocice działała 167 lat. Przetrwała zabory, przetrwała dwie wojny światowe, przetrwała PRL. Nie przetrwała rządów @pisorgpl. @MorawieckiM, niby historyk, powinien to chyba wiedzieć, c’nie? 🤔 #MateuszekKłamczuszek
  PSL/twitter

 • 2kotunia1

  Oceniono 12 razy 4

  Ast- buc, pseudo prawnik ze Szlichtyngowej!

 • remo29

  Oceniono 38 razy 4

  Oj tam wtedy było wtedy, teraz jest teraz. Jak mnie ukradli rower, to wrukwiali mnie złodzieje rowerów, ale jak ja zajumam komuś rower, to wszystko będzie git. Po katolicku.

 • Oceniono 3 razy 3

  W/g posła ACTA p.Morawiecki zmienił zdanie.W staropolszczyźnie oznacza,że zrobił z gęby d... albo cholewę.

 • panbies

  Oceniono 7 razy 3

  Najbardziej samotny człowiek w Polsce.

 • jarsza

  Oceniono 11 razy 3

  Prawnik który twierdzi że w kwestii obowiązywania jakiegoś przepisu można zmienić zdanie - tylko pisomatoł może na to wpaść.

 • tetradrachma

  Oceniono 15 razy 3

  W 39 kłamali Was w "słusznej sprawie", coby defetyzmu nie szerzyc, a dziś kłamia aby chronic łajdaków, paniał Pan Suweren, przyswaja róznice ? Polska, rozwija sie ba, kwitnie jak nigdy dotad. Czyja to zasługa, przecież nie tej zgrai nieudaczników, a członkostwu w Unii i integracji gospodarczej z Niemcami. Oni, Was boją sie bo, nie utożsamiają z Wami. Gdy w 39 GB przystępowała do wojny z Niemcami, premier Churchill Anglikom powiedział "nic nie moge Wam zapewnic oprócz krwi, potu i łez". Kaczyński, wystawia laurke Maciarewiczowi temu, co rozłozył polska armię, a Duda, podważa sens bycia w Unii. Sami musicie odpowiedziec "dlaczego" !

 • ireksz

  Oceniono 5 razy 3

  modrawwicki - HIPOKRYTA!!

 • munaciello

  Oceniono 13 razy 3

  Morawiecki robi w kraju bydło, więc po raz kolejny zmieniając poglądy o 180 stopni, chce udowodnić sobie i wszystkim wkoło, że jednak nie jest krową.

 • damtek

  Oceniono 7 razy 3

  Przeczytałem oświadczenie sędziego Zabłockiego. Dzięki niemu widzę zjawisko ważne fundamentalnie:
  Sędziowie szanują także złe prawo. Rządzący nie szanują ani sędziów ani prawa dobrego.
  Tomasz Skory/twitter

 • senior2244

  Oceniono 13 razy 3

  Ale to było kiedyś. Teraz to jest zwykły kłamca ,bajarz ludowy któremu stołek od kurdupla odebrał zupełnie rozum.

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 3

  Punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia , ciekawe jakie będzie miał poglądy jak pójdzie siedzieć a że będzie siędźiał to pewne

 • damtek

  Oceniono 6 razy 2

  To niestety przypomina rodzaj wojny hybrydowej, może nikt do Sądu Najwyższego nie wkroczył z karabinami, ale przy pomocy ustaw, z naruszeniem konstytucji, chcą się pozbyć sędziów SN - mówi nam sędzia @bprzymusinski ze stowarzyszenia @JudgesSsp.

 • damtek

  Oceniono 6 razy 2

  Na dzisiejszej konferencji @KOS_Komitet przed Sądem Najwyższym #SN głos zabrał @PatrykWachowiec, analityk prawny #FOR, który zaapelował do sędziów i prokuratorów o zgłaszanie przypadków podważających ich niezależność. #WolneSądy #RuleOfLaw

 • damtek

  Oceniono 6 razy 2

  ⁦@KOS_Komitet⁩ #WolneSądy ⁦@MicWawrykiewicz⁩ - ⁦@prezydentpl⁩ działa wbrew Konstytucji, jego akty wobec SN nie mają mocy prawnej.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 22 razy 2

  19 lat temu, mówicie...
  A dzisiaj uważa inaczej?
  No coś nieprawdopodobnego!

 • damtek

  Oceniono 8 razy 2

  #Morawiecki ,pożalił się w Poznaniu : 80% biznesu przeciwko nam , 90 % mediów przeciwko nam ,80% ludzi kultury przeciwko nam ,zagranica przeciwko nam.Osamotniony nasz „bohater”...
  G,Furgo/twitter

 • euro67

  Oceniono 16 razy 2

  Trzeba czytac ze zrozumieniem. To nie sad polski zawiesza ale dopiero TSU moze go zobowiazac do zawieszenia. Po drugie dotyczy tylko to jednej ze stron postepowania a nie organow anstwa za postepowaniem.

 • 1utek

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Morawiecki to nie pierwszy człowiek/polityk, który po nawiązaniu bliskich relacji z J. Kaczyńskim traci rozum. Proces jest odwracalny, po zerwaniu kontaktów z J.K większość jak np. L. Dorn odzyskuje sposób logicznego myślenia

 • ubudubu4

  Oceniono 17 razy 1

  Przeczytałem to 5 razy i tam nie ma słowa o zawieszeniu prawa krajowego.
  jak zwykle manipulacja "dziennikarzy" z GW.....cóż tak oni maja.....

 • pd2016

  Oceniono 7 razy 1

  Przecież był młody, niedoświadczony i najważniejsze: nie znał Prezesa, czy raczej nie był pod jego czujnym okiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX