"Dyżurna prokuratura" od pobicia kobiet. Nie pierwszy raz umarzała niewygodne dla PiS sprawy

"Dyżurna prokuratura" - tak o decyzjach prokurator Magdaleny Kołodziej ze stołecznej Prokuratury Okręgowej mówi lider PO Grzegorz Schetyna. Dziennikarze przypominają, że w ostatnich miesiącach Kołodziej umarzała kontrowersyjne postępowania.

Kilka dni temu informowaliśmy o prokuratorskim umorzeniu śledztwa ws. pobicia kobiet podczas organizowanego przez narodowców Marszu Niepodległości 11 listopada ubiegłego roku.

Według prokurator Magdaleny Kołodziej z Prokuratury Okręgowej w Warszawie szarpanie, uderzanie i wyzywanie kobiet było "okazywaniem niezadowolenia" przez uczestników marszu. RMF FM podało, że prokuratura nie zidentyfikowała i nie przesłuchała podejrzanych.

Sala Kolumnowa i przepustki do Sejmu

Jak się okazuje, tam sama prokurator w lipcu tego roku umorzyła postępowanie w sprawie kryzysu sejmowego w grudniu 2016 r., kiedy decyzją marszałka Sejmu poseł PO Michał Szczerba został wykluczony z obrad, a te po blokadzie mównicy zostały przeniesione do Sali Kolumnowej.

Jak informował w lipcu Onet.pl, prokurator Kołodziej nie zgadzała się z zarzutami opozycji o łamaniu prawa przez PiS. W uzasadnieniu stwierdzała, że to opozycja "zakłócała prace Sejmu" i prowokowała marszałka. Wznowienie śledztwa mimo tej decyzji nakazał wówczas sędzia Igor Tuleya.

"Fakty" TVN przypominają, że Magdalena Kołodziej odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie zakazu wydania dziennikarzom jednorazowych wejściówek do Sejmu w trakcie protestu osób niepełnosprawnych. Przekonywała w uzasadnieniu, że nie było to "utrudnianiem czy tłumieniem krytyki prasowej".

- Tu nie ma przypadku. To jest, niestety, dyżurna prokuratura - komentował w rozmowie z reporterem "Faktów" lider PO Grzegorz Schetyna. Prokuratura odmówiła "Faktom" komentarza.

Aborcja, gender, antykoncepcja. O co Sejm pytał kandydatów na Rzecznika Praw Dziecka?

Więcej o:
Komentarze (139)
"Dyżurna prokuratura" od pobicia kobiet. Nie pierwszy raz umarzała niewygodne dla PiS sprawy
Zaloguj się
 • majowa11

  Oceniono 48 razy 32

  Przyjdzie czas na Magdalene Kolodziej, tez sie ja umorzy.Roboty nie znajdzie prestizowej nigdzie.Zostanie papuga.Zapomniala, ze partie rzadzace sie zmieniaja.Wczesniej lub pozniej ale jednak.Baj baj Kolodziej.

 • real_krab

  Oceniono 39 razy 27

  mam nadzieje, ze nadejda takie czasy, gdy wszystkich czlonkow PIS - uzna sie za BANDYTOW i wyzeruje sie im konta emerytalne

 • lassa123

  Oceniono 28 razy 22

  czym się różni PIS od komuny bo ma komunistów jak w PRL prokurator na usługach prezesa

 • glemp1

  Oceniono 22 razy 14

  Sqrvysyństvo i drobnowieśniactwo

 • sir.fred

  Oceniono 27 razy 13

  Nowe określenie prostytucji: dyżurna prokuratura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX