Sztab Dudy kupował "automatyczne wpisy". Radio ZET: Wspólnikami firmy są byli asystenci Bielana

Obecnymi wspólnikami firmy, która miała zajmować się publikacją "automatycznych wpisów" w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, są byli asystenci wicemarszałka Senatu Adama Bielana - podaje Radio ZET.

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" i Radia ZET dotarli do dokumentów Państwowej Komisji Wyborczej, z których wynika, że sztab Andrzeja Dudy podczas kampanii wyborczej w 2015 r. zawarł umowę ws. "automatycznych komentarzy". Według ekspertów wskazuje to na użycie botów, czyli fikcyjnych kont.

Na doniesienia zareagował sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, który kierował działaniami w internecie w czasie kampanii Andrzeja Dudy. Według Szefernakera automatycznie usuwano jedynie wulgarne wpisy na profilach kandydata, a w sztabie "nie było przyzwolenia na działania nieetyczne".

Tymczasem Radio ZET podało, że obecnymi wspólnikami firmy, z którą komitet Andrzeja Dudy podpisał umowę na "automatyczne wpisy", są dwaj byli asystenci wicemarszałka Senatu Adama Bielana. Współpracowali z politykiem, gdy był posłem do Parlamentu Europejskiego. Bielan na razie nie skomentował tej informacji.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Znasz reguły ortografii? To ten quiz jest jedynie formalnością
1/19Mam ochotę zagrać w __, wiesz, gdzie jest lotka?
Zobacz także
 • Anna Maria Anders odsłoniła w Sławnie tablicę z błędami. Upamiętnia 'zwycięsców' spod Monte Casino Anna Maria Anders odsłoniła w Sławnie tablicę "zwycięsców" spod Monte Cassino. "Grunt, że jest"
 • Wiceprezydent Częstochowy zatrzymany ws. potrącenia 10-letniego rowerzysty [zdjęcie ilustracyjne] Wiceprezydent Częstochowy potrącił 10-latka na rowerze? Jego samochód nagrał inny kierowca
 • Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy Boty pomogły w zwycięstwie Andrzeja Dudy? Ujawniono umowę sztabu na "automatyczne komentarze"
Komentarze (497)
Sztab Dudy kupował "automatyczne wpisy". Radio ZET: Wspólnikami firmy są byli asystenci Bielana
Zaloguj się
 • ml2403

  Oceniono 167 razy 107

  Za chwilę dowiemy się, ze Cambridge Analytica to jednak pisało o Polsce i polskich wyborach z 2015 roku.Pan SzacherMacher za bardzo awansował żeby nie była to dla niego forma odwdzięczenia się.

 • bob_59

  Oceniono 158 razy 104

  Czy to takie dziwne, że grupa przestępcza składa się wyłącznie z przestępców?
  Tak właśnie zbudowana jest mafia...

 • an.chojnacki

  Oceniono 149 razy 93

  Stara zasada doliniarza - jak cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka.
  Kolejny kamyczek do stajni pisu - kremlowskie wzorce, najlepsze.

 • puuchatek

  Oceniono 171 razy 75

  ""nie było przyzwolenia na działania nieetyczne".

  Jasne, bo używanie botów i fałszywych kont jest etyczne jak nie wiem co.

 • andrzej2310

  Oceniono 136 razy 56

  No i mamy uczciwy PIS jak na dłoni. Kaczyński to przecież taki uczciwy człowiek, państwowiec i w dodatku katolik - ha ha

 • fakiba

  Oceniono 109 razy 43

  Bielan najpierw rozwalił partię Kluzik na polecenie kaczora , a potem razem z Szachrmacherkim zabrał się za "pomoc" w kampanii tego d...ka Dudy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje