Sztab Dudy kupował "automatyczne wpisy". Radio ZET: Wspólnikami firmy są byli asystenci Bielana

Obecnymi wspólnikami firmy, która miała zajmować się publikacją "automatycznych wpisów" w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, są byli asystenci wicemarszałka Senatu Adama Bielana - podaje Radio ZET.

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" i Radia ZET dotarli do dokumentów Państwowej Komisji Wyborczej, z których wynika, że sztab Andrzeja Dudy podczas kampanii wyborczej w 2015 r. zawarł umowę ws. "automatycznych komentarzy". Według ekspertów wskazuje to na użycie botów, czyli fikcyjnych kont.

Na doniesienia zareagował sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, który kierował działaniami w internecie w czasie kampanii Andrzeja Dudy. Według Szefernakera automatycznie usuwano jedynie wulgarne wpisy na profilach kandydata, a w sztabie "nie było przyzwolenia na działania nieetyczne".

Tymczasem Radio ZET podało, że obecnymi wspólnikami firmy, z którą komitet Andrzeja Dudy podpisał umowę na "automatyczne wpisy", są dwaj byli asystenci wicemarszałka Senatu Adama Bielana. Współpracowali z politykiem, gdy był posłem do Parlamentu Europejskiego. Bielan na razie nie skomentował tej informacji.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (497)
Sztab Dudy kupował "automatyczne wpisy". Radio ZET: Wspólnikami firmy są byli asystenci Bielana
Zaloguj się
 • ml2403

  Oceniono 167 razy 107

  Za chwilę dowiemy się, ze Cambridge Analytica to jednak pisało o Polsce i polskich wyborach z 2015 roku.Pan SzacherMacher za bardzo awansował żeby nie była to dla niego forma odwdzięczenia się.

 • bob_59

  Oceniono 158 razy 104

  Czy to takie dziwne, że grupa przestępcza składa się wyłącznie z przestępców?
  Tak właśnie zbudowana jest mafia...

 • an.chojnacki

  Oceniono 149 razy 93

  Stara zasada doliniarza - jak cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka.
  Kolejny kamyczek do stajni pisu - kremlowskie wzorce, najlepsze.

 • puuchatek

  Oceniono 171 razy 75

  ""nie było przyzwolenia na działania nieetyczne".

  Jasne, bo używanie botów i fałszywych kont jest etyczne jak nie wiem co.

 • andrzej2310

  Oceniono 136 razy 56

  No i mamy uczciwy PIS jak na dłoni. Kaczyński to przecież taki uczciwy człowiek, państwowiec i w dodatku katolik - ha ha

 • fakiba

  Oceniono 109 razy 43

  Bielan najpierw rozwalił partię Kluzik na polecenie kaczora , a potem razem z Szachrmacherkim zabrał się za "pomoc" w kampanii tego d...ka Dudy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX