Chciał witać Żydów "serią z kałasznikowa". Teraz otwiera listę PiS w Warszawie

Michał Szpądrowski został liderem listy PiS do rady miasta w okręgu Wilanów-Ursynów. Wcześniej został wykluczony z komitetu wyborczego Patryka Jakiego. Powodem był jego wpis, w którym Szpądrowski mówił o strzeleniu do Żydów z kałasznikowa.

W środę Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pełne listy z nazwiskami kandydatów do Rady Warszawy. Numerem jeden w okręgu Ursynów-Wilanów jest 23-letni Michał Szpądrowski, który osiem lat temu zamieścił w mediach społecznościowych antysemicki wpis.

Wybory samorządowe 2018. Kandydat PiS żartował ze strzelania do Żydów

O wpisie Szpądrowskiego zrobiło się głośno, gdy w sierpniu Patryk Jaki ogłosił skład swojego sztabu wyborczego. Jednym z jego członków był Michał Szpądrowski, któremu przydzielono funkcję skarbnika kampanii. Wtedy na Twitterze rozeszła się informacja, że polityk wcześniej żartował ze strzelania do Żydów z kałasznikowa.

Osiem lat temu znajomy napisał do Szpądrowskiego na Facebooku: "Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!! przylatuje boeing 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem haha" (pisownia oryginalna).

Szpądrowski odpisał: "Hmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa...".

Gdy informacja wyszła na jaw, Szpądrowski przeprosił za wpis i tłumaczył, że miał wówczas 15 lat. "Przelałem pieniądze na Fundacje Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i oczywiście za swoją młodzieńczą głupotę przepraszam" - informował na Twitterze. Ostatecznie został jednak wykluczony ze sztabu Patryka Jakiego. 

Michał Szpądrowski liderem listy PiS. "Zostanie doceniony"

Teraz umieszczenie autora oburzającego wpisu na pierwszym miejscu listy do Rady Miasta w okręgu Ursynów-Wilanów skrytykowała opozycja.

"A nie mówiliśmy, że skarbnik kampanii Patryka Jakiego znany ze skandalicznych wpisów o strzelaniu do „żydków” zostanie przez PiS doceniony" - napisał na Twitterze Michał Kierwiński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

Pozostałe miejsca na liście PiS w okręgu 8 zajmują: Marcin Wawrzyniak, Jolanta Kasztelan, Elżbieta Urbanowicz, Krzysztof Daniluk, Jakub Wilkoszewski, Juliusz Rzepczyński oraz Ewa Smalcerz.

Szpądrowski: "każdy błąd można naprawić"

Szpądrowski odpowiedział na zarzuty opozycji na Twitterze. Swój antysemicki wpis nazwał "błędem młodości", który stara się naprawiać.

"Wierzę, że prawdziwa weryfikacja czeka mnie 21 października" - dodał.

Szpądrowski jest obecnie współpracownikiem ministra-koordynatora Służb Specjalnych Mariusza Kamińskiego. Z Prawem i Sprawiedliwością związał się w 2011 roku jako członek Forum Młodych PiS. W 2014 r. został radnym dzielnicy Ursynów.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (209)
Wybory samorządowe 2018. Michał Szpądrowski chciał witać Żydów serią z kałasznikowa. Teraz PiS umieszcza go na pierwszym miejscu listy
Zaloguj się
 • 1moja

  Oceniono 67 razy 31

  Do hotin - bandyci wykleci tez mordowali Polakow i im teraz PiSbolszewicy stawiaja pomniki i wskazuja ich jako wzor godny do nasladowania i robia z nich bahterow narodowych, mimo, ze oni wspolpracowali z okupantem hitlerowskim. NSZ Brygada Swietokrzyska byla sojusznikiem SS i za to kazdy czlonek tej brygady mial wyrok smierci wydany przez AK. Nemcy w podziekwaniu za zaslugi dla III Rzeszy pochowali ich na cmentarzu wojskowym w Monachium wsrod ich towarzyszy broni z SS. Niedawno na grobach tych bandytow wykletych premier Morawiecki oddawal im hold i skladal kwiaty.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • tilow3

  Oceniono 88 razy 20

  Skoro poseł Tarczyński z dziadka szmalcownika, zrobił bohatera ratującego Żydów, to pewnie ten polityk PiS z hasła o strzelaniu do Żydów, zrobi wielką przyjążń między narodami Polaków i Żydów. Hitlerowcy nota bene - w propagandzie też przedstawiali siebie jako miłośników narodu Abrahama. Nie widzę przeszkód w tej kandydaturze, przecież to w końcu oficjalna twarz PiS. Dlaczego zabraniać im tego, by w końcu zaczęli pokazywać swoje prawdziwe oblicze! np. Duda i jego "wyimaginowana Unia" czy polityk PiS pragnący strzelać do Żydów ... dlaczego nie?

 • dublet

  Oceniono 49 razy 15

  Właśnie za ten wpis został awansowany! Dlaczego mnie to nie dziwi?

 • miszka_szyfman

  Oceniono 41 razy 15

  Zasłużony dla neobolszewizmu.

 • skaut001

  Oceniono 28 razy 14

  Szpądrowski ... zbyt aryjsko to ty nie wyglądasz. Oby ci sie pocisk nie odbił od lusterka.

 • chamsolo

  Oceniono 30 razy 12

  Jak tak można .A prezes ,prezydentowa, Wasermanka, Szefernankier to niby kto ?

 • bmarten

  Oceniono 37 razy 11

  Akurat jestem z rejonu Wilanowa-Ursynowa, więc zapamiętam sobie tego pisuarowego skurw..syna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX