Komentarze (279)
Andrzej Duda o UE i "wyimaginowanej wspólnocie". Szczerski tłumaczy słowa prezydenta
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Jurek Ogórek

  Oceniono 23 razy 9

  Jest kolejnym ewidentnym przykładem, że szkolnictwo wyższe schodzi na psy. Jest przecież doktorantem na najstarszej (jest w tym przypadku więcej naj...) Uczelni?!

 • doktorzero

  Oceniono 14 razy 8

  Albo Duda jest kretynem, albo realizuje pisowską akcję wyprowadzenia Polski z UE. Nie wykluczam obu przypadków naraz ...

 • ryslew2061

  Oceniono 12 razy 8

  Ten groteskowy pajac wyraził jeszcze pretensje, że Europa nas zostawiła na pastwę Rosji w 45. A jakież to zobowiązania wobec Polski miała niby "Europa" w 45? Które niby z czego miały wynikać? I skąd megalomańskie przekonanie, że Polska miałaby by ważniejsza dla "Europy" niż kraj, który de facto wygrał dla świata i "Europy" II wojnę? I wreszcie - cóż to za podmiot "Europa"? I w 1945 i dziś nie istnieje podmiot państwowosprawczy o nazwie "Europa". Za to i wtedy istniał i dziś dalej istnieje byt państwowy o nazwie USA, który wedle logiki Dudy uczestniczył w "oddawaniu nas na pastwę Rosji". Do nich Dudo nie wnosi pretensji? Bo chce być podjęty przez Trumpa na salonach, a nie pod kiblem z przyczajki?

 • anders76

  Oceniono 12 razy 8

  " czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika"
  Za kazdym razem, jak zobaczycie plakietke Uni Europejskiej na obiekcie, autostradzie, moscie, zabytkowym kosciele itp to pamietajcie, ze to jest pomoc wyimaginowana. Tak samo jak lecicie do Grecji, Hiszpani czy gdzies indziej na wakacje, to przupomnijcie sobie czasy wiz i kontroli granicznych. No i naturalnie zadnych wyjazdow do pracy za granica, nie beda nam robili laski, praca minimalna wzrosla w Polsce ! Nie chcemy 2 tys. Euro, 2 tys PLN jest bardziej patriotyczne.

 • s.pietrzko

  Oceniono 13 razy 7

  Wam się pisuary pie.....i w głowach. Was tam nikt nie słucha i mas za klaunów. Wy se możecie przebudować unie kaczora z rudzkiem amen

 • senior2244

  Oceniono 13 razy 7

  Stanął do zawodów z premierem o tytuł największego kretyna w Polsce.

 • Wojtek Sumliński

  Oceniono 25 razy 7

  ironią losu jest, że do UE i NATO wprowadzili nas postkomuniści, a wyprowadzają postsolidaruchy, nie pomyślałem, że czegoś takiego dożyję na tej naszej wyspie wolności

 • czarna_zoska

  Oceniono 21 razy 7

  I tak 40 mln Polakow bedzie musialo zezrec tyle szynki, ile sprzedajemy do 650 ml U. Nie mowiac o oknach, meblach, AGD, lekach itd itd.

 • owca888

  Oceniono 19 razy 7

  Z kufla albo z flaszki czerpiał, panie Szczerski. Dlaczego ma taki napuchnięty ryj?
  Jak można mówić coś takiego? Jak można, do cholery?

 • kotprezesa

  Oceniono 12 razy 6

  Duda tylko wygląda na durnia, faktycznie jest jednym z najlepszych agentów Putina

 • kolo125

  Oceniono 12 razy 6

  on w ogóle nie myśli, to marionetka

 • notremak

  Oceniono 12 razy 6

  Głosując na piss, głosując na du.dę, głosujesz na putlera!

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 12 razy 6

  Ludzie są porażający!
  Niech Ciemny Lud dalej pije piwo z promocji z Lidla i ma wszystko w dudzie to wylądujemy jako kolonia Białorusi po Polexicie! Ludzie muszą się obudzić i przestać wybierać to szambo czerwonych pająków z Psychopatów i Schizofreników!

  A hodowla elbanowskich i Ciemnego Luda trwa! Wenezuela i RUINA+ czeka! Cieszyć się będzie patologia, która nic nie ma i żyje z zasiłków.

 • munaciello

  Oceniono 16 razy 6

  Panie Szczerski. de Gasperi, Schumann i Adenauer w grobie się przewracają, gdy słyszą, jak jakaś tępa pacynka mówi lekceważąco o ich dziele jako o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla jego kraju niewiele wynika, a przy tym nadstawia rękę po unijne pieniądze!
  To szczyt załgania i obłudy!

 • pyffello114

  Oceniono 5 razy 5

  Szczerski usiluje rznac glupa, ale I TO mu nie wychodzi. Jaki pan - taki kram.

 • Stan Bros

  Oceniono 7 razy 5

  najgłupszy prezydent w 100 lecie Polski

 • cedet

  Oceniono 7 razy 5

  Co ten MUMINEK ĆPA, że takie GŁUPOTY WYGADUJE ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • f451

  Oceniono 7 razy 5

  Głos Adriana nie jest wcale kontrowersyjny.... Jeśli nie był wynikiem jakiegoś rodzaju "pomroczności jasnej" czy "dolegliwości filipińskiej" to był głosem współczesnej Targowicy....

 • ewulka987

  Oceniono 13 razy 5

  Patrząc na tego "Orła inaczej" nie dziwę się ,że uczelnia,która go wydała jest w światowym rankingu na tak niskim miejscu , a po jego czynach i wypowiedziach Uniwersytet Jagielloński z Wydz. Prawa na czele, powinien jeszcze upaść niżej jak ma tak nieobliczalnych doktorantów, których intelekt uwłacza IQ przedszkolakowi.

 • Jan Kos

  Oceniono 9 razy 5

  W pi3rdlu też będzie czerpał z ust. Budyń z kakałkiem przyda się kolegom w celi.

 • Lupro Pibaki

  Oceniono 11 razy 5

  Szczerski, zamiast robić z siebie idiotę to wydaj słownik dudo-polski i polsko-dudowy.

 • y0rg

  Oceniono 7 razy 5

  Fajnego mamy prezydenta, który do Polaków mówi po polsku, a tłumacz tłumaczy to wszystko na nasz , też polski, bo my nie kumate

 • muzoman

  Oceniono 7 razy 5

  Jakiś niewydarzony nasz Prezydent. Czepia się Unii niczym diabła jakiegoś. Konstytucji nie rozumie a za Europę się bierze.

 • bog43

  Oceniono 13 razy 5

  już nawet przestali się kryć o co tak naprawdę chodzi . Czas powiedzieć " TERAZ MY " i wypierzyć bolszewików ze stołków , bo zanim się obejrzymy wylądujemy w łapkach Putina , wraz z jego wzorcową demokracją .

 • marywil2012

  Oceniono 11 razy 5

  Bezczelnie postsowieckie i proputinowskie towarzystwo wzajemnej pisowskiej adoracji. Ojców tonwy nawet kościoła nie cytujecie że zrozumieniem, a co dopiero eu, której jak Putin nienawidzicie.

 • kms2x

  Oceniono 9 razy 5

  Czerpali u źródła. Obydwaj. Jak kasowali po 30 tysięcy Euro miesięcznie wPE i oszukiwali na listach obecności w robocie, kosztach biur i przejazdów. Kwa mać, autorytety.

 • Piotr Nowosielski

  Oceniono 11 razy 5

  Szczerski nie jest idiotą, to określenie rezerwuje dla Adriana. Szczerski jest karierowiczem bez wdzięku, bez ogłady, inteligencja w normie, ale kiedy się odezwie to rzygać się chce.

 • jo81

  Oceniono 11 razy 5

  Nie pytajcie czy myślał o polecicie, ale czy myślał..

 • czarna_zoska

  Oceniono 15 razy 5

  I tak poczucie nizszosci Naczelnego KURDUPLA zniweczy lata ciezkiej pracy dwoch pokolen Polakow.

 • spyderman2

  Oceniono 19 razy 5

  bedziecie wychodzić z unii pisowskie sÓwereny. będzie na wzór ruski, bogate oligarchy i sÓwereny na nich tyrające

 • lodomeria

  Oceniono 4 razy 4

  A co miał do powiedzenia nowy rzecznik Dudy?

  A tak szczerze mówiąc, to mnie najbardziej interesuje, co mu powiedziała po powrocie do domu Agata. I czy córcia Kinia jeszcze z Dudą rozmawia.

 • pismobeach1989

  Oceniono 4 razy 4

  Adrian jest imbecylem!

 • dodobird

  Oceniono 4 razy 4

  Frezydent fszystkich wolaków... miś miś świńska rura nie miś.

 • juma07

  Oceniono 4 razy 4

  To jest tragedia, kiedy Prezydent 40 milionowego kraju musi mieć "prostowników" i oficjalnych interpretatorów swoich wypowiedzi, żeby suweren mógł dowiedzieć się co chciał powiedzieć Prezydent, wypowiadając się absolutnie odwrotnie. Schizofrenia....
  Jeżeli chcą nas wyprowadzić z UNII to niech powiedzą to wprost, czytelnym tekstem, jasno, a to że chcą to pewne, patrząc na fakty...jakie dokonują.

 • kingsizemax

  Oceniono 6 razy 4

  "Duda myślał o Polexicie". Bez przesady z tym "myślał".

 • hen-live

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Szczerski nie musi pan tłumaczyc z polskiego na nasze bo wy jako doradcy i całe otoczenie Dudy daliście plamę.Jak prezydent chciał krytykowac UE to miejsce wybraliście wyjątkowo niefortunne.Każdy mieszkaniec Leżajska wie dobrze ile to miasto zawdzięcza UE i pleśc takie bzdury akurat tam to samobój wizerunkowy.

 • teresa.b

  Oceniono 4 razy 4

  Czy my sobie poradzimy bez UE? NIE. Jest prosty wybór UE albo Rosja z Putinem. Ja wybieram UE. A wszystkich rządzących należy wysłać do szkoły podstawowej, włącznie z osobnikiem, który pełni funkcję prezydenta bo tych głupot nie da się słuchać.

 • Franciszek Feliksik

  Oceniono 8 razy 4

  po co to tłumaczenie, przecież mówił,po polsku a nie po chińsku, każdy zrozumiał, tylko tłumacz nie ale to nic dziwnego, aby rozumieć potrzebny jest mózg !

 • tojamyszka

  Oceniono 8 razy 4

  PANIE PREZYDENCIE powinien Pan się wstydzić. Jest Pan prawdopodobnie wykształconym , mądrym człowiekiem . Powinien Pan ważyć słowa . Jak można mówić " wyimaginowana wspólnota" o UNII , Niech Pan nie życzy żeby UNIA " zostawiła nas w spokoju" . W 2003 roku głosowałam za UNIĄ , głosowałam za tym żeby moja UNIA . moja EUROPA nie zostawiła mnie w spokoju. Gdy 1.05.2004r weszliśmy do UNII to było moje święto. Nie mam pojęcia gdzie Pan żyje , jakimi wartościami. Jak chce Pan żebyśmy się od Pana odczepili to podzielcie Polskę i odłączcie terytorialnie tych którzy chcą być w UNII i tych którzy chcą iść z Panem . I niech Pan będzie Prezydentem tym spoza UNII . Jestem emerytką - mam odwagę . Mnie emerytury Pan nie odbierze. Ale niech Pan dotrzyma słowa . Mówię o kredytach frankowych . Okłamał nas Pan. Nas , czyli i mnie , bo jestem kredytobiorcą we frankach. Zamiast udawać , że jest Pan dobry , mądry niech Pan zejdzie z chmur i popatrzy na społeczeństwo , na Polaków.

 • hastatrespasos

  Oceniono 10 razy 4

  Władze gminy Leżajsk, oklaskujące belwederskiego rezydenta gdy wylewał gnojowicę z kaczej latryny na Unię Europejską ośmieszał się określaniem jej jako wyimaginowaną wspólnotę która nic nam nie dała, muszą i jemu, i ogółowi Kaczogumniaków przypomnieć, ile ta gmina od 2004 r. dostała z funduszy unijnych? Ile dzięki temu zrealizowano inwestycji? Ile w nich przybyło miejsc pracy? Ile forsy przesłali rodzinom mieszkańcy Leżajska pracując w krajach UE? Odpowiedzi domagają się tamtejsi współpracownicy Forum Obywatelska Klauzula Sumienia. Takich informacji o korzyściach całego kraju z przystąpienia do Unii oczekują od najszczerszego lokaja pana AD, i od niego samego, wszyscy Polacy.

 • piotr1ipawel2

  Oceniono 8 razy 4

  Wałęsa miał dwie osoby wyjaśniające co on miał na myśli ( Mieczysław Wachowicz ) gdy plątał jedno z drugim i prof. Lech Falandysz. który dopasowywał prawo do pomysłów swojego szefa (falandyzacja prawa} . Wałęsa był nieobytym prostakiem, którego wydarzenia wyniosły na najwyższy urząd. Prezydent, premier i jeszcze kilka osób z dzisiejszego świecznika nie mogą zasłonić się brakiem wykształcenia, wiedzy historycznej czy ogólnie brakiem kultury. Więc wniosek jest tylko jeden. Cynicznie kłamią i oszukują (oby tylko swoich) wyborców licząc, że ciemny lud to kupi. Kupuje. Na razie . Gdy się wreszcie połapie, gdy braknie pieniędzy nie tylko na kolejne 500+, ale na już obiecane wtedy... Historia nie raz pokazała, że gdy braknie chleba, same igrzyska nie wystarczą a wtedy leje się krew i lecą głowy. Pierwsi do rozliczeń będą ci, którzy do tej pory najgłośniej wychwalali. Że tak może być dowodzi analiza cykli ekonomicznych. Po hossie przychodzi bessa,

 • Elżbieta Ear

  Oceniono 6 razy 4

  jak widzę /szczerski tez juz zaczął robic za tvpis, tj, ciemnotę wciskac

 • maaac

  Oceniono 12 razy 4

  "Czytałem w internecie" - i to są słowa poważnego polityka?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 16 razy 4

  Antypolskie kundle zwane dla niepoznaki "prawem i sprawiedliwością" od początku mają taki plan - przypomnijcie sobie ich czołową postać - Pawłowicz - "Unia Europejska jest dla mnie szmatą". Tak myśli 95% kaczego łajna pisowskiego, tylko nie mówią o tym głośno - bo się boją. Te wybory są tak naprawdę decyzją - głosując na PiS, głosujesz za wyjściem Polski z UE

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 10 razy 4

  szczerski jesteś takim samym idiotą jak skompromitowany duduś .

 • mirek76pl

  Oceniono 12 razy 4

  "Rzadza nami idioc i zlodzieje"

  Czerpie z zalozyciela PiS Jaroslawa Kaczynskiego, ktory powiedzial to w 2011 roku.

 • maadzik3

  Oceniono 8 razy 4

  A ja czytałem w internecie, że pan Szczerski nie ma matury. Wolę rzeczników z maturą. Czytałem również że Putin pojechał na długie wakacje do Korei więc na pewno teraz ze 3 miesiące nie będzie go w Moskwie. I parę innych rzeczy tez czytałem ;)

 • pyffello114

  Oceniono 8 razy 4

  Szczerski rznie glupa, ale to nic Dudzie nie pomoze.
  Najsmutniejsze w wypowiedzi jest to, ze ma on Polakow za niedorozwinietych, ktorym mozna wcisnac kazdy kit i ciemny lud to kupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX