Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie orzekania 5 sędziów Sądu Najwyższego

Prezydent Andrzej Duda zgodził się na dalsze orzekanie w Sądzie Najwyższym przez pięciu sędziów, którzy wyrazili taką wolę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Decyzja dotyczy Mariana Kocona, Anny Kozłowskiej, Rafała Malarskiego, Zbigniewa Myszki i Bogumiły Ustjanicz.

Jeszcze nie wiadomo, jaka decyzja zapadła w sprawie pozostałych siedmiu sędziów, którzy skierowali wnioski do prezydenta. Jak powiedział rzecznik Sądu Najwyższego, Michał Laskowski, "Sąd Najwyższy rozumie to w ten sposób, że prezydent szanuje sierpniową decyzję SN o zawieszeniu stosowania przepisów o przechodzeniu sędziów w stan spoczynku".

Sąd Najwyższy - emerytura w wieku 65 lat

Zgodnie z nową ustawą o Sądzie Najwyższym, jego sędziowie przechodzą na emeryturę w wieku 65 lat, chyba że wcześniej złożą do prezydenta oświadczenia, w których wyrażą wolę dalszego orzekania.

Oświadczenia takie złożyło 12 sędziów. Termin podjęcia przez prezydenta decyzji upływa dzisiaj. Rzecznik Sądu Najwyższego powiedział, że jeśli prezydent nie wyraża zgody na dalsze orzekanie przez któregoś z sędziów, to powinien stwierdzić, że dany sędzia przechodzi w stan spoczynku.

Komentarze (45)
Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie orzekania 5 sędziów Sądu Najwyższego
Zaloguj się
 • kirdan1

  Oceniono 17 razy 13

  Na miejscu Prezydenta podjąłby pozytywną decyzję w przypadku całej dwunastki. Strategicznie to najbardziej sprytny wariant.

 • stellar14

  Oceniono 39 razy 11

  Kaczyński 69 lat - wiek nie do emerytury.
  Sędzia 65 lat - emerytura natychmiast,

 • grzetoja

  Oceniono 18 razy 8

  Czekam aż sędzia Kaczyński osądzi Pana Boga

 • m.arco

  Oceniono 20 razy 8

  Łza się w oku kręci, przypomina mi się czas młodości gdy wraz z towarzyszem darius112 braliśmy udział w Rewolucji Październikowej. Też krzyczelismy do Admirała Kołczaka, będziesz siedział, broniliśmy demokracji. :)
  =====================

  darius112 napisał:
  To i tak nie ma znaczenia, będzie siedzieć.

 • xavery

  Oceniono 11 razy 7

  Ludzki Pan.
  Mógł nie pozwolić? Mógł.
  Mógł zabić? No, może i nie mógł ale mógł nasłać prokuratora, CBA, ABW, Kurskiego, Suskiego, Pawłowicz i inne takie...

  A jednak pozwolił...

 • kuba161048

  Oceniono 16 razy 6

  Jaką decyzję , co on ma do gadania toż to wydmuszka , po naszemu pustak.

 • Lukasz Siemaszko

  Oceniono 8 razy 4

  kaczor to matoł umrze szukając zamachu do końca swoich dni za złość i nienawiść do gorszłego sotru dadzą mu miejsce na Wawelu i ogłoszą świętym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX