Krystyna Pawłowicz zadarła z wójtem Klwowa. Poszło o koncert Boney M. "Rozważam pozew"

Krystyna Pawłowicz na Twitterze zarzuciła rozrzutność wójtowi gminy Klwów. Według niej samorządowiec wydał z gminnej kasy milion zł na występ słynnego zespołu Boney M. podczas miejscowego Święta Papryki. - Zaczynam wątpić w jej tytuł profesorski - mówi nam wójt gminy.

Krystyna Pawłowicz na Twitterze zaatakowała Piotra Papisa, wójta słynącej z upraw papryki gminy Klwów. 

"'Gospodarny' wójt Papis z PSL gm Klwów k/Przysuchy, przedwyborczo swym 'poddanym' na lokalne Święto Papryki, do gminy liczącej 600 głów, ściągnął na koncert zespół...Boney M. Wydał na ten wyczekiwany przez rolników koncert ok 1 mln tj ok 1/10 całego budżetu" (pisownia oryginalna) - czytamy we wpisie posłanki.

Krystyna Pawłowicz zarzuca wójtowi trwonienie pieniędzy 

Wiele informacji podanych przez Pawłowicz budzi zastrzeżenia już na pierwszy rzut oka. Łatwo sprawdzić, że gmina Klwów nie liczy 600 mieszkańców, a ok. 3600 (posłance mogło pomylić się z jednym sołectwem). Każdy może też sprawdzić w Biuletynie Informacji Publicznej budżet gminy, którego, zgodnie z uchwałą, dochody zostały ustalone na poziomie 17 mln zł.

Piotr Papis: Kłamstwo, populizm, niechlujstwo

A co z kwotą za koncert Boney M? Czy rzeczywiście była tak ogromna? W tej sprawie zwróciliśmy się do wójta Klwowa.

- Moja odpowiedź jest prosta: kłamstwo, populizm i zwykłe niechlujstwo - mówi nam wójt Piotr Papis. - To po prostu nie przystoi posłance polskiego parlamentu. Zaczynam wątpić w jej tytuł profesora. Naprawdę uważam, że ktoś, kto wypisuje takie bzdury na taki tytuł nie zasługuje - oburza się.

Papis w rozmowie z nami prostuje podane przez Pawłowicz informacje. Twierdzi, że Pawłowicz nie chciało sprawdzić się podstawowych danych na temat gminy, jak własnie liczba mieszkańców. Sprostował też kwestie wydatków na koncert. - Na Święto Papryki wydaliśmy 100 tys. zł, ale trzeba pamiętać, że podczas imprezy pokazane zostały nowości odmianowe i technologiczne, byli naukowcy z instytutu w Skierniewicach, grały też inne zespoły - wymienia.

Zamiast miliona ok. 30 tys.

Ile kosztował sam koncert Boney M.? Wójt nie potrafi podać dokładnej liczby, ponieważ wydarzenie zostało zorganizowane za pośrednictwem agencji artystycznej, która całościowo odpowiadała za imprezę, gmina więc kosztów jednostkowych występów nie zna. Mimo to Papis szacuje, że Boney M. mógł wziąć ok. 30 tys. zł.

Posłanka "obraża mieszkańców". Niewykluczony pozew

Wójt stwierdza, że posłanka pisząc o "600 głowach" i "poddanych" obraża mieszkańców gminy. - Mówi się, że nasz region jest największym zagłębiem papryki w Europie. Gdyby pani Pawłowicz chciała zrobić cokolwiek dobrego, to napisałaby, że papryka ma 5 razy więcej witaminy C niż cytryna, że powinni ludzie jej jeść jak najwięcej, że nasza papryka jest najlepsza. Zamiast tego strzela jak pistolet, obraża, nie wiadomo po co i kogo - komentuje. 

Papis rozważa podjęcie kroków prawnych. - Będę rozmawiał z prawnikiem gminy, sprawdzimy, czy możemy panią Pawłowicz pozwać w trybie wyborczym. Imię naszej gminy nie może być opluwane - podsumowuje.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (368)
Krystyna Pawłowicz zarzuca gminie wydanie miliona zł na koncert Boney M.
Zaloguj się
 • hikuj13

  Oceniono 145 razy 67

  "Zaczynam wątpić w jej tytuł profesorski - mówi nam wójt gminy."

  jak pomyślę że na nią ktoś mówi "profesor" to boję się iść do lekarza (zwykłego magistra)

 • 00037wj

  Oceniono 69 razy 59

  Panie Wójcie, słusznie Pan wątpi, ponieważ ona nie jest profesorem. Ten tytuł w jej kontekście jest używany przez media ironicznie, a jeśli poważnie, to jest nadużyciem.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 74 razy 56

  Bierz wójcie dobrą papugę i do sądu!

 • 33qq

  Oceniono 138 razy 38

  No, gdyby Krycha-bredzicha zaplaciła kilka tys na WOŚP, to by ją zabolało :)

 • kocurimysza

  Oceniono 84 razy 34

  MOZE DOTRWAM DO TEGO GDY TO TO , CZY TO COS TRAFI WRASZCIE NA SWE MIEJSCE , TO ZNACZY DO CHLEWIKA RAZEM Z ANTKIEM I INNYMI ZASLUZONYMI PIS .

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 38 razy 30

  Powinni ją przyjąć do składu zespołu. Wiekowo pasuje i nieźle by się darła:
  "Freeze I'm ma Baker
  Put your hands in the air and give me all your money!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX