Jest reakcja KRRiT na skargę Kancelarii Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP. Nie będzie kary

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała skargę Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP - dowiaduje się portal Gazeta.pl. Rada nie dopatrzyła się w działaniu redakcji żadnych nieprawidłowości.

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę po tym, jak w wydaniu "Wiadomości" TVP z 12 czerwca nie podano informacji o proponowanych przez prezydenta pytaniach referendalnych. O sprawie poinformowała kilka miesięcy temu "Gazeta Wyborcza".

"Nie można uznać za wiarygodne tłumaczenia o braku czasu na przygotowanie materiału czy niespodziewanym charakterem wydarzenia. Komercyjne stacje telewizyjne zdołały przygotować i wyemitować materiały o posiedzeniu w dniu 12 czerwca br." - zauważała Halina Szymańska, szefowa kancelarii Andrzeja Dudy w piśmie, do którego treści dotarł portal Gazeta.pl.

Ówczesny szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski tłumaczył na Twitterze, że wystąpienie prezydenta było transmitowane na żywo przez TVP Info, a informacja o pytaniach referendalnych pojawiła się w "Wiadomościach" TVP dzień później - 13 czerwca.

KRRiT odpowiada na skargę na "Wiadomości" TVP

Jak dowiaduje się portal Gazeta.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustosunkowała się we wrześniu do skargi Kancelarii Prezydenta. Krótko mówiąc: KRRiT nie podziela zastrzeżeń urzędników.

"W związku z ramówką mundialową Wiadomości były tego dnia krótsze. Równolegle w innych programach zostały podane szczegółowe relacje z wydarzenia. Ogłoszenie propozycji pytań referendalnych było transmitowane na żywo przez TVP Info. Informacje na ten temat były również przekazywane w innych audycjach informacyjnych, takich jak "Teleexpress", "Panorama" oraz serwisy TVP Info. Dodatkowo dokładny i pogłębiony materiał ukazał się w "Wiadomościach" następnego dnia"

- zauważa w przesłanym do naszej redakcji e-mailu rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska.

"W opinii KRRiT obowiązek informacyjny został zatem przez publicznego nadawcę zrealizowany w wystarczającym zakresie i w dopuszczalnym trybie" - dodaje rzeczniczka KRRiT.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Kiedyś przebierał się za penisa, dziś jest gwiazdą TVP. Kim jest Michał Rachoń?

Więcej o:
Komentarze (36)
Jest reakcja KRRiT na skargę Kancelarii Andrzeja Dudy na "Wiadomości" TVP. Nie będzie kary
Zaloguj się
 • karolus2222

  Oceniono 38 razy 20

  O KU.....A ! NIE BĘDZIE KARY DLA QRWIZJI ? JESTEM W SZOKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • polakadam

  Oceniono 50 razy 18

  Dudus, popychadło jeszcze nie zna swego miejsca w szeregu?

 • jurek4491

  Oceniono 37 razy 15

  REŻIMOWE Wiadomości , kancelaria PiSdencika i PiS dencja to jest to samo STADO , krzywdy sobie nie zrobią .

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 14

  Pokazano mu miejsce w szeregu. Że też nie wstydził się tak publicznie skamleć jak to został pominięty i skrzywdzony. Brak jaj to jednak brak jaj.

 • y.woodoo

  Oceniono 35 razy 11

  Dudus uwalony przez swoich. Oj bedzie siedzial sam w celi bez kolesi. Czy wytrzymie budyn taka presje i samotnosc?

 • wujojano

  Oceniono 22 razy 10

  Chciałem napisać, że Adrianowi pokazano miejsce w szeregu, ale parę osób mnie ubiegło. Niezapomniany Wojciech Młynarski skomentowałby to powszechne trafianie w samo sedno pytaniem:
  "Czy ci ludzie w jednej chwili
  Tacy mądrzy się zrobili,
  Czy to sedno się zrobiło takie duże?"
  Obawiam się, że to drugie. Trudno tu wymyślić coś odkrywczego. Adrian, jaki jest, każdy widzi.

 • Jerzy Suchocki

  Oceniono 18 razy 10

  Według telewizji publicznej,jakiś tam Prezydent i jego dwór to nie jest żaden partner do rozmów.Niech pilnuje swojego podwórka,oraz podpisywania co mu podsuną,a nie wychyla się przed szereg.

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 9

  Duda nie podlega ochronie w TVPis , już nie

 • sierra65

  Oceniono 33 razy 9

  rezydent duda może pisać na berdyczów albo do leśnego ruchadła :-))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX