PiS szykuje 500 plus dla emerytów? Jarosław Kaczyński: Będziemy szli w tym kierunku

Dziennikarze zapytali Jarosława Kaczyńskiego o "500 plus dla emerytów". Prezes PiS o szczegółach nie chciał mówić, ale zadeklarował poprawę losu emerytów.

Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Super Expressem" mówił o dodatku dla emerytów (potocznie mówi się o nim "500 plus dla emerytów). Poinformował, że sprawa jest omawiana na posiedzeniach rządu. - Zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiony - powiedział prezes PiS.

"500 plus dla emerytów" - czy to realne?

Zastrzegł, że sprawa jest trudna, bo emerytów jest w Polsce wielu - ok. 9 mln i podwyżki dla nich są obciążeniem dla państwa. - Mimo wszystko będziemy szli w tym kierunku - zapowiedział Jarosław Kaczyński. 

Prezes PiS nie zdradził, jak wysoka miałaby być podwyżka dla emerytów, więc na razie nie wiadomo, czy popularne określenie "500 plus dla emerytów" jest uzasadnione.

O tym, że PiS od dawna planuje jakąś formę dodatku dla emerytów i rencistów wiadomo od dawna. W maju tego roku o jakimś "znaczącym ruchu, który poprawi sytuację materialną seniorów" mówił na jednym ze spotkań marszałek Ryszard Terlecki. "Gazeta Wyborcza" napisała wtedy, że rząd chce sypnąć seniorom więcej pieniędzy jeszcze przed jesiennymi wyborami samorządowymi rząd. "W grę wchodzi trzynasta emerytura albo dodatki od 100 do 500 zł. PiS rozważa też zwolnienie emerytów z PIT-u" - podała gazeta. 

Według 'Wyborczej", rząd rozważa kilka wariantów wypłaty dodatków. Projekt ustawy ma być przegłosowany tuż przed jesiennymi wyborami samorządowymi, a wypłata pieniędzy ma nastąpić przed świętami Bożego Narodzenia.

Więcej o:
Komentarze (103)
500 plus dla emerytów? Jarosław Kaczyński zapowiada
Zaloguj się
 • ucan2

  Oceniono 46 razy 20

  Maduro, Castro oraz Łukaszenka pozdrawiają towarzysza Jarosława i życzą wszystkiego najlepszego narodowi polskiemu.

 • konus33

  Oceniono 25 razy 19

  wielu ludzi dostaje 800 990 zł emerytury lub renty . Sa to ludzie którzy bardzo ciężko pracowali ale np. zakład , w którym pracowali zniszczył ich teczki pracownicze , bo miał do tego prawo . z tego powodu nie mogą dostać wyższego świadczenia z ZUS, KRUS . Ci ludzie naprawdę wegetują . Z drugiej strony mamy 40 letnich emerytów z Polcji i innych słuzb to jest skandal

 • Helena Stanek

  Oceniono 23 razy 13

  pracowałam 40 lat, bez jednego dnia urlopu wychowawczego na dwoje dzieci. Teraz co roku sekta okrada mnie z mojej emerytury dając tym co niewiele pracowali. I to ma być PRAWO, i to jest SPRAWIEDLIWOŚĆ !!!!!!!!!!!! TO JEST ORDYNARNA KORUPCJA POLITYCZNA !!!!!!!!!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 11

  Czy qrwo agencik Tomcio dostanie 500+ do swojej "głodowej" emerytury 5,5tysiąca miesięcznie, którą to emeryturkę "wypracował" w wieku 34 lat po 15 latach wiernej służby?

 • mirek76pl

  Oceniono 33 razy 11

  Prezes jak handlarz samochod obiecujacy klientowi wysoka moc silnika i jednoczesnie niskie spalanie.
  Jeszcze niedawno min. Kowalczyk przyznawal, ze obnizenie wieku emerytalnego bedzie wiazac sie z obnizeniem wysokosci emerytur. Dla zneutralizowania tego efektu Morawiecki wlasnie wprowadza PPK (ktore zwiekszaja wysokosc skladki i de facto obnizaja place netto), ale zblizaja sie wybory, wiec prezes wyciaga jak krolika z kapelusza sprawdzony projekt czyli 500+. Niech wiec prezes powie, kto zaplaci za te dodatkowe pincset dla emerytow, bo kredytobiorcy juz ograbieni, luka VAT podobno juz zamknieta, a benzyna zlotowke drozsza niz w 2015.

 • pisus.syfilisus

  Oceniono 43 razy 11

  Nikt wam tyle nie da, ile poseł Balbina Kaczyński obieca. Będzie dobrze, tylko załóżcie te brunatne opaski i zagłosujcie za wyprowadzeniem Polski z UE.

  Pomysł PiSu na wygrane wybory - ukradnie wam po cichu, a potem "da" w błyskach fleszy.

 • batura3

  Oceniono 51 razy 11

  Towarzyszu Kaczyński - wicie ale nie powicie:)))

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 42 razy 10

  na końcu będzie 500+ dla każdego... a potem ostatni gasi światło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX